Hayır Diyebilme Sanatı
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   sedefartuny
   Bugün yaşadığım bir olay neticesinde gördüm ki ben 'hayır' diyemiyorum. İnsanlar üzülecek, kırılacak diye şekilden şekile giriyorum ve evetleri arkası arkasına sıralıyorum. Bir şeyi ne kadar yapmak istemiyor olsam da yine ağzımdan o hayır sözcüğü çıkmıyor. Umarım benim gibi hayır diyemeyenler yoktur ama bu konu üzerine sizlerin fikirlerini almak isterim.
    zimbo
    diyemiyorum! laf sokar gibi hayır diyenlere de ayrı bir hayranım...
     dr_harleenquinzel
     biri bana da öğretsin şu hayır deme sanatını
      rotasizkerim
      Hayır
       redblack
       Her şeyin HAYIRlisı iyidir mantelitesiyle cok rahat derim
        sozdedegilgozde
        Ben de öyleydim. Burada bencil olmayı öğrenmek gerekiyor. Karşı tarafı düşünmek yerine kendini düşüneceksin. Zor ama maalesef gerekli. Çünkü insanlar senin kadar iyi niyetli değil. Bir yerden sonra seni kullanmaya başlıyorlar. Bunu bizlerde yapıyoruz hayır diyemeyen her söylediğimize evet diyen birini görünce.
         mevsimlerdensnbahar61
         Bence iyilikle aptallık arasında ince bir çizgi var işin hangi tarafındasın sen bilmelisin şöyleki yardım etmek çok güzel bir şey ama karşıdaki insan bu zafiyetini kullanmak amaçlı yapıyorsa bunu farketmişsindir ve ona hala tolerans göstermek aptallık misal yani insanın öz değeri olması gerek elbetteki taviz verilir bazen ama hep olması öz değerinin kendini önemsemediğin anlamına gelir (Genelleme olarak adlandırdım)
          nickiharuto
          Başlık açacaktım başlığını buldum umarım bu konuda ilerleme kaydetmişsindir. Öneri kitap film sosyalmedya kanalı varsa alabilirim.
          /
          0

          Tarihe Göre

          İçerik bulunamadı.