Hangi Tarihi Kişiliksiniz?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   tsukyomi
   Ne kadar benzersiz olduğumuz iddia edilse de aslında birbirimize benzeriz. Bazılarıyla daha çok benzeriz. Ben Tiberius Claudius Nero'da buluyordum kendimi mesela. Başarılı bir komutandı fakat başarısız bir yönetici sayılmıştı (Augustus'a göre). Augustus'un yerini almakta isteksizdi ve kendinin yüceltilmesine karşı çıkıyordu. Ama aq Roma halkı bunu yapmacıklık olarak görüyordu. Senatoda dalkavukluk ve oyunculuktan hoşlanmazdı. Emir verirken "emretti" değil, "Tiberius'un tavsiyesiyle" cümlesini tercih ederdi Konuşma özgürlüğünü savunurdu. Cumhuriyetçiydi esasında. Nitekim türlü olaylar onu hırpaladı ve giderek daha acımasız yönetmeye başladı. Esasen karanlık, kasvetli bir adamdı, sapkınlığı olduğu kadar yalnız kalmayı seviyordu,"tristissimus hominum" yani en kasvetli insandı lakabı. Örneği saldım. Siz kendinizi hangi tarihi kişilikle ya da kişiliklerle özdeşleştiriyorsunuz ve neden?
    kojiro-
    Insanlarin psikolojilerinden anladigimi varsayarsam, e biraz da detayciyimdir uzerinize afiyet Sigmund Freud ile Dostoyevski karisimi biri olurdum sanirim.
     iameliff
     Newton. Zeka olarak değil tabi yanlış anlaşılmasın. Sadece insanlar tarafından kolayca anlaşılmayan kendini anlatmak için illa kanıt bulmaya çalışan kişi olarak.
      ve_sair
      üşengeç olduğum doğrudur ☺
       who-am-i
       Lise de küçük bir tiyatro vardı hitleri oynamıştım
        tivayci
        Tarihi kişilik sayılır mı bilmiyorum ama, Stanley Kubrick. Ben de onun gibi kimi şeyler üzerine uzun zaman çalışıp vazgeçiyorum. Ya da bir şeye karar verip uygulamaya geçtiğimde aşırı eleştiriliyorum, sivri ve uyumsuz bulunuyorum, gıcık olunuyorum hatta nefret ediliyorum ama sonunda hep adam akıllı bir şey çıkıyor ortaya.
         hulyali_qiz
         Kleopatra, hem asil hemde güzelim şekerim 😍
          isabellathomas
          my buddy's mother-in-law gets $80 an hour on the internet. she has been without work for 12 months but last month her earnings was $ 16778 just working vs50 at home for a few hours per week. . . Click the link.............................................
          https://careershome48.blogspot.com
          https://careershome48.blogspot.com
          /
          0

          Tarihe Göre

          İçerik bulunamadı.