Hayır! İnsanlık Ölmedi Dediğin Bir Anı dio’la
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   peripedia
   Başlıyorum. Havaların extreme sıcaklığı, otobüslerde çalıştırılamayan klimalar, insanların kendilerini sokakları atması ve maske ile kendi nefesimi yaklaşık bir saat otobüste solumamdan ötürü bir kaç gün önce otobüste fenalaştım. Etrafımızdaki herkesten korktuğumuz, başı ağrıyana kesin covid dediğimiz şu günlerde, gözümü açtığımda insanların bana yardım etmeye çalıştıklarını gördüm. Hem kendimden çok utandım çünkü ben aynı durumda olan birine yaklaşmazdım. Hem de insanlık gerçekten ölmemiş dedim. Sen ne zaman böyle düşündün? Haydi dio’la.
    tc-atilla-bayimli
    dolmuşta şöförün parasını vermediği ya da eksik verdiği için bozduğu kişilerin parasını öderim. bir kere başıma geldi tanımadığım birisi vermişti o günden sonra öyle durumda gördüğüm insanlara durumum müsaitse yardım ederim
     detokssuyu
     Ben insanlığın hiç bir zaman ölmediğini düşünen pollyanna’lardanım. Gel biz buna kötü insanların çoğalması diyelim. (Nil Karaibrahimgil gibi konuştum) İyi insanlar hep var, boşuna demiyorlar Allah iyi insanlarla karşılaştırsın diye. Zaten Dünya da onların yüzü suyu hürmetine dönüyor. Bu arada geçmiş olsun sevgili peripedia.
      okadin
      Bebek arabama otobüse biniş-inişlerde, bozuk yollarda, kaldırımlarda yardım eden birileri olunca diyorum ben. Birçoğu da hemcinsim oluyor bu güzel insanların. Ama bebeğim kucağımdayken kolyemin çalındığı, sırt çantamdan bir şeylerin eksildiği de çok olmuştu.
       absurdizm
       Karşıdan karşıya geçerken abilerin ablaların yol vermesi
        mrlawyerkk
        Geçen diş ağrısı şikayeti ile daha önce hiç tanışmadığım özel kliniği olan bir diş doktorunun kapısını çaldım. Öncesinde ayna karşısında gerek kameramın flaşı gerek fotoğraf çekimi ile dişlerime baktım bir tane çürüğüm vardı. Kafamda dolgu fikri vardı. Doktorum küçük çürük lekelenmeleri var ama ağrın ondan değildir dedi. Stresli bir işiniz mi var? Uyurken dişlerinizi sıkıyorsunuz büyük olasılıkla dedi. O an gözlerimden kalpler çıktı. Sonunda biri stresli bir işim olduğunu anlamıştı. Hiç bir ücret ödemeden ağrı tekrarlarsa haberleşmek üzere doktorumun yanından ayrıldım. Başka biri olsa fırsat diyip dişlerime 10.000 bakımı yapardı. Teşekkürler doktorum.
         sedefartuny
         Gideceğim yolun aksi istikametinde bindiğim taksilerde taksici abilerin doğru yola girene kadar taksimetreyi açmadığı anlar diyorum. Bir ya da iki kere yaşadım böyle bir şeyi. Paramızın cebimize kalması eşittir insanlık ölmemiş demek değil tabii ama bu devirde herkesin derdi para olduğu için haklı kazançtan şaşmayan insanlar görmek beni çok mutlu ediyor.
          hysosiri
          Üniye ilk başladığım zaman sadece bineceğim otobüsü sormak için konuştuğum kadından en yakın akrabalarımdan bile görmediğim maddi manevi desteği görünce demiştim iyi ki var böyle güzel kalpli insanlar
          /
          0

          Tarihe Göre

          İçerik bulunamadı.