Güzelliğin On Para Etmez Bu Bendeki Aşk Olmasa
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   isirgan_otu
   Üstad Aşık Veysel'in diilere pelesenk olmuş sözünün hikayesi epey ilginçmiş. kendisi evli olduğu zamanlarda, karısı başka bir adama aşık olur ve kaçmaya karar verir. gece uyumak için yataklarına girdikten sonra karısı kalkar, bohçasını da aldıktan sonra pabuçlarını giyer ve ardına bakmadan kaçmaya başlar. biraz sonra ayağına bir şeyin vurduğunu fark eder. pabuçlarını çıkardığında gördüğüne inanamaz. aşık veysel’in tüm parası oradadır. kaçacağını anlayıp sahip olduğu her şeyi eşine bırakmıştır. ayrıca parayla beraber bir kağıt da bulur ve o kagıtta şu yazılıdır : "al bu para ananın ak sütü gibi helâl olsun, gittigin yerde kendini ezdirme. bir de güzelliğin on para etmez bu bendeki aşk olmasa..."
    absurdizm
    bugün annemin arkadaşının kızı boşandığı için annemin dertlendigini fark ettim. sordum ama ismini bile bilmiyor sırf arkadaşının kızı diye. kimse kimse değildir. ne bir padişah ne de dünyanın en iyi insanı.. insanların asıl değeri yaptıklarında değil ona bakanın ona biçtiği değerde. borumbok insanlara değer verirseniz gideceğiniz yer lağım olur
     slmbnarda
     'Çok güzelsin ama güzelliğini benim bakışlarıma borçlusun' biraz edebiyat yapalım✍🏻
      me_out_bye
      Hatalı söz. Güzellik kadında olduğüna göre? Sendeki aşk olmasada değerlidir. Sen değil gider başkası çok beğenir aşık olur. Kadın yine ilgi görür. Güzellik başlı başına bir değerdir. Sadece bizdeki ilgi o güzelliği biraz parlatır. Sendeki bu ilgi olmasa o güzellik komple yok olmaz ama. Güzel hala güzeldir.
       mrlawyerkk
       Doğrudur. Sen bir de Leyla'yı benim gözümden gör denir. Aşk başlı başına böyle bir şey zaten. Kendinden veriyorsun.
        eski_bi_tanidik
        Onu değerli yapan benim sevgim tabi. Beş para etmezsin bendeki sevgi olmasa
         ulanayca
         Çok güzel söylemiş üstat
          minmina
          yani şimdi öyle güzeller var ki senin aşkın bile onun güzelliği karşısında sönük kalıyor
          /
          0

          Tarihe Göre

          İçerik bulunamadı.