Haber Değeri Denildiğinde Aklına Ne Geliyor? Bir Haberi Değerli Kılan Şey Nedir?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   mrlawyerkk
   Az önce böyle bir haber gördüm. Bu konu Twitter’da gündem olmuş bile. Haberin başlığı, girişi, gelişmesi, sonucu Zafer Algöz’ün yemek yemesi. İnanılır gibi değil. Peki senin için haber değeri ne anlam ifade ediyor? Ünlü isimler mi? Kamu yararı mı? Bilgi mi? Nedir bir haberi değerli kılan?
    mevsimlerdensnbahar61
    İşsizlikten hep bunlar
     fuckerfukara
     Herkes hak ettiğini alır halk gerizekalı olunca haberlerde gerizekalıca oluyor. Bunun her yerde yansımaları var bkz:diziler filmler reklamlar ŞEYMA SUBAŞI
      ozanesi
      İnsanlara belli bir iş bir kota koyar ve o kotanın aşılması durumunda prim verirseniz, tam olarak böyle bir şeye dönüşür.
       velevkiozge
       Haber değeri etik ile yakından alakalıdır. Etikse ahlaki edimlerin durumlara göre genel kabuller çerçevesinde referans edilerek değerlendirilmesini zorunlu kılar. Bir haberciden bu noktada nasıl bir performans beklenildiğiyle alakalı bir durumdur bu aynı zamanda. Eğer siz bir magazin muhabirine git haber yap dersen, adamın tüm haber realitesi, bir bedene dönüşür. Bu haliyle muhabire kızmak yerine bu değeri yaratan kafaya getirmek daha yerinde olacaktır diye düşünmek gerek. Tıpkı sevgili ozanesi'nin dediği gibi.
        zimbo
        doğru bilgiyi doğru zamanda doğru içerik ile vermek
        /
        0

        Tarihe Göre

        İçerik bulunamadı.