Her Baba Sert Resmi ve Dayak Atmayı Hak Gören Biri Olmak Zorunda mıdır?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   nekadarmukemmelsin
   Size bir mağazada biri ve çocuğu hakkında bir şeyden bahsetmek istiyorum ve bu baba olacak şahıs bunu kendi çocuğunun doğum gününde yapıyor . .. şöyle bir profil vardır ya sevgiliniz olur annenize açarsınız en son babalar duyar ya da eve geç kalırsınız aman baban gelmeden evde ol denir ya hani sözüm tabi ki böyle olmayan babalara değil bazı insanlar daha açık ve anlayışlı olabiliyor ve çocuk baba ilişkisi gerçekten yakından ve imrenilesi oluyor ama bu saydıklarım üzerine mağazadayız utanmasa çocuğuna o hayvan eliyle dövecek ikaz ettiğimde bana pişkin pişkin herkesin içinde yoksa tepemize çıkar dedi. kendisinin savunması bu bravo . lafı doğru mu size soruyorum o çocuğun psikolojisi ne olacak peki ? olmaz isterse burayı yıksın böyle yapamazsın ondan değerli değil ne isterse o olur onun gerisi boş diye ikaz etmeme rağmen cevabı bu oldu. bakınız soruyorum pişkin pişkin baba olmak bu mu cevap bu mu yani ''yoksa tepemize çıkar '' demek ne kadar doğru ulan ***** herif küçücük çocuk nerene çıkıcak milletin içinde tekme tokat döv bide o çocuğun psikolojisi ne olacak hasta herif sen tepeye çıkmışsın azgın diyip hak verin tımarhaneye kapatmak istedim bu şahısı ya bu nasıl meşrulaştırmaktır cahillik mi bu nedir yorumunuz var mı cidden merak ediyorum.. Babalar gününde evet ilk aklıma gelen şey bu oldu kutlu olsun efenim.
    mustgotorehab
    Kesinlikle katılıyorum bu kafa yapısındaki insanlar çocuklarını böyle yetiştirerek zaten yavaş yavaş toplumu kendine benzetiyor, ve sonra ne mi oluyor? TOPLU ZORBALIK. Şiddet çözüm değildir. Eğer şiddeti kendi çocuğuna uygun olarak görüyorsan sen Anne /baba değilsin.
     nickiharuto
     Anne ve baba adayı herkes eğitim almalı. Yaklaşımı ve tutumu daima yapıcı ve olumlu olmalı. Bu olmayınca hastalıklı ruh hali ile kendine, etrafına, insanlara ve insanlığa zarar veren nice insan vücuduna bürünmüş canavarlar, yürekler dağlıyor. Bilinçli insan evladının ruh halinden anlar. bir ebeveyn olarak evladına dünyanın ne büyüleyici bir sanat eseri olduğunu sahneleri ve perdeleri ile anlatır, anlatabilmeli. Spora yönlendirip güzel bir sporcu kazandırır. mutlu bir sporcu, zanaata yönlendirir bir zanaatçı, sanata yönlendirir bir sanatçı yetiştirir. Nice cevherler kin ve nefretle karşı partiyi alt emekle kafa yorarak yitip gitmekte. Sanatçının da fikri vardır bu konularda ama sanatla anlatır. Ne çok özledik başarılı sanatçı sporcu ve zanaatkar'ı.
      sericevap
      değil
       dikistutmaz_sabri
       Her baba dayak atmayı hak gören biri neden olsun bu yaşıma geldim ve ben bir defa dahi dayak yemedim babamdan.bu eğitimle sağlanır şu anlattığın olayda ben babayım hepinizi döverim korkun benden gibi düşüncelerin sahibi eğitimsiz zihniyetlerin işidir.ve zamanında eğitim almamışlarsa sadece baba olma zamanı değil anne olma zamanına gelmiş kişiler için de geçerlidir o saatten sonra eğitim versen yine de işe yaramaz.eğitim almasa bile kendisine nasıl davranıldıysa onlarda öyle davranıyor içgüdüsel olarak
        asit
        'Biz babadan böyle gördük' savının arkasına sığınıp eziyet eden herkes kıvranarak gebersin lütfen. Sadece fiziksel değil aynı zamanda çocukları psikolojik şiddete maruz bırakan ve bunlara rağmen kendine halâ, 'ben babayım' diyebilen zavallılar da daha fazla yaşamasın lütfen. Kendini eğitememiş bi insandan bir başkasını eğitmesi nasıl beklenir ? Bu tip canavarlarla yaşamanın tek iyi yanı, çocuk ilerde dönüşmemesi gerektiği insanı görerek büyür..
         me_out_bye
         Değildir ve değildir zaten. Ne babalar var siz baba görmemişsiniz ve etrafımızdaki dandik şeylere baba diyoruz. Ne büyük bir nimettir öyle BABA gibi bir babaya sahip olmak. Arkanda sürekli bir destek vardır. O çocuğun sırtı kolay kolay yere gelmez! Ne maddi ne mamevi. Resmen hayata bir +jokerle başlamıştır. Güzel insanlara nasip olması dileğiyle, Ve cahil yaratıkların gün geçtikçe azalıp yok olması dileğiyle. Artık hayatı bir salsınlar değil mi? Kimse kimse ile uğraşmak ızdırap çekmek zorunsa değil şu 3 günlük dünyamızda ki zaten herkesin hayatında yeterince dert oluyor ister istemez ömrü boyunca yaşadıklarında. +yetten ben ASLA sıkıntı olmak istemem. Ne çocuğuma, ne eşime, ne arkadaşıma, ne komşuma. Kendi halimde yaşarım giderim! Kendi derdimi kendim çekerim. ✌🏻.
          thetalentedmrripley
          Babasından yediği tokatla hayatı olumlu yönde değişen, sorunları çözülen var mı? Ya da babam o tokadı atmasaydı şımarık bir piç kurusu olacaktım neyse ki tokadı bastı da şimdi peygamberlik sıramın gelmesini bekliyorum diyen? Demek ki atılan tokat çocuğun iyiliği için değil, babanın öfkesini bastırması için atılmış. Çocuklar evet bazen sizi strese sokabilir çünkü onlar çocuk. Beyinleri bizden çok daha farklı işliyor. Senin için yanlış olan onun için de yanlış olmuyor. Bir hareketlerine kızdığınızda çoğu zaman neden kızdığınızı bile anlayamıyor. Çocuklar stres topu değil cennettir, melektir, nimettir, servettir, baş tacıdır, lütfu da hoş kahrı da hoş olandır.
           samyeli90
           Çok dayak yedim hastanelik de oldum ben onu sevmiyorum o da beni sevmezdi allah sizi kahretsin der dururdu umrumda değil öldü gitti allah günah yazmasın ama iyi de oldu biraz rahat nefes aldık mutluyuz
            badideasensei2
            Eğer baba şiddete meyilli ise bu zincirleme devam eder. Babam bana bir defa vurdu ondada yüzünün yarısı morardı tek bir vuruşunda. Neyse işte bundan başka yok. Babamdan dayak yemedim pek ama onun yüzünden çok dayak yedim. Anneme uyguladığı psikolojik ve fiziki şiddet, dedeme verdiği taviz vs vs. Onlar çok döverdi beni. Ben babam yüzünden dayak yedim hep. Biliyorum, hani direkt sen vursaydın da ben size hiç dayak atmadim diye söylenemez olsaydın. Şimdi bana vuramaz kimse. Alıştım. Vurunca ne yapacağımı da biliyorlar. Bu canavarı siz büyüttünüz.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.