Hafta Sonu Kısıtlamasını Delmek İçin Hastanelerden Randevu Alan Uyanıklar
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   bisosyolog
   Niçin böyle bir şey yaptıklarını bilmiyorum. Ancak bugün Hürriyet'te gördüm haberi. Bir doktor resmen isyan etmiş. Kısıtlamayı delmek için, özel hastane ve kan merkezlerinden randevu alıp, gelen mesajı da denetime takılırlarsa ekiplere gösteriyorlarmış. Doktor şu sözleri söylemiş: Kamu hastanelerinde hafta sonu normal randevu verilemiyor. Ama özel hastaneler ve muayenehaneler hasta kabul edebiliyor. Özel hastanelerin birçoğunda internet üzerinden randevu alınabiliyor. Daha sonra vatandaşa bir SMS gönderiliyor. Bununla kişi dışarı çıktığında ve kontrol olduğunda 'ben hastaneye gidiyorum' diyor. Geçen sokağa çıkma yasağında da yaşadık, cumartesi günü hastaneye gidiyorum, hastaların önemli bir bölümü gelmiyor. Arıyoruz, 'unuttum, gelmeyeceğim' gibi bahaneler sunuluyor. Bu kötü bir suistimal. Hem bir doktor olarak hafta içi çalışıp yoruluyoruz, bir de hafta sonu hastalarımız için hastaneye geliyoruz ama bu kötü bir psikoloji oluyor. Kendimizi kullanılmış hissediyoruz." Hayır, her yer kapalı. Çıkıp da NEREYE gidiyorlar? Bu kadar mı sorumsuzlar gerçekten anlamıyorum ve sinirlerim zıplıyor. Böyle insanlar yüzünden hepimiz zor durumda kalıyoruz.
    gregory_
    Çıkmak zorunlu olsa çıkmama çaresi ararlar, başkaldırıyı yanlış anlamışlar.
     besimtibuk
     Kısa mesafeler için de bakkal ve marketler kullanılıyor. Sanki ilk kez kısıtlamada yaşamış gibi sanki kısıtlama bitmeyecek gibi gidip marketlere alışveriş yapılıyor ki marketler de normal doluluklarında oluyor. Bu kadar mı bitik bu insanlar iki gün evinde kalamıyor gerçekten yazık.
      odamdakimelek
      Hayır anlamıyorum çıkıp ne yapacaksınız ya ? Her yer kapalı niye ?neden?
       davsan101
       bu uyanıklık değil düpedüz kötülük bencillik. Randevu alınırken ya o saatte o randevu alınan doktora başkasının ihtiyacı varsa? Bu haber ilk okuduğumdan beri üzdü ve üzecek. Kimin ne zaman sağlık açısından neye ihtiyacı olacağı belirsizdir.
        eflayilmaz
        Yıllardır herkes tatilimiz olsa iki evde otursak çok yoğunuz edebiyatı yapıyordu şimdi 2 gün evden çıkmadan rahat edemiyor millet anlaması gerçekten zor
        /
        0

        Tarihe Göre

        İçerik bulunamadı.