Hadi Dürüst Olalım: Çocuğunuz Cinsel İstismara Uğrasa Ceza İçin Adalet Organlarını Bekler misiniz?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   bisosyolog
   Uzun zamandır etik tartışmaları gündemde. İşte asla şiddete başvurmamalıyız, ne olursa olsun adaletin terazisine güvenmeliyiz. 1-2 yıl önce İzmir'de asansörde istismara uğrayan bir kız çocuğunun babası hatırlarsanız tecavüzcüyü öldürdü diye çok az bir ceza almıştı ve herkes bu durumu desteklemişti. Etik olarak bakıldığında bu yanlış. Bir insan başka bir insanın canına kıyıyor. Bunun affedilir ve kabullenilir bir yanı yok. Ancak öldürülen adamın bir pislik olduğu gerçeği var. İşte etik ile insanın vicdan terazisinin çatıştığı yer burada başlıyor. Ben olsam büyük ihtimal ben de aynı şeyi yapardım, arkama dönüp de bakmazdım herhalde.
   https://www.hurriyet.com.tr/kizini-taciz-eden-komsusunu-olduren-babaya-2-5-40711262
   https://www.hurriyet.com.tr/kizini-taciz-eden-komsusunu-olduren-babaya-2-5-40711262
    cinayetvaraga
    Göz kırpmadan katliam yaparım.
     nobodyy1
     valla o zaman öteki ben ortaya çıkar ve her şey mümkün çünkü orasını ben bile kontrol edemiyorum
      mehmet_08
      Öldürmem Tek söyleyeceğim bu Ama yaşadığı sürece keşke öldürseydi der Öyle Bi hale getiririm
       roxannee-
       Acaba kaç aile çocuğunun uğradığı cinsel istismardan tacizden haberdar. Bu da önemli bir sorun. Çocuklar böyle ağır bir yükle tek başlarına mücadele etmemeli. Her zaman çocukla iletişim halinde olmak ve onları dinleyip anlamak önemli.
        zeynebio
        Beklemem adaletimi kendim sağlarım. Kimsenin çocuğuma dokunmasına izin veremem.
         ozlmli
         Çok zor bir soru çok. Ama cevap belli aslında her ne kadar vicdan sahibi olsak dahi, bu vicdansızlığın bir cezası olmalı. Eğer adaletse ve adalet buna cevap vermiyorsa üzgünüm ama bedeli ödetilir. O da eğer ödetilirse.
          muzlu-pasta
          Şöyle diyim onu kadın yapar geneleve satardım
           sozdedegilgozde
           Öyle bir şey yaşaması beni kahreder sanırım ben daha çok çocuğumun psikolojisini düşünürüm o durumda. Tabii ki o kişiyi keyfine asla bırakmam. Ama adaletten başka da bir alternatif var mı?
            rarero
            Beklemesem ne yapacağım. Ne kadar vandallık yapabilirim ki ben? elimden onlar gibi olmak ne kadar gelir ki? En fazla gözüm döner çocuğumu bırakmak pahasına gider kim yaptıysa canını alırım. Peki ya çocuğum ne olur? Bu durum her neresinden bakarsan bak korkunç. Kimsenin başına böyle şey gelmesin ama adalet işlemiyor bu gerçeği de unutmasın.
             dr.rock
             Ben hayli istismar vakası gördüm, saptadım, bildirdim, kurtardım. Düşündüm, neden idam ya da medikal kısırlık doğru değil? Çünkü tek suçlu o değil Bizde suçluyuz Suç teşkil etmeyecek kadar küçük siyanür taneleri koymamız, cinayete ortak olmadığımız anlamına gelmez. Bir sapık bir sapık bile olsa eski çağ engizisyonlarını izleyen ve “öldür öldür” diye tezahürat eden güruhdan modern insana evrimleşmiş olmalıyız. Düzeltme şansımız vardı ve bizler “aşkı memnu izlemek, story atmak” gibi daha önemli işlerle meşguldük. Gerçeğe dönün Çok mu kızgınsınız Kıçınızı kaldırın ve harekete geçin ruhunuza mastürbasyon yapmayı bırakın
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.