Hayvan Satın Almak Ne Derece Doğru?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   helena22
   Yani arkadaşlar çok büyük bir sıkıntım var. Ailemle yaşıyorum ve küçüklüğümden beri bir kedim olsun istiyorum. Ancak evdeki durumlardan ötürü bir türlü kabul edilmiyordu. Kaç kere elimde sokak kedisiyle kapıdan çevrildim, annem içeri almadı beni. Artık ama dayanamıyorum ve kedi istiyorum ve hiçbir şey umrumda değil. Ancak annem kedilerden biraz korktuğu ve çok titiz olduğu için tüy dökmeyen bir kediye ancak okey diyebilir :( Bu yüzden de seçeneklerim sadece British ve Scottish'e düşüyor. (Sfenks de olabilir ancak sanırım çok zor bulmak) Ancak etrafımda asla ve asla bu kedileri sahiplenebileceğim bir seçenek bulamıyorum. Hayatım boyunca hayvan satın almanın iğrençliğinden dem vurdum, hem böyle bir hakkımız olmadığını düşündüğüm için hem de nerelerde ne şartlarda yetiştirildiklerini bildiğim ve fabrika gibi kullanıldıkları için. Ancak şu an çok büyük bir ahlaki çıkmaza düştüm :( Ne kadar satın almayacağımı bilsem de aklıma düşüyor :( Napmalıyım? Siz hayvanların satın alımı hakkında ne düşünüyorsunuz?
    _gizem_
    ben yanlış buluyorum o kadar hayvan var ki barınakta sevgi bekleyen onlar sahiplenilmeli
     aslanburcubirisi
     Sahiplenmek varken gereksiz bir eylem. Ayrıca bir hevesle alıp sokağa atılan bir sürü cins hayvanla dolu barınaklar. Alıp sonradan sıkılıp bırakıyorlar. O yüzden alan kişinin iyice düşünmesi sonra karar vermesi gerek. Hayvan beslemek büyük sorumluluk istiyor. Mamasını ver suyunu verle bitmiyor. Egzersiz ihtiyacı, tuvalet ihtiyacı, aşısıydı ilacıydı bir sürü ihtiyacı var. En önemlisi de sevgiye ihtiyaçları var. Ömrü boyunca senle olacak. İyi düşün. Dipnot; Cins hayvan sahiplenmek zorunda değilsiniz. Satın almak zorunda değilsiniz.
      caresizcare
      Anlattığın gibi bir durumda annen sahiplenilmiş hayvanads izin vermiyrcektir Bir süre sonra bırakmak zorunda kalacaksın belki O sebeple gönüllü şekilde hayvanları doyuran barınak yapan insanlar vsr Onlara katılsan daha çok hayvana iyilik yapmış olursun
       suphelihoroz
       hiçbir şart altında düşünülmemesi gereken bir şey. sen kedini sahiplen kardeşim aklını da bulandırma böyle şeylerle
        eski_bi_tanidik
        eve kedi tüyü dökülmüyor diye biliyorum. Hz Muhammed de öyle demiş ve besliyormuş 🤷🏽‍♀️ Ben de golden retriever istiyorum ama maaleseff
         ezgizm
         Siz kediyi "sahiplenin" 2 güne alışıyorlar zaten.
          cinayetvaraga
          Saygı duymam. alana da satana da!
           benita
           Asıl amacın kedi almak zaten. Bu noktada ha para vermişsin ha parasız almışsın çok da farketmiyor. Annen scottish alınca korkmayacak mı? Ya da onlar hiç tüy dökmüyor mu? Sokaktan bulduğun bi canı zaten gerçekten isteseniz ne koku ne tüy hiçbir şey gözünüze batmaz.
            imailahorsilahh
            Son derece
             vurz
             Şiddetle karşıyım!
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.