Haksızsam Söyleyin de Şu Konuyu Bir Tartışalım
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   myheartofstereo
   şimdi bizim eğitim sistemimiz kötü, ülke cahil ve bir şeyler yapmamız gerekiyor ya, mantıken yurt dışında okuyup eğitimden faydalanıp ülkemize geri dönersek ve öğretmenlik gibi yeni neslin faydasına bir meslek seçersek ülkemize faydalı olmuş olmaz mıyız?
    lutfen-ama
    Bizi kim atayacak peki balım?
     tsukyomi
     Olmazsınız, bakın bu da hazırcılıktır. Kalkıp haklarınızı arayacaksınız, toplanıp gideceksiniz, yüzlerine eğitim sistemimiz kötü diyeceksiniz. Gitmesini beklemeyeceksiniz, göndereceksiniz. Ondan sonra eğitim sistemi yeniden kurulacak. Tüm meslekler yeni neslin faydasınadır zaten, iyi olduğunuz ve sevdiğiniz mesleği seçin, nefret ettiğiniz meslekle yeni nesli kurtaramazsınız, verimli olamazsınız zira.
      abdes_terligi
      yurtdışına çıkabilsem ülkeye dönmem aq
       absurdizm
       hayır arkadaşlar. burada çok güzel eğitim verilen bölümler var. burada kalın ve ülkeyi kalkindiralim. yetenekli olduğunuzu biliyorum
        slmbnarda
        Yurtdisinda okumak için iyi bir İngilizce oturma izni ve para lazım gitmek o kadar kolay olsa kimse kalmaz ülkede zaten. ayrıca kimse kusura bakmasın orda meslek sahibi olursam ülkeye hayatta gelmem kolay kolay sizde gelmezsiniz çünkü daha kolay şartlarda daha fazla para kazanıp mesleğinde daha uzman olmak varken kimse geri dönmez bu ülkeye en az 5 10 sene çalışır yurt dışında herkes.
         mrsnl33
         Öyle bir imkan olsa,gidenlerin çoğu geri gelmez zaten.Ayrıca,ülken için faydalı bi şeyler yapmak istiyorsan öğretmenlik şart değil bence,farklı mesleklerde düşünebilirsin.
          eski_bi_tanidik
          Burada da öğretmen olabilirsin ki yurtdisinda öğretilip burda ogretilmeyen bisey olamaz. Atanma acısından diyosan o durumda da türkiye ye gelip atanman lazım o da zor.
           gizemino
           Yurtdisinda nasıl okuyoruz peki:(((
            gulfemkaya
            Yurtdışına eğitim alıp daha sonrasında burada öğretmenlik yapacak fazla kişi yoktur bence üzgünüm bunun dışında da zaten öğretmen olmasak da bir şeyleri halledebiliriz
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.