17
6.10.2020
Hediye Vermekteki Asıl Amaç
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   rarero
   Bir insan neden hediye almak veya birine bir şey hediye etmek ister? Bunu özel günler için söylemiyorum. O gelenek tarzı bir durum artık. Mesela neden herhangi bir günde hediye alınır birine? Ben bu olayı şöyle açıklıyorum. İnsan sevdiği insana değer veriyorsa ona hoşlanacağı veya seveceği şeyler yapmak ister. Bu bir yere götürmek olur bir şey almak olur yani bir şekilde yüzünü güldürebilecek her şey olabilir. İnsan sevdiği insanın yüzünü güldürmek ve bu şekilde de kendini tatmin edebilmek amacıyla hediye alır, birine hediye verir diye düşünüyorum.
    dr.rock
    Neden nefes alıyoruz - Yaşamak için Olm çiftli sarıp başlık açmayın demedim mi ben size
     thetalentedmrripley
     Gerçekten sevdiğin bir insanı ya da başka bir canlıyı mutlu görmek, kendine verebileceğin en paha biçilemez hediye bence. Bunu basit bir hediye ile sağlayabiliyorsa da ne kadar şanslı olduğunu bir kere daha düşünmeli insan.
      redblack
      Hayatimda olan kisilerin hepsi ayri ayri degerlidir benim için, gordugum herhangi bir şey; çiçek, kitap, takı, giyim, çanta, cüzdan, biblo vs. bana o kişiyi hatirlattiysa; "aaa bu onu çok sever, bu ona çok yakışır" diyerek alır hediye ederim. Hediye verince mutlu, alınca mahcup olurum.
       amakafamiznasiguzel1
       ben özel günlerde hediye alma mantığına çok karşıyım. senin dünya üzerinde geçirdiğin 28. yılı biz niye pasta kesip kutluyoruz ki? ama normal zamanda alınan "görünce aklıma sen geldin" hediyesi çok değerli. özel hissetiriyo insana kendini. ya da karşı tarafın gözlerinin içi gülüyo ya, güzel bi his bence.
        eski_bi_tanidik
        Onu mutlu etmeknicin
         libidio
         Karşındaki kişinin yüzünde ufak bir tebessüm oluşturmak ve onu düşündüğünü göstermek :)
          steteskop.gel
          Hediye vermek
           busrawashere
           hediye aldığım için
            visnelikapkek
            Arkadaşlarım yanımda olduğu için beni mutlu ettikleri için ufak tefek de olsa hediye almayı çok seviyorum. Toplu buluşmalarda ellerine poşet poşet dağıtıyorum. Onların o gülümsemeleri için değer☘
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.