Hatırladığınız İlk Sahur Anısı
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   maskoff
   ananemlerin evindeydim. sobanın yanında yatıyorduk. televizyonda HBB kanalı açıktı. hatırlayan var mı o kanalı ama ben çok net hatırlıyorum. evde dayım, teyzem, ananem, dedem, annem, iki kuzenim vardı. salonda yer sofrası serilmişti. uyanıp yemek yemeyi çok eğlenceli bulmuştum ve aklımda kalan tek şey asidi kaçan fantayı içtiğimdi. sahur yaptıktan sonra sabaha kadar uyuyamamıştım, çok güzeldi. bu gece bi dua edelim güzelce rahmetlilere.
    tachycardia
    Heyecanla davulcuya bakmak için cama doğru gitmem, teyzemin beni kandırıp davulcuya baktıysan onunla evlenmek zorundasın demesi, ağlamam, herkesin şakaya daha da ortak olması, daha çok ağlamam, sahurun bitmesine yakın şaka demeleri, hepsine küsüp iki gün konuşmamam, kapanış.
     merilolika
     dayım bekardı bizle yaşıyodu o zamanlar ben çok küçüğüm hayal meyal sahurda ışıkları açmadılar tv ışığında yediler evleri yanan ışıkların kapısını polisler çalıyo falan diye bi konuşma geçti şimdi o zaman ki olay neydi diye sorduğumda kimse hatırlamıyo öyle bişe hiç olmadı diyolar
      monaiman
      4, 5 yaşlarımda lavabo için kalkmıştım işte, annemgil yemek yerken gülüşüyorlardı ben de yanlarına gitmek istedim. Bir iki lokma bir şey yedirdiler sonra uyku bastırdı uyudum. Onun haricinde silik durumlar.
       tsukyomi
       Baba ateist, anne agnostik..
        myheartofstereo
        Annemle gece 2.30 civarı hamur açıp pişi yapmıştık kjhghjklkjh
         karolunita
         8-9 yaşlarında inat etmiştim oruç tutcam diye sahura kaldır diye yalvarmıştım abime, kalkıp uyanmak istemiyorum diyip geri uyumuşum. çok üzülmüştüm sabah yaa
          tugcehatun
          Babam hayattaydı o zaman, annemin mutfaktan tıkırtıları geliyor .. 6 kardeşiz en küçüğü ben babamla pencereden davulcu kolluyoruz.. abimler tuvalet sırasında.. büyük ablam küçük ablamı uyandırmaya çalışıyor .. evin içindeki o tatlı huzur .. Şimdi herkes kendi ailesiyle, annem 600 km uzağımda tek başına sahur yapıyor ve artık davulcu yok ..
           galatasaraylibircivciv
           Burda bu mevsimde damlarda uyurduk baya büyüktü damımiz işte ablama lütfen benide uyandir oruç tutmak istiyorum diye 10-11 bi şeydim galiba ablam gelip uyandırmış ben uyanmamışım kalkip davulcuya bakıp tekrar uyumuşum at arabasiyla gezen davulcu da harika gerçekten :))
            samyeli90
            Babam sağ anneannem sağ mutfaktan gelen ısıtılmış biraz da altı tutturulmuş pilav kokusu ben odadan çıkınca annem sen niye kalktın kızım demesi
             berat_albayrak_
             Merhametli ve Bağışlayıcı Olan Tanrının Adıyla Tanrı'dan başka hiç bir tanrı yoktur. O, daima yaşayan, daima duran, bütün varlıkları ayakta tutandır. O'nu ne yorgunluk basar, ne de uyku. Göklerdeki ve yerdeki herşey O'nundur. O'nun izni olmadan huzurunda şefaat etmek kimin haddine! Onların önlerinde ve arkalarında ne varsa hepsini bilir. Onlar ise, O'nun dilediği kadarından başka bilgisinden hiçbir şey kavrayamazlar. O'nun hükümdarlığı, bütün gökleri ve yeri kucaklamıştır. Her ikisini görüp gözetmek, ona bir ağırlık da vermez. O, çok yüce, çok büyüktür.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.