Hayatını Zorlaştırmak İçin Bebeğine Bilerek Adolf İsmini Veren Anne
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   yazarcizer
   Reddit'te paylaşılan ve tartışmalara yol açan bir olay gözüme çarptı ve elimden geldiğince çevirmeye çalıştım. Çünkü sahiden insan bi düşünüyor bu mu olmalı diye... "Ben hamile değilim ama aranızda belki bir fikir verecek olanlar vardır. Kız kardeşim 7 aylık hamile ve oğluna bir Nazi sevdalısı olmamasına rağmen kasıtlı olarak problem yaratacak bir isim vermek istiyor: Adolph (Adolf) Böyle bir şey yapmaması için resmen yalvardım ama bunu, dünyaya şanslı veya iyi şartlar içerisinde gelmeyen çocukların neler yaşadığını biraz olsun anlamasını istediği için yaptığını söyledi ve fb'dan da şu mesajı göndermiş: 'Yeğenin daha doğmadan onun için bu kadar endişenmen beni gerçekten mutlu etti ama bu bozuk dünya düzeninde ebeveynlik biraz radikal olmalı. Beyaz ırktan olan ebeveynler çocuğu dünyaya getirip rahatça onun hayattaki başarısını izleyemezler. Özellikle de başka çocuklar bu başarıyı daha çok hak ediyorken. Verdiğim Adolf ismi ilerde yapacağı iş başvurularında ona sıkıntı yaratacak mı? Eminim ki yaratacak. İstediğim şey de bu aslına bakarsan. Adının Adolf olması hiçbir işi olmayacak anlamına gelmiyor. Sadece başvurduğu yerlerde onu işe almaya karar verecek kişiler bi 5 dk düşünüp belki de bu işe başka birisini almalıyız diye düşünecek. Oğluma vereceğim 'Peter' gibi bir isim dünyadaki bu ırkçı ve yozlaşmış düzenin devamını sağlamaktan başka bir işe yaramayacak. Kendini ve çocuklarını başka insanlardan daha az önemsemediğin noktada hiçbir zaman ırkçı karşıtı olamayacaksın. Adolf da işte bu yüzden iyi bir çocuk olacak.' "
   https://twitter.com/isabelzawtun/status/1344418319219236864?s=21
   Detaylar Burada
   Aynı durumu kendi ülkemiz için de düşünebiliriz ülke tarihinde hiçbir kesimin sevmediği, hatta nefret ettiği bir isim düşünün sadece... Siz ne düşünüyorsunuz, çocuğunuza bunu yapar mıydınız?
    ggggggg
    Dio'da nickname belirliyor sanki Allah'ı malı
     tsukyomi
     Josef koysaydı aynı tepkiyi alır mıydı acaba? İnsanın adı çıkmasın işte.
      ezgisarikaya
      kafamiza swastika dovmesi yaptirip oyle gezelim o zaman irkci karsiti oldugumuzu gostermek icin. soranlara da deriz bu duzene karsi gelmek icin yaptirdim diye yerlerse ☺️ yazk kafana ne diyim ki buyuk sacmalik
       plazacalisani
       Dünyanın refahını çocuğunun refahından daha çok mu düşünüyor bu anne anlamadım? Bana kalırsa marjinal olma çabası başka bir şey değil.
        nickimdebileolmaz
        Yeğeni için endişelenen kişi'in akıl sağlığı pek yerinde değil gibi, isim ile ırkçılık sembolü haline gelen bir insanı özleştirmek pek mantıklı değil.
         hogwartsmektubugelmeyen
         Yahu şaka mı? İnsan evladını her şeyden çok sever öyle olması gerekmez mi? Ayrıca yanlış bir bakış açısı. Bir çocuk ne olursa olsun hayatı boyunca bir şekilde ötekileşmeye maruz kalıyor zaten. İster beyaz ister siyah olsun. He evet. Bazı gruplar ÇOK ÇOK daha fazla etkileniyor bu durumdan. Ama insan her zaman dışlanma yaşar bir şekilde. O çocuk ilerde sana çok küfredecek haberin yok
          dr_geyik
          "Dünyaya şanslı veya iyi şartlar içerisinde gelmeyen çocukların neler yaşadığını biraz olsun anlamasını istediği için" çocuğun adını Adolf koymasına gerek yok. Burada, AKP Türkiyesi'nde asgari ücretle geçinip hayatta kalmaya çalışan bir ailenin yanına verebilir, çok güzel deneyim olur.
           peripedia
           Bir annenin bunu bilinçli olarak yapması sorun ama bir ismin nazilere, ırkçılığa, faşizme 21. yüzyılda mal ediliyor oluşu daha büyük sorun bence. Bugün siyasi figürlerle adaş olan bir sürü insan var. Bunların yaptığı her olumsuz eylemde bu insanlar zorluk mu çekiyor?
            gulfemkaya
            Nasıl bir kafa yapısı var gerçekten inanılmaz. Düzgün bir isim koy rahat rahat yaşasın işte niye bu kadar zorluyorsun ki
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.