Hafta Sonu Alkol Satan Marketlerin Açık, Tekelerin Alkol Gerekçesiyle Kapalı Olması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   birol-aydoner
   Geçtiğimiz haftasonu ülke genelindeki küçük esnaf grubuna ait alkol ruhsatlı tekel bakkal büfe ve kuruyemiş ruhsatlı dükkanlar İçişleri genelgesi gerekçe gösterilerek polis ve zabıta zoruyla kapatıldı.. Oysaki aynı alkol ruhsatına sahip zincir ve gros marketler gayet serbest şekilde hizmet verdi ve alkolde sattılar.. Müşteri sayısı itibariyle virüs tehlikesinin daha az olacağı evlere daha yakın küçük esnafa ait işyerlerinin kapatılarak çaresizliğe sürüklenen esnafın karşısında zaten çok daha güçlü olan ulusal gros ve zincir marketlerin daha da güçlendirilmesi ve müşterilerin de oralara yönlendirilmesi ne kadar mantıklıdır...! Konula ilgili sizin yorumunuz nedir...!
    me_out_bye
    🤔 At kafaları. Yorum yapıp kendimi yormayacağım. Neyi düzgün yaptılar ki ? Bu işi düzgün bekleyesin deyip çıkıyorum konudan. - Kodumun daha facebook bile kullanmasini bilmeyen bunak bakanlari ihtiyarlari yiyicileri. Bir kravat bir ceket bir partizanlık tamam. YAT VE YE ANASINI SATİM. Yüzsüzler.
     redblack
     Mubarek yerlerde bulasmiyormus cumaya gidebiliriz.
      dobra
      o esnaf bir kaç yıl önceisne kadar mahalleliye çatır çatır saplıyodu. ne zaman bim şok migros vb büyükler geldi hepsinin ipi çekildi. beter olsun köpekler. yıllarca 10 liralık deterjanı çayı şekeri yağı 15 e 20 ye sattılar. veresiye defterlerini şişirdiler göbek kaşıyıp selam almadılar şimdi mi değerli oldu
       vsjvsjvsjv000
       Yaptığım mesleği sizden öğreniyorum. Ne yazık ki bazı insanlar da inanıyor buna. Dediginiz marketler açık olacak ama yasak dahilinde kesinlikle alkol satışı yapılmayacak. O tekellerin kapatılma sebebi ise yasağa aykırı saatlerde dükkanlarını açtıkları için. Normalde sartlarda ise saat 22.00 'dan snr alkol satısı yasak. Is yerinin ruhsatlı kapanma saati kaç olursa olsun 22.00 'dan sonra alkol satışı yapamaz.
       /
       0

       Tarihe Göre

       İçerik bulunamadı.