Hayatınızda İz Bırakan Kitap/ Kitap Cümlesi Nedir?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   eiektlc
   Benim hayatımda büyük iz bırakan kitap "Monte Kristo Kontu"dur. En etkilendiğim kitap cümlesi ise Kazancakis'in Zorba eserindendi: "Kendi kurtarmanın tek yolu başkalarını kurtarmak için çabalamaktır."
    mercannn
    Hangi birini yazsam bilemedim; Yeryüzünde hiçbir şey, insan ruhuna hiçlik kadar baskı yapmaz. (Satranç , stefan Zweig ) Niceleri kendi zincirlerini çözmezler de, dostlarının azatçısıdırlar. Kendi Alevinle yakmaya hazır olmalısın kendini: Önce kül olmadan nasıl yeni olabilirsin ki? ( Böyle buyurdu Zerdüşt , Nietzsche )
     littlemermaid
     En sevdiğim konu, insanların en sevdiği kitapları öğrenmek de kendi sevdiklerimi hatırlamak da çok heyecanlandırır beni. Ve ben de hangi birini yazsam ki diye düşünürüm de bir türlü içime sinmez. Ama yine de birini yazayım. En içime dokunan kitap: Bin Muhteşem Güneş (Farklı yaşlarda farklı koşullarda tekrar tekrar okumak istiyorum) En içime dokunan alıntı: Aganta Burina Burinata- Halikarnas Balıkçısı "ben bazen açık denizlerde güvertenin bir köşesine sıkışakalmış bir taş parçası bulurdum da, o taşı üç-dört bin kulaç derinliğindeki denize atarken, karanlığa yavaş yavaş gömülen taşa bakarak, "bu artık oradan hiç çıkmaz" derdim. 

ayşe'nin o gün söylediklerini ve o günkü halini unuttum. nitekim ki deniz de bağrına atılan taşı unutur ama o taş yine oradadır ve oradan bir daha çıkmaz." (Hayatımın tiradı olduğuna inanıyorum)
      sozdedegilgozde
      Akıllılık, çoğunluğa bakılarak ölçülmez-1984. aklıma geldikçe yazarım
       dunecka
       Düşen büyük adamı en sevdiği unutur, yükselen züğürde düşmanları dost olur .-Hamlet.
        oraleteinaniyom
        Hayatta hiçbir zaman kafamızdaki kadar harikulade şeyler olmayacağını henüz idrak etmemiştim. Kürk Mantolu Madonna Kendi inşa ettiğimiz hapishanelerde yaşıyoruz; adına ev, aile, akrabalar, töreler diyerek... Sonra bu duvarların arasında boğulup, çıldırıyor, ama yıkılmasın diye de uğruna hayatımızı siper ediyoruz. Kumral Ada Mavi Tuna
         sucpesinde
         "Bütün hayvanlar eşittir ama bazı hayvanlar diğerlerinden daha eşittir." -Hayvan Çiftliği Elbette kitabı okuduğunuzda daha bi' anlamlı geliyor bu söz.
          minmina
          aşk ve gurur. kaç kere okuduğumu hatırlamıyorum artık
          /
          0

          Tarihe Göre

          İçerik bulunamadı.