Hayatın Yükünü Erkeklerin Çekmesi
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   ozymandiase
   Toplumsal dayatmalar yüzünden bu tarz bir algı olmuş olabilir. ama bu bizden bir önceki kuşak için geçerli. Günümüzde hem kadını hem erkeği hayatın yükünü yeterince çekiyor bence. Genel algı her ne kadar böyle olsa da erkekler bu konuda hala toplum baskısı çekiyor tabii. Bu da inkar edilemez bir gerçek.
    _umut_
    İlk çağlarda erkek avlanırdı çünkü daha kaslı ve daha güçlüydü. Bu biyolojik olarak da böyle. Erkekler daha fazla kas kütlesine sahip. O zamandan bu zamana kadar genlerimiz ile birlikte geldi herhalde. Artık kimse avlanmak zorunda değil ama erkek yine de sağlamlık ve evin direği konumunda. Bir erkek olarak hiç şikayetçi olmadığım ve hatta hoşuma giden bir sorumluluk ve durumdur.
     benita
     Eskiden belki evet ama şu an tanık olduklarımın çoğu baba parası yiyor, yük buysa buna ben de razıyım
      badideasensei
      Aslına bu bir erkek de kardeşleri arasında ki ebevenynleri ile olan iletişime bağlı Ne sözde erkekler var babasının parasını yiyip abisinin arabasını kullanıp adam oldum diye gezen
       eski_bi_tanidik
       Walla şu hayatin yükünü kadınlar çekiyor. Siz çalışmaktan toplum baskısından bahsediyorsanız bunların bi 10 katını daha kadınlar çekiyo hiç merak etmeyin
        okadin
        Çalışma hayatında bir yerlere gelmek için didinen kadınlar, cam tavana maruz kalan kadınlar, erkeklerin aldığı rakamların neredeyse yarısına aynı yükteki işleri yapan kadınlar, ev işlerini yapan kadınlar, dış görünüşü ile değerlendirilen kadınlar ve hayatın yükünü erkekler çekiyor öyle mi? Hangi paralel evrende yaşıyorsunuz siz acaba.
         kablolu_kulaklik
         ayy yüke bak be, çalışıp ağlamamak dfdf
         /
         0

         Tarihe Göre

         İçerik bulunamadı.