Gurbetçilerin Oy Hakları İptal Olmalı mı Sizce?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   patilik
   Bence olmamalı, ama zaten gurbetçilerin oy yüzdesi mevcut iktidarın lehine olduğu için bu hakkın iptal olacağını hiç sanmam
    talihsizinteki
    bu ülkenin iç meselesine bu ülkede yaşıyanların karar vermesi gerekiyo Avrupa da euro yla kazanıp "abe Türkiye çok güzel" demeleri beni ayar ediyo
     transylvania
     Almanyada yaşamak , Türkiyeye dönmemek bir tercih meselesidir. Orda kazandığın eurolarla bir süre sonra ülkene dönüp gül gibi yaşayabilirsin . AMA SEN ORDA KAZANIP BURDA EV ARAZİ TAPU ALARAK KİRAYA VEREREK Bu ülke üzerinde hak sahibi olamazsın ! euroyla maaş al ; Türkiye kötüye gittikçe sen daha fazla kazan . Varmı böyle bir durum ? Ben ülkeden yurt dışına çıkarken bin bir türlü plan yapıyım , Sen ülkemin iç işlerine karış . DEMEZLER Mİ ADAMA NE İŞİN VAR ULAN YURT DIŞINDA , GELDE YAŞASANA YURT İÇİNDE ! ama yok yurt dışında yaşayıp , 3-4 aylık maaşıyla aldığı arabalarda MEHTER ÇALARAK hakları olduğunu düşünüyorlar . Bilmem kaç senedir yaşıyormuş yurt dışında . GELMEK İSTEDİN DE KİM ALMADI SENİ VATANINA . İKİ YÜZLÜ KARAKTERSİZLER ! ETİN EN İYİSİNİ YE , ARABANIN EN İYİSİNE BİN , SONRA GEL İÇ SİYASETE KARIŞ . BEN KABUL ETMİYORUM. EDENEDE GRAM SAYGI DUYMUYORUM .
      kenantatlitug
      Gurbetçilerin orada binbir türlü zorluk çektiği kesin. Ama Avrupa'da yaşayıp oranın tüm imkanlarından yararlanmak bambaşka bi lüks. Asıl mesele de onlar orda rahatlık içindeyken bu ülkenin geleceğine yön verebilmeleri
       heygidigocadunya00
       Türkiye'de yaşamayanların, zorlukları görüp katlanmak zorunda kalmayanların, yılda bir defa ceplerine koydukları bin Euro ile hava atarsasına tatile gelenlerin tabiki oy kullanma hakları iptal edilmelidir.
        lucifer666
        bence iptal edilmeli onlar türkiye geldiklerinde güzelliklerini yaşayabiliyorlar , asıl acısını biz çekiyoruz .
         alevalevay
         Öyle bi dünya olabilir mi?? Onlar avrupada siz burdasınız diye kıskanmayın arkadaşlar ahahaha
          zeynebio
          Bence olmamalı sonuçta bu ülkede yaşamıyorsan niye bu ülkede olup bitenlere karışıyorsun ki gelip bir ay yiyip içiyorsun diye söz sahibi olmak çok mantıklı gelmiyor bana.
           roxannee-
           Başka bir ülkede böyle bir hal var mı merak ettim. Ayrıca niye oy hakları var ki? Yıllar önce de çok şaşırmıştım karşılaştığımda bana anlamlı gelmiyor anlatacak biri varsa seve seve dinlerim :)
            benita
            Olmalı, orada yaşamak tercih meselesi zorunluluk değil, dahil olmayı çok istiyorsa gelsin önce burda yaşasın tecrübe etsin, sonra oy kullansın. Uzaktan her şey güzel tabii oh.
             cahit
             Ewet
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.