20
4.10.2020
Hayal Et! Beyin Hayal ile Gerçeği Ayırt Edemez
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   peripedia
   Bilinçaltımız gerçekle hayali ayırt edemiyor arkadaşlar. Bir şeyleri zihinde yaşanmış gibi tahayyül etmek sizin hedef ulaşmanızı kolaylaştırıyor. Öfkeli olduğunuz birine kızdığınızı, bağırdığınızı ya da onun sizden özür dilediğinizi zihninizde canlandırırsanız belli bir süre içerisinde öfkenizin yatıştığını farkedeceksiniz. Çekim yasası ve evrene mesaj dediğimiz durumlar bu temelden şekilleniyor. Olmasını istediğimiz şeyleri, hayallerimizi, gerçekleştiği gün yaşayacağımız hisleri gözünüzün önüne getirir, o duyguya bürünür ve canlandırırsanız evren onu size verecektir. Sevgiler.
    luciferin_kizkardesi
    Evet çok doğru arada kendimi bu şekilde üzebiliyorum veya sinirlendirbiliyorum.
     detokssuyu
     Üzerinde 'Canlandırma' yazan Flash Tv görüntüleri geldi aklıma. Denemek lazım. Özellikle öfke için verdiğin örnek çok makul geldi. Bunu hayata geçirebilirim. Gün içerisinde öfkelendiğim insanların sayısı o kadar fazla ki. Hepsini benden özür dilerken hayal etmek güzel olacak.
      ladydisko
      bu tekniği yıllar önce bir psikologtan öğrenmiştim sürekli uygularım bazı şeylerin yarım kalmasındansa aklımda bitmesi daha iyi
       libidio
       Hayal etmek bir süre sonra sizi beklentiye sokmuyor mu? yoksa sadece bende mi oluyor
        who_am_i
        Hayal kurmayı bırakalı uzun zaman oldu
         sedefartuny
         Beceremem. Görsel yeteceğim yoktur, hayal kurmakta bende ciddi anlamda bir hayal kırıklığı yaratıyor. Biraz sabırsız olduğumdan kaynaklanıyor olabilir. Küçükken görüp çok beğendiğim almak için hayalini kurduğum, sırtımda hissettiğim annemin almak için benden biraz zaman istediği bir çanta vardı. Almaya gittiğimizde satıldığını öğrenmiş bir daha da o çantaya denk gelememiştim. Çekim yasasına, hayal et olsuna inancımı kaybettim o gün.
          okadin
          Ah be ömrümüz hayal kurmakla geçti. Bi yaşa kadar güzeldi hayal kurmak ama belli bir süreden sonra o hayallerin hala gerçekleşmemiş olması o kadar büyük bir hayal kırıklığı yaratıyor ki. Ben almayayım diyorsun. Gerçekler iyidir. Sıfır beklenti, sıfır üzüntü.
           mrlawyerkk
           Söyleyemediğimiz sözleri söylediğimiz, öfkemizi bastırdığımız, yarımları tamamladığımız bir tahayyül faydalı olacaktı ama evde oturup Porsche hayal etmek ve sonrasında hayalim gerçekleşmedi diye hayıflanmak çok anlamsız.
           /
           0

           Tarihe Göre

           İçerik bulunamadı.