Güzellik İncitir, Mükemmellik İnsanlığın Hastalığıdır
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   detokssuyu
   Sia'nın kaleme aldığı Beyonce'nin seslendirdiği ve efsana bir kliple taçlandırdığı 'Pretty Hurts' parçasında geçiyor bu sözler. Ne dio'sun güzellik, güzel olma zorunluluğu algısı incitiyor mu? Bize dayatılan mükemmellik bir hastalık mı?
   https://www.youtube.com/watch?v=LXXQLa-5n5w
   https://www.youtube.com/watch?v=LXXQLa-5n5w
    efenizz_
    Acayip doğru bir söz :(
     mrlawyerkk
     Evet bu güzellik tanımları yüzünden kadınları ciddi anlamda kırıyoruz beyler farkında olmadan. Burada açılan birçok başlık bile bu algılardan doğuyor. Çok yanlış yapıyoruz haberiniz olsun.
      me_out_bye
      Doğru. Çok insan inciniyorrr! 🤨☹😓😞😡🙅🏻‍♂️. İnsanların bk yemesi yapması uydurması diretmesi işte yine. 😒👎🏻. Pff.. Helal beyonce balım hanım yenge yafrum queen süperstar kişisine. Kamu spotu gibi şey etmiş işte ders falan müzik. 🤔🤷🏻‍♂️. 👌🏻. Tebrik ederiz diyelim ne diyelim. Cardi B - WAP 'tan iyidir yani... 🤦🏻‍♂️... ... lol. -- Bi kere öpim ucundan ? Şey için tebrik amaçlı yani. 🤨. 🤔🤷🏻‍♂️. ☺️🙃🤗. 😐🤷🏻‍♂️. 😍.😚👌🏻. 🙆🏻‍♂️🙇🏻‍♂️. 🕺💃💃💃💃 -- Hatun pamuk yiyor lan. 😱. Piii.. böğhk. 🤢🤮🤮. Ölecen oğlum. 😐. Eriyor mu o karında 🤔😐😱😨.😐🤷🏻‍♂️. Yuh ama yani. Al işte anla yani. Ne durumlara getirmişler insanları yani ona vurgu yani. Yanlış işler bro. Kimsenin duygularını incitmeyelim yani. Gerek yok yani. Bırak kim neyse ne. Kamu spotu. 👌🏻👍🏻.
       okadin
       Evet, birçok genç kız daha bedenini kendini tanıyamadan bu algıların esiri oluyor ve uzun bir süre kendiyle barışamıyor. Sen çirkinsin bak güzel olan bu. Ancak böyle olursan güzel olursun algısı kadınların üzerinde büyük hasarlar bırakabiliyor.
        peripedia
        Queen B. Bu kadının tek başına yaptıklarını hiçbir feminist kadın örgütü yapmadı. Her daim kadınların yanında oldu. Dansçılarını dezavantajlı gruplardan seçti. Kilo verme/verememe, vermek durumunda olmamayı bizlere Home Coming belgeseli ile çok güzel yansıttı. Hayranım kendisine. Ve evet güzellik incitir.
        /
        0

        Tarihe Göre

        İçerik bulunamadı.