Hamile Kalsanız ve Babası İstemese de Çocuğu Doğurur Musunuz?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   bisosyolog
   Biliyorsunuz kürtaj olayı dünyanın pek çok yerinde farklı algılanıyor. Örneğin, ABD'de de ne kadar genç olursan ol, kürtaj bir seçenek olarak görülmüyor pek. Avrupa ülkelerinde ise bu durumun tam tersi bir durum var. Türkiye'de ise dini açıdan istenmiyor. Günah sayılıyor. Kürtaj yaptırmanın pek çok sebebi var. Kendini hazır hissetmemek, evli olmamak, maddi olarak yetersiz olmak. Bir de taraflardan birinin istememesi elbette. Bugün bir arkadaşım doğum yaptı. Babası tarafından istenmeyen bir bebek. Evli değillerdi ve tüm ailesini de karşısına aldı. Ekonomik açıdan da yetersiz. Sürekli olarak o benim, o bana ait bir şey deyip durdu. Adam bana da ait ama ben istemiyorum diyordu. Aşırı kırgın, hassas ancak yine de pişman değil. Etik olarak bir babanın istemediği çocuğu doğurmak ne kadar doğru bilmiyorum, ancak kadın içgüdülerimle ve sosyolojik bakış açımı bir kenara bırakırsam, sanırım çocuk daha çok annenin gibi görüyorum ben de.
    moon_night
    Evet, sonuçta benim içimde büyüyen ve benim içimden çıkacak bir canlı
     eski_bi_tanidik
     Bilmiyom kimden olduğuna bağlı
      kayberkay
      hiçbir canlının ölümüne yol açma hakkına sahip değiliz bence
       hogwartsmektubugelmeyen
       Ne yalan söyleyeyim. Bir kadın olarak ben de hak verdim bu duruma. Gerçekten daha çok bizim gibi görüyoruz.
        ozlemiko_0
        Çocuğu yaparken bunu da göze almışım demektir. O yüzden de doğururum. Çocuğumun suçu yok ben bakarım ona.
         lutfen-ama
         Çok daha derin bakılabilir konuya mesela en iyi şartlarda da bakılsa çocuk babasız büyümekten hoşlanır mı? Eğer hoşlanmazsa bu yükü o çocuğun omuzlarına nasıl yükleyebilir bir anne? Çok bencilce değil mi iki kişi bir şeyler yaşıyor ve normal aile düzeninde bile yaşamak zor iken bir tarafı eksik bir ailede yaşamak zorunda bırakılıyor çocuk. Peki neden? Çünkü annesi /babası tek başıma aslanlar gibi bakarım ben dedi. Normal mi bu?!!
          ukela
          Bu konu benim en derin yaram , ben bir erkeğim , (eski) eşimi seviyordum ve hayatımda çocuk istemiyordum. Bana rağmen beni kandırarak çocuk yaptı , prezervatifleri deliyordu , spiral taktırdık , onu da benden gizli çıkarttırmış , aklınıza gelen her türlü maymunluk. Yasal kürtaj sınırı aşıldıktan sonra bana haber verdi. Psikologlar vs. ben girdiğim bunalımdan çıkamadım , evden soğudum , yataklar ayrıldı , çocuk doğdu , ve boşandık. Maalesef fazla dürüst biri olarak oğluma açık açık kendi hayatımda bir çocuk istemediğimi , annesi ile bu yüzden boşandığımı , ama kendisini bir insan olarak sevdiğimi söyledim. Nafaka ve maddi imkanlar konusunda fazlanın fazlasını yaptım ama hayatım kaydı. Sonrası saçma sapan güvensiz ilişkiler , dandik bir evlilik denemesi ve boşanma. Artık kadınlara güvenmiyorum , doğam böyle yalanına sırtını dayayan egoist yaratıklar olduğunu düşünüyorum , kadınlara karşı saygım bitti , çünkü hala bir çoğu aynı egoist düşünce üstüne kurulu , kendilerini haklı çıkartmaya çalışan sinsi yaratıklar. Bilmiyorum ben böyle hissediyorum , neyse.
           muzlu-pasta
           Doğururum babası şerefsiz diye çocuğu öldüremem bekar onlarca anne var bende onlardan biri olabilirim bir kadın isterse herşeyi yapar
           /
           0

           Tarihe Göre

           İçerik bulunamadı.