34
8.12.2020
Hafta Sonu İçki Satışının Yasaklanması
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   bisosyolog
   Haber Global'de duydum biraz önce. Ankara'da sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı hafta sonlarında tekellerde ve marketlerde içti satışı yapılmayacakmış. Ankara Eminyeti'inden bildiri geldi. Bu çerçevede satış ruhsatı olsa dahi hafta sonları 10:00-17:00 saatlerinde açık olan bakkal, market, süpermarket gibi yerler müşterilerine içki vermeyecek. Satış yapanlara ise idari para cezası uygulanacak. Dün dio'da böyle bir iddia dolanıyordu. Hatta okuyunca şaka bu resmen demiştim. Şakaydı, gerçek oldu. Nedeni ne? Ev partisi yapılmasın diye mi? Tam olarak anlayamadım?
    absurdizm
    Ankara'ya bu yapılır mı beeeeee? 😂😂😂
     imailahorsilahh
     Ankaralılar da ağızlarıyla içsinler, iktidara karşı gelinmez. Şeriatin kestiği parmak acımaz.
      _gizem_
      keşke Ankarada yaşasaydım çok güzel
       fuzbing
       yav adamların egoları tatmin olması gerekiyordu belki. belki bikaç yasak koyun diye emir geldi fazla şaapmayın. cumadan alın napak
        redblack
        Reyiz demişse dogrudur tartisilmaz, tartisilmasi icin teklif bile sunulamaz, bak adini andim gideyim 2 rekat namazimi kilayim.
         tsukyomi
         Bu ne şimdi, şeriat-19 denemesi mi nedir yani?
          cinayetvaraga
          Ankaralılar düşünsün bize ne!
           sairsel
           Herkes ağzıyla içmiyor bunu asayiş açısından böyle bir karar alınmış olabilir.
            gungor-can-cakir
            Emin olun ahlak ve medeniyet dersi zorunlu kılınsa biz vatandaşlara, o zaman bu kısıtlamaların hıcbırı olmazdı dıye dusunuyorum.
             mrlawyerkk
             Adamlar karantina keyfimize bile müdahale ediyorlar. Demek ki kısıtlama açıklamasında boşuna "Sigara içmeyin, nargile içmeyin" dememiş Reis. Yakında sigara satışı da yasaklanır. Nasıl başa çıkacağız biz bu kadar sorunla peki? Bir gram keyfimiz kalmıştı bir gram.
              sedefartuny
              Neden Ankara peki? Herkesin hayatına kimse karışamaz. Bu nedir ya böyle. Ona yasak buna yasak. Adamların yasaklama hobileri var resmen.
               alys
               ah Silivri ahh.yazip yazıp siliyorum.
                dedikoduvar
                Neyi amaçladıklarını insan anlayamıyor artık
                 faruktekin
                 kurbağalar ne oldu? su yavaş yavaş kaynamaya başlayınca bahaneler de bulmuşsunuz bakıyorum. asayişi kontrol etmek için yazmış birisi. he yavrum he asayişi kontrol etmek için aynen.
                  peripedia
                  İdeolojilerini her şartta ve koşulda, her fırsatta hayata geçirmeye çalışıyorlar. Şaşırmıyorum. Keşke bir açıklama yapma gereği duysalardı. Yalan da olsa insan duymak istiyor.
                   roar
                   Hafta sonu evde yapabileceğimiz tek güzel aktivite de mahvoldu resmen. Yapacak bir şey yok evde birbirimizi yiyoruz resmen tek dinlenmelik şey alkol alıp keyfimize bakmaktı. Gerçi çözümü var yani erkenden alırsın koyarsın kenara durur ama yine de son dakika durumları için pek iç açıcı değil.
                    rarero
                    Bildiğim kadarıyla alkolün birleştirici etkisinden(sohbet, muhabbet ortamından bahsediyor) dolayı Avrupa ülkelerinde de benzer bir politika işleniyor şu an. İnsanların "partileme" mantığının önüne geçilmesi için. Ama tabi olay Türkiye'de olunca insan ister istemez arkasında başka bir fikir başka bir düşünce arıyor.
                     ozymandiase
                     Bunun da çok basit bir yolu var. Bir gün öncesinden gerekli alkolü depolamak. Bu sürekli alkol satışının yasaklanmasına kadar çözümü olabilecek bir durum. Sürekli olarak bunu yasaklayamayacaklarına göre sorun çözülüyor.
                      raselika
                      Benim bildiğim tüm Türkiye genelinde uygulanan bir yasak bu. Sadece Ankara'ya özel bir durum değil yani. Bence bir sakıncası yok çünkü 1 gün önceden de alınabilir alkol çok elzem değil yani.
                      /
                      0

                      Tarihe Göre

                      İçerik bulunamadı.