30
5.10.2020
Hadi Dürüst Olalım: Çocuğunuz Cinsel İstismara Uğrasa Ceza İçin Adalet Organlarını Bekler misiniz?
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   bisosyolog
   Uzun zamandır etik tartışmaları gündemde. İşte asla şiddete başvurmamalıyız, ne olursa olsun adaletin terazisine güvenmeliyiz. 1-2 yıl önce İzmir'de asansörde istismara uğrayan bir kız çocuğunun babası hatırlarsanız tecavüzcüyü öldürdü diye çok az bir ceza almıştı ve herkes bu durumu desteklemişti. Etik olarak bakıldığında bu yanlış. Bir insan başka bir insanın canına kıyıyor. Bunun affedilir ve kabullenilir bir yanı yok. Ancak öldürülen adamın bir pislik olduğu gerçeği var. İşte etik ile insanın vicdan terazisinin çatıştığı yer burada başlıyor. Ben olsam büyük ihtimal ben de aynı şeyi yapardım, arkama dönüp de bakmazdım herhalde.
   https://www.hurriyet.com.tr/kizini-taciz-eden-komsusunu-olduren-babaya-2-5-40711262
   https://www.hurriyet.com.tr/kizini-taciz-eden-komsusunu-olduren-babaya-2-5-40711262
    cinayetvaraga
    Göz kırpmadan katliam yaparım.
     nobodyy1
     valla o zaman öteki ben ortaya çıkar ve her şey mümkün çünkü orasını ben bile kontrol edemiyorum
      mehmet_08
      Öldürmem Tek söyleyeceğim bu Ama yaşadığı sürece keşke öldürseydi der Öyle Bi hale getiririm
       zodyakli
       Beklemesek ne yapabiliriz ki? Elimizde ne gibi bir güç var onları nasıl alt edebiliriz ki? Evet adalete de güven olmuyor...
        zeynebio
        Beklemem adaletimi kendim sağlarım. Kimsenin çocuğuma dokunmasına izin veremem.
         daisyyy
         Adalet organı diye bir şey mi var? Allah göstermesin öyle şeylerle karşı karşıya kalmak beni kahreder.
          dr.rock
          Ben hayli istismar vakası gördüm, saptadım, bildirdim, kurtardım. Düşündüm, neden idam ya da medikal kısırlık doğru değil? Çünkü tek suçlu o değil Bizde suçluyuz Suç teşkil etmeyecek kadar küçük siyanür taneleri koymamız, cinayete ortak olmadığımız anlamına gelmez. Bir sapık bir sapık bile olsa eski çağ engizisyonlarını izleyen ve “öldür öldür” diye tezahürat eden güruhdan modern insana evrimleşmiş olmalıyız. Düzeltme şansımız vardı ve bizler “aşkı memnu izlemek, story atmak” gibi daha önemli işlerle meşguldük. Gerçeğe dönün Çok mu kızgınsınız Kıçınızı kaldırın ve harekete geçin ruhunuza mastürbasyon yapmayı bırakın
           rarero
           Beklemesem ne yapacağım. Ne kadar vandallık yapabilirim ki ben? elimden onlar gibi olmak ne kadar gelir ki? En fazla gözüm döner çocuğumu bırakmak pahasına gider kim yaptıysa canını alırım. Peki ya çocuğum ne olur? Bu durum her neresinden bakarsan bak korkunç. Kimsenin başına böyle şey gelmesin ama adalet işlemiyor bu gerçeği de unutmasın.
            sozdedegilgozde
            Öyle bir şey yaşaması beni kahreder sanırım ben daha çok çocuğumun psikolojisini düşünürüm o durumda. Tabii ki o kişiyi keyfine asla bırakmam. Ama adaletten başka da bir alternatif var mı?
             muzlu-pasta
             Şöyle diyim onu kadın yapar geneleve satardım
              samanyolundan
              ipe götürmeyen taa o adaletin
               sedefartuny
               Zor bir soru. Normal şartlarda herkesin kedi adaletini yarattığı kaotik bir toplumu eleştirim ama bu çocukların yaşadıkları çok can yakıyor artık. Benim çocuğum ya da bir başkasının çocuğu farketmez. Ancak adalet tecelli etmiyor maalesef. Geçekten çok zor bir soru. Ne desem bilemedim.
                cokbilmisdegilcokbilen
                Oldukça zor bir soru. Beklerim desem de beklemem sanırım. Dayanabileceğim sanmıyorum
                 roxannee-
                 Acaba kaç aile çocuğunun uğradığı cinsel istismardan tacizden haberdar. Bu da önemli bir sorun. Çocuklar böyle ağır bir yükle tek başlarına mücadele etmemeli. Her zaman çocukla iletişim halinde olmak ve onları dinleyip anlamak önemli.
                  ozlmli
                  Çok zor bir soru çok. Ama cevap belli aslında her ne kadar vicdan sahibi olsak dahi, bu vicdansızlığın bir cezası olmalı. Eğer adaletse ve adalet buna cevap vermiyorsa üzgünüm ama bedeli ödetilir. O da eğer ödetilirse.
                   kisidegildisiii
                   Elbette ki beklerim. Elbette ki insanlarin sinir aninda fevri hareketleri olabilir ama herkes kendi adaletini saglamaya calissa durumumuz ne olur?
                   /
                   0

                   Tarihe Göre

                   İçerik bulunamadı.