Hem Seküler Hem Fakir Olmak
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   plsdontmanipulateme
   Çok acıklı bir durum. Dindar bir insan fakir olsa garip karşılanmıyor. Tek odalı sobalı evde yaşayan 9 kişilik bir aile, namaz kılıp oruç tutuyorlar, bu imaj insana çok normal geliyor. Fakat Kadıköy'de yaşayan seküler fakir bir insan düşünebiliyor musunuz. Ben düşünemiyorum. Mesela entelektüel kürt de düşünemiyorum. Yada Amerika'da yaşayan white trash dedikleri kitle de bana garip geliyor.
    selshine
    yani düşünememek öyle kişilerin olmadığı anlamına gelmiyor hayatınızda aklınıza bile gelmeyen şekillerde ve yaşan tarzlarında insna var
     me_out_bye
     Entel kürt niye olmasın? var.
      lellu
      Sana da insan diyolla bu da olmamalıydı 🤷‍♀️
       mrsnl33
       Entelektüel kürt olur, senden adam olmaz
        kablolu_kulaklik
        şu anda gençlerin çoğu hem fakir hem de seküler, yani neymiş olabiliyormuş
         mertoman
         imanın ve paranın kimde olacağı hiçbir zaman belli olmaz ayrıca bu konu ile ilgili 2 örneğim var çevremde 60 yaşlarında bi teyze var bu teyzemizin bankadaki hesabı abartısız söylüyorum en az 30 milyon tl ve geçenlerde pazarda soğan alırken denk geldim kendisine pazarcı ile kavga ediyordu 50 kuruşumu vermedin diye bende o an tepki veremedim onu izledim sadece:) neyse diğer örneğim bu güya zengin bildiğimiz ilçeler varya hani kadıköy şişli beşiktaş bakırköy vb özellikle bağdat caddesi diyeyim buralarda bim a101 tarzı market sayıları çok fazla artmakta ve şık giyinen bir çok insanın buralarda alışveriş yaptığını fazlasıyla görmekteyim velhasıl anladın sen:)
         /
         0

         Tarihe Göre

         İçerik bulunamadı.