36
13.6.2020
Haklı Olduğu Halde Sürekli Özür Dileyen İnsanlar
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   canece
   Ya artık bıkıp yıldığı için özür diler bu insanlar ya da karşısındaki kişinin statüsü altında ezilip kaldığı için. Birinci durumu anlayabilirim ama ikinci durumu maalesef anlayamıyorum. Bi kere olunca boku çıkmaya devam eder genelde.
    1cerenaltay
    Özgüveni düşüktür. Küçükken yaptığı en ufak yanlışta büyük tepkiler almıştır ve dünyadaki tüm felaketlerden kendini sorumlu tutar. Örnek verecek olursam, ben.
     eski_bi_tanidik
     Hiç kırılmaması üzülmemesi gereken insan tipidir
      cem_
      Bir insan haklı olduğu halde sürekli özür diliyorsa muhtemelen kendisine fazla değer vermemesinden kaynaklanıyordur. Karşısındakini kaybetme korkusu ya da karşısındakinin kendisinden uzaklaşacağı korkusu kendisini bunu yapmaya iten etken olabilir.Bir insan bu aciz duruma düşmemeli. Zaten karşısındaki haksız durumda iken özür bekleyen bir dallama ise onu kaybetmek bir kazanımdır. Bunun dışında iş kaybetme korkusu, rütbe üstünlüğü gibi istemeye istemeye yapılan zorunlu özürler için ise diyecek bir şeyim yok.
       a.l.p.o.l.l.o.n
       Şöyle bi omuzlarından tutup kendine gel diyip özgüven yüklemesi yaptırdığım tip (ayrıca uyuz oluyorum öyle tiplere o ne öyle çürük elma ıyyy ezik büzük hiç tipim değil). Karşıma çıkar ise öyle bir tip başına hayat koçu kesilirim
        erenasan1
        Karşı tarafı kaybetmeyeye üzmeye çalışırlar ama neyi kaybetmek istemiyorsan bu hayatta onu kaybedersin .
         beyzosxx
         Çok sevdiği karşı tarafla arasının bozulmasına katlanamayacağını bilen ve bu sebeple haklılığından bile feragat edebilecek fedakar insandır.
          ayse_
          Ay içimi paramparça eden bir başlık olmuş.
           muzlu-pasta
           En iyi cevap şudur "Beni incitmene izin verecek kadar sana güvendiğim için özür dilerim"
            ofansifvekaramizah
            Gene kaybeden olacaktır.Ne kadar ekmek o kadar köfte.Her şey karşılıklı.Sana sertse sende sert, sana yumuşaksa sende yumuşak olacaksın.
             samyeli90
             Eskiden çok yapıyordum ama şimdi hiç ses etmiyorum olduğu gibi kalıyor
              belizzimaaa
              Benim de çoğu zaman yaptığım şey. Gururumun karşımdaki insandan önemli olmadığını düşünüyorum her zaman. Ama bu hayattaki en büyük hatalardan biri olduğunun da farkındayım.
               patikli-kontes
               Sürekli suçlandığı(aile, aşık olduğu insan, en yakın arkadaşlar) bir hayat yaşamış ve artık her haltı kendi suçu zannetmektedir.
                apollonia-corleone
                Sürekli böyle yapıyordum.Sonra çok sevdiğim bir arkadaşım bu huyumun özgüvenimi çok düşük gösterdiğini söyledi.Çevremde aynı şeyi yapanları gözlemleyince arkadaşımın tespiti doğru geldi.Haklıysak haklıyız gerek yok kimseden özür dilemeye
                 benita
                 Sürekli özür dilemem, yeri geldiğinde alttan alır konuyu kapatırım uzatmam, ama köprüyü geçene kadar
                  deeryalkan
                  Haklı olduğumu da düşünsem artık laf anlamaz insanlara "haklısın" diyip gidiyorum. Haklılığınızla mutlu mesut yaşayın abi. Eşek kadar insanı eğitemem bunu öğrendim, işime bakıyorum
                   rarero
                   Karşısındaki kişinin cahilliğinin farkına varmış, münakaşaya girmek istemeyen akıllı kişiler olduğunu düşünüyorum şahsen. Neden kendini gereksiz yere yorsun veya kafasını meşgul etsin ki ?
                    hakanadar
                    Kinayeden ziyade kasedi zaar
                     dionela
                     Senin için kapıların kapandığını işaret eder. Şahsen ben öyle yapıyorum daha fazla enerji harcamamak için, aptal bir konunun bir an önce kapanması için, şaşırdığını görmek için basıyorum özrü geçiyorum.
                      pumpkinpie
                      Bahsedilen kişinin devamlı onu suçlayan, üstüne giden insanlar tarafından düşürülmüş özgüveninin sonucudur.
                      /
                      0

                      Tarihe Göre

                      İçerik bulunamadı.