Habertürk'e Çıkan AKP Danışmanının Çocuk Evliliğini Meşrulaştırması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   camparice
   Bunları izlerken sadece ve sadece midem bulanıyor. Yasin Aktay, AKP danışmanı bir de çıkmış İstanbul Sözleşmesini neden iptal ettiklerini bir mantığa dayandırarak anlatıyor. Bu nasıl olabilir? Ayrıca bu lafları eden sosyoloji bölümü mezunuymuş ve geleceğimizi şekillendiren kişilerden biri yani. Ve diyor ki alıntılıyorum; 'ortaya çıkan sorunu söyleyim mi size? ortaya çıkan sorun şu; adam zamanında belli bir şeyle evlendi, 16-17 yaşında bir kız çocuğu, sevmiş, kadın da sevmiş, erkek de sevmiş falan. çocukları da olmuş. 6-7 sene sonra bunlar hakkında kamu davası açılıyor, vay sen 18 yaş altı kızla evlenmiş olmak dolayısıyla tecavüzle suçlanıyorsun ve seni direkt hapse atıyorlar. kadın diyor ki, benim kocamı niye alıyorsunuz, niye hapsediyorsunuz, çoluk çocuk. direkt cinsel istismarla suçluyorlar. böyle bir yorumu kime mal edebilirsiniz? bu son derece zihniyet özürlü bir yorumdur. böyle bir şey olamaz. bir defa türkiye'nin bir kültürü var, bir sosyolojisi var. 18 yaş dediğimiz şey modern kültürün ürettiği bir yaş. türkiye; o kırdan kente göç süreçleri içerisinde, kaçınızın, hepinizin, sizin yok diyelim, ya anneniz babanız, ya dedeniz mutlaka annesi 14 yaşında 15 yaşında evlenmiştir'' Ve Habertürk'ün muhabirleri de sabırla dinliyor, kafasını sallıyor. İĞRENÇSİN TEK KELİMEYLE. Yakında evlilik yaşının düşmesi de gündem olur bilmemne de. Bu ülkede kadının canının bir gram değeri kalmadı. Buradan geriye dönerek o adamın konuşmalarına gelebilirsiniz.
   https://www.youtube.com/watch?v=deKH0pQ7-rg
   https://www.youtube.com/watch?v=deKH0pQ7-rg
    peripedia
    Ay gerçekten iğrençsiniz ya. Şu cümleleri dile dökerken hiç mi düşünmüyorsunuz? Babamızın dedemizin zamanında mı yaşıyoruz kaldı ki onlar bu yaşlarda evlilik yaptılar diye bu normal doğal ve sağlıklı bir hal mi alıyor. Biraz geliştirin şu beyinlerinizi artık.
     berat-albayrak-official
     Ülkeyi havlu kafalılar ve ninjalar için ayarlamışlar. Gerici yobaz zihniyet yok edilmeli.
      arasserin
      Şunları söylerken hiç mi vicdanları sızlamıyor bu insanların anlamıyorum. Evet annelerimiz 15-16 yaşında evlendiler ve bu yaştaki evliliklerinin travmalarını hala yaşıyorlar
       brtaks
       Çocuk yaşta gelinlerin sık görüldüğü, kadının fikrinin hiçe sayıldığı ve sübyanları bile kendilerine helal gören şark zihniyetini benimsemiş arap sevicilerinden başka ne bekliyordunuz ki? Aksini söylese şaşırmanız lazım bu iğrençlikler onlar için son derece normal şeyler.
       /
       0

       Tarihe Göre

       İçerik bulunamadı.