42
18.10.2020
Hayalinizdeki Mesleği Yaşınız Kaç Olursa Olsun Yapmak İçin Yine Çabalar Mıydınız?
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   makrofiberbez
   26 yaşıma girmek üzereyim. Şehir planlama okuyorum ve seviyorum da ama bilinçli seçmedim, içinde öğrendim mesleği. 2 başarısız üniversite geçmişim var. Hep ne istediğimi bilememden kaynaklı biraz da babamın sağlık sorunları, bakımı derken hayata baya bi geç başladım. O sorun değil ama içimdeki veterinerlik aşkını atamıyorum. Hesapladım eğer okursam 36 yaşımda mezun oluyorum. Bu arada olursa iki yıl sonra evlilik durumum var. Siz napardınız?
    kaaninteyzesi
    Canım ben veteriner hekimlik 3 den terkim... Biraz narin biriysen çok zor fakat arkadaşlarımın hepsi zorluklarla mücadele ederek bitirdi. Şuan cokkkkk mutlular ve harika maaşları var. Üstelik yer açmak da ucuz..
     xlethex
     Sevmedigin işi yapma, hayallerinin degil planlarinin pesinden koş🙋🏻‍♂️ 50 yasinda tiptan mezun olan tanidigim var millet tecrubeli dr saniyor halbuki daha çomez. Yapcam dedi ve yapti. 35inde hukuktan mezun olup şu an savcilik yapan tanidigim var, kendisi mubasirdi daha once. Hayatta hic bir sey icin gec degildir. Yeter ki dogru plan yap.
      thewoman
      bir yaştan sonra insan züğürt gezmek istemiyor ondan yapmam
       busrawashere
       astronot bok olurum
        palmiye
        Ben pes eden taraftayım. Sınıf öğretmenliği mezunuyum ve bölümümü taparcasına seviyordum. KPSS engelini asamayacagimi fark ettim.Baska bir mesleğe yöneldim. Bu sene dahil bütün yıllar girdim sınava ve en sonunda tamam bitti yeter dedim. Yoruldum ve çabalamaktan vazgeçtim.
         amakafamiznasiguzel1
         çabalardım galiba ya. gerçi işimi seviyorum zaten
          assortie
          Veterinerlik mezunu bı arkadaşım ataması olmayınca polislik sınavlarına girdi kazandı, eğitime başladı ve 3 ay sonra Veteriner Hekimlik'ten Samsun'a atama yazısı geldi. İlk önce tereddüt etti polislik mi veterinerlik mi diye, biz onu ikna ettik tabi. Şu an gayet mutlu ve güzel kazanio. Bence ideallerinin peşinden koşmaya devam et, bak "yürü" demedim "koş"
           benita
           Sevmediğin işi yaptıktan sonra ne kadar kazandığının bir önemi yok o yüzden hayalin neyse ona odaklan, torun torba sahibi insanların bile okuyup mezun olabildiği bir sistemde yaş sadece sayıdan ibaret. Hiçbir şey için geç değil
            zeynebio
            Hayali olan insanlara her zaman saygı duymuşumdur. Eğer bir hayalin varsa yaşının kaç olduğunu asla düşünme ve mutlaka emek ver. Yıllar sonra pişman olmak istemezsin bence. Hayaller yaşatılmak içindir. Hayallerinizi ertelemeyin.
             zodyakli
             Bilen bilir ben de astrolojiye meraklıyım ve bu işi gerçekten bir iş olarak yapmak istiyorum ve bunun için işimi bırakmam gerek. Büyük radikal kararlar alıp uygulamam gerek. Ancak ben de korkuyorum. Hayallerim var ama bunu yapacak cesaretim yok. Yıllar sonra bu durumdan dolayı pişman olmaktan da çok korkuyorum. İnsanın hayallerinin olması çok güzel ama bunu gerçekleştirmek her zaman kolay değil.
              cinayetvaraga
              Ben koşmazdım peşinden. Hayatın bir gerçekliği var, tutunmak ve idame ettirmek gibi. Öyle kaygıların yoksa gidersin hayallerin ardından ama yok para kazanma zorunluluğu mevcutsa başladığın işi bitirmek daha makul.
               dr.rock
               Benim sevdiğim işi yapmama yaş, para, toplum engel olamaz. Tutuklanmayı, sokakta kalmayı, beş parasız kalmayı göze aldım, alırım. Tüm yaşantının tek sebebi vardır, tek bir şey için yaşarız mutluluk. Çaba bunun içindir
                luciferin_kizkardesi2
                Çabalarım sanırım. En başından beri arkeolog olmak istiyorum hatta sırf bu yüzden insanlar benle dalga geçtiler mezar mı kazacan ölürsem benimkinde kaz diye. Ama görüyorum ki ilerde iyi para olcak bakalım yıllar karar verecek. Ya arkeolog ya palentolog yada üniversitede öğretim görevlisi olmayı düşünüyorum sırasıyla eleyeceğim.
                /
                0

                Tarihe Göre

                İçerik bulunamadı.