HDP İzmir İl Binasına Saldırı: 1 Kişi Hayatını Kaybetti
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   dio-gundem
   HDP, İzmir il binasına silahlı bir kişi tarafından saldırı düzenlendiğini ve binanın ateşe verildiğini duyurdu. Olay yerine gelen polis ekiplerinin çalışması sonucu 1 kişi gözaltına alındı. Yaşanan olayda bir kişi hayatını kaybetti. Olay, bugün saat 11.00 sıralarında, Çankaya Semti'ndeki bir binada meydana geldi. Halkların Demokratik Partisi (HDP) İl Başkanlığı'nın da bulunduğu 7 katlı binaya giren kimliği belirsiz 1 kişi, bir anda sokağa tabancayla ateş etti. HDP Genel Merkezi'nin Twitter hesabından yapılan açıklamada, "İzmir'de parti binamız silahlı bir şahıs tarafından basılarak binamız ateşe verildi. İçeride görevli bir arkadaşımız bulunmakta. Saldırının faili de azmettiricileri de bellidir. Herhangi bir olumsuzluktan iktidar ve kışkırtıcılar sorumlu olacaktır" denildi. Şüpheli gözaltına alındı Polis ekipleri, binanın bulunduğu sokağın çevresini güvenlik şeridiyle çevirdi. Yaya geçişine sokak kapatıldı. Şüphelinin yakalandığı öğrenildi. Hayatını kaybeden ismin Deniz Poyraz olduğu açıklandı HDP'li vekil Murat Çepni TELE 1'e "Deniz Poyraz adlı çalışanımız hayatını kaybetti" dedi. HDP'den olay yeri paylaşımı: 'Çocuğu katledilen ailemizin içeriye girişi engelleniyor'
   https://twitter.com/HDPgenelmerkezi/status/1405462370592432129
   https://twitter.com/HDPgenelmerkezi/status/1405462370592432129
   https://twitter.com/GazeteKarinca/status/1405469399381856259
   https://twitter.com/GazeteKarinca/status/1405469399381856259
   İzmir Valiliği'nden de saldırıya ilişkin açıklama yapıldı. Açıklamada saldırının tüm yönleriyle araştırıldığı belirtildi. Saldırganın, O.G. isimli eski bir sağlık çalışanı olduğu bildirildi.
    _sofia_
    Şimdi bu saldırıyı yapan akp veya mhp'li gözü dönmüş bir vatandaş ise bu partilere “terörist” mi denecek yoksa suçun şahsiliği mi işleyecek?
     mert_
     Ben de HDP'yi sevmiyorum hatta nefret ediyorum fakat böyle tepki göstermek şerefsizliğin, caniliğin ve yobazlığın göstergesidir. Türkiye'nin iç savaşı adlı çalışma devam ediyor;
      sena158
      Böylesine sevmediğim tiksindiğim bir partiye yaplmış bir şey. Adam neden yaptı ne oldu bilmiyorum olayı bilmediğimden net birşey söylemsk zor. Fakat böyle saldırmak yerine böyle partilere oy vermzsk sorun kalmaz ortada ztn.
       maskoff
       inanılmaz olay gencecik kız ölmüş polis koruması olan binada. annenin feryadı.
       https://twitter.com/GazeteKarinca/status/1405469399381856259
       https://twitter.com/GazeteKarinca/status/1405469399381856259
       https://twitter.com/krtkulturtv/status/1405473257386655745
       https://twitter.com/krtkulturtv/status/1405473257386655745
        me_out_bye
        Benide vursalar ya sıktı bu dünya
         badideasensei2
         Şimdi bu saldırı da kim terörist oluyor? peki, partisini fln da geçtim bir insan ölmüş sonuçta. Hdp ye sıcak bakmasam da halk tarafından seçilmiş bal gibi de mecliste vekilleri bulunan bir Parti'nin binasına yapılan saldırı soruşturulacak mı acaba 🤔 bir vatandaş diyelim ki halk evinde ya da başka parti binasında veyahut yakınında can güvenliği varmı?
          notuds
          askere kurşun sıkan insanları destekleyen çocuk katili apoya sempati besleyen her kim olursa olsun teröristtir.. pkk sizi tükürüğünde boğar diye nağaralar atan birine üzülecek değilim.. boşuna antimilitaristlik yapmayın.. insan hayatına bu kadar değer veriyorsanız bu teröristlere de insan hayatının kıymetini anlatın..
           monaiman
           Olayları partileştirmeyi, cepheleştirmeyi bir kenara bırakın. Burada bir insanın canı söz konusu, bugün bu çocuk bu kadar rahat katledilmişse eğer, yarın sizin de bizim de başımıza gelir aynı olay, kimse de gıkını çıkarmaz. Bugün ses çıkarmayan herkes yarın ölmeye mahkûm edilir, hakkı da aranmaz. Bu kadar kolay mı bir canlıyı bitirmek, vicdana sığar mı? Yazık biz nasıl bu hale geldik, getirildik...
            plazacalisani
            Olan ne hikmetse olayla hiç alakası olmayan kendi halinde bir kadına oluyor.
             cokbilmisdegilcokbilen
             Baştan sona anlamakta güçlük çektiğim durum. Çünkü garip, sen PKK'dan nefret ettiğin için HDP'yi suçluyorsun, ancak gidip öyle rastgele ateş ediyorsun, tesadüfen orada bulunan çaycının kızını vuruyorsun. Nereden baksan saçma, amaç ne bunu kim azmettirdi ve amacı neydi çok merak ediyorum.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.