59
2.6.2020
Hararetli Bir Tartışmada Genelde Nasıl Bir Tavır Takınırsınız?
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   sucpesinde
   Başkaları tartışıyorsa hakkaniyetli davranmaya çalışırım. Eğer ben tartışıyorsam ve kendimin haklı olduğuma kesinkes inanıyorsam; o konuda ortaya kanıtlar sunar, sonuna kadar tartışırım. Eğer haksızsam ve karşımda kişi sevdiğim biriyse direkt özür dilerim. Eğer haksızsam ve karşımdaki kişi sevdiğim biri değilse demagoji yaparım.
    monaiman
    Onu, o güzel eşeklere bindirip, o güzel diyarlara gönderirim.
     heygidigocadunya00
     Gerçekçi olmak gerekirse hararetli bir tartışmada insanlar birbirlerini dinlemek yerine, kendisine toz kondurmayıp, karşısındakini taşlama yoluna gidiyor. Haklı haksız ayrımı yapmadan eleştiriye açık olma erdemini gösterebiliriz 😉
      thetalentedmrripley
      Gayet sakin bir şekilde haklısın deyip ardından yine kendi savunduğum şeyi tekrar ederim. Bunu üst üste yapınca ambale oluyor karşıdaki.
       miss_depressive
       Alaycı bir tavır takınırım böylece karşı taraf daha da sinirlenip bağırır ki bu da onu haksız konuma düşürür
        ilsasilem
        Başkaları tarafından çoğunlukla takdir gördüğüm bir tavırdır bu. Ben gayet relax ve sükunetli bir tavırla karşımdakinin konuşmasını beklerim. Konuşsun, kendini anlatsın isterim. O içindekileri döküp rahatladığında da konuşmaya başlarım. Bu şekilde daha sağlıklı iletişim kurabileceğimizi düşünürğm ve hep işe de yarar
         benita
         Konu ne olursa olsun sakin kalıp konuşarak çözmeye çalışırım, yüksek ses, bağırmak bana göre işler değil elim ayağım titremeye başlar direk. Kavga eden birileri varsa da bırakırım birbirlerini yesinler
          gadjodilo
          Çay içerim ( Artizlik taslamaya gelmeyin hangi harareti alanın hangi çay olduğunu biliyorum)
           tahref156
           itiraf ediyorum, mal gibi bağırarak bütün içimdekileri döküp sonra bana koz olarak geri hamle yapılmasını bekliyorum. Malım çünkü sonra o sinirle bağırıp çağırarak dediklerim yüzüme vuruluyor. Ulan bağırıyoruz kavga ediyoruz bir şey de söyleyeyim değil mi
            sameet
            Bu konularda nasıl bir yöntem izlenir bilmiyorum. Ama anlaşılmazlıkları tartışmaya döndürmeden evvel şöyle bir yöntem geliştirilebilir çiftler arasında. Ben kısaca söyleyeyim, siz anlayın. You mom pat pat !
             transylvania
             bir yere kadar konuya açıklık getirmeye çalışmakta fayda var ; Bunun için ugrasırım fakat gereksiz uzuyorsa konu . Mümkün oldugu mertebe karsı tarafı haklı bulur konuyu kapatırım. Anlamayana anlamayı sağlamak MÜMKÜN DEĞİLDİR... kendinizi tüketirsiniz. Bu saaten sonra kimseye bir şeyi anlatmak için YÜREĞİMİ TÜKETEMEM.. acil yada çok önemli bir konu değilse. beyaza siyah desin ben beyazdan emin olduktan sonra ..
              a.l.p.o.l.l.o.n
              Emin olmadığım hiçbir şeyi tartışmam ha diyelim emin olduğumdan şaştım o zaman özrümü diler yenisini öğrettiği için teşekkür ederim fakat birde şu var ki eğer bir konuyla saldırıyorsa (Bu sevdiğim birisiyse ortamdan kaçarım sonra sakince yaklaşırım) canını okurum ne demişler dinsizin hakkından imansız gelir ;)
               leprechaun
               Tartışmam heralde
                belizzimaaa
                Ağlıyorum genelde, karşımdaki insan da dayanamayıp tartışmaya son veriyor ahahahha. Küçüklüğümde de her şeyi ağlayarak yaptırıyordum zaten. Harika taktik, denemenizi şiddetle tavsiye ediyorum.
                 uykunobetcisi
                 Karşımdaki kişiye göre de değişir. Günahım kadar sevmediğim birisiyse genelde sessiz sakin konuşur çileden çıkarırım. Sevdiklerime sesim daha çok yükseliyor.
                  zodyakli
                  Bir tavır takınacak sakinliği bulamam kendimde, direk dalarım. Az kavgaya karışmadım zamanında. Okul basmaya geldiklerinde sınıftaki erkeklerle ben de inerdim. Kavgaya katılırdım. Çünkü nerede bir kavga tartışma oradan ben olmalıyım. Hele bir haksızlık varsa ortada tavır takınmayı bırak direk tavrın kendisi olur çok fena benzetirim. Bu konularda sert bir insanım.
                   silver-lininng
                   Sakin sakin konusurum haksızsam ozur dilerim haklıysam kanıt sunarım anlamıyorsa da oluruna bırakırım
                    emrewhoisyellow
                    Konuya göre değişir tabi ama bu biraz strateji oyunu oynamak gibi geliyor bana. Sakin, temkinli, tetikte olacaksın ama doğru zamanda pir ü pak fikirlerini çat çat çat sıralayıp sonra peçeteyi atıp dönüp yatacaksın. Zaten o sabaha ancak reboot eder kendini.
                     amakafamiznasiguzel
                     sözlü tartışmalara bayılıyorum garip şekilde. çünkü her zaman söyleyecek sözüm oluyor haksız olsam bile haklı çıkartırım kendimi. o kadar çok konuşurum ki karşı taraf artık bıkar. dinlemeyi sevmediğim tek ambiyans kavga olabilir.
                      ayse_
                      Ses tonu çok önemli. Oturmuş bir sesle karşılık verince sarsıyorsunuz karşınızdakini :)
                      /
                      0

                      Tarihe Göre

                      İçerik bulunamadı.