99
4.6.2020
Gurbetçilerin Oy Hakları İptal Olmalı mı Sizce?
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   patilik
   Bence olmamalı, ama zaten gurbetçilerin oy yüzdesi mevcut iktidarın lehine olduğu için bu hakkın iptal olacağını hiç sanmam
    talihsizinteki
    bu ülkenin iç meselesine bu ülkede yaşıyanların karar vermesi gerekiyo Avrupa da euro yla kazanıp "abe Türkiye çok güzel" demeleri beni ayar ediyo
     kenantatlitug
     Gurbetçilerin orada binbir türlü zorluk çektiği kesin. Ama Avrupa'da yaşayıp oranın tüm imkanlarından yararlanmak bambaşka bi lüks. Asıl mesele de onlar orda rahatlık içindeyken bu ülkenin geleceğine yön verebilmeleri
      benita
      Olmalı, orada yaşamak tercih meselesi zorunluluk değil, dahil olmayı çok istiyorsa gelsin önce burda yaşasın tecrübe etsin, sonra oy kullansın. Uzaktan her şey güzel tabii oh.
       transylvania
       Almanyada yaşamak , Türkiyeye dönmemek bir tercih meselesidir. Orda kazandığın eurolarla bir süre sonra ülkene dönüp gül gibi yaşayabilirsin . AMA SEN ORDA KAZANIP BURDA EV ARAZİ TAPU ALARAK KİRAYA VEREREK Bu ülke üzerinde hak sahibi olamazsın ! euroyla maaş al ; Türkiye kötüye gittikçe sen daha fazla kazan . Varmı böyle bir durum ? Ben ülkeden yurt dışına çıkarken bin bir türlü plan yapıyım , Sen ülkemin iç işlerine karış . DEMEZLER Mİ ADAMA NE İŞİN VAR ULAN YURT DIŞINDA , GELDE YAŞASANA YURT İÇİNDE ! ama yok yurt dışında yaşayıp , 3-4 aylık maaşıyla aldığı arabalarda MEHTER ÇALARAK hakları olduğunu düşünüyorlar . Bilmem kaç senedir yaşıyormuş yurt dışında . GELMEK İSTEDİN DE KİM ALMADI SENİ VATANINA . İKİ YÜZLÜ KARAKTERSİZLER ! ETİN EN İYİSİNİ YE , ARABANIN EN İYİSİNE BİN , SONRA GEL İÇ SİYASETE KARIŞ . BEN KABUL ETMİYORUM. EDENEDE GRAM SAYGI DUYMUYORUM .
        zeynebio
        Bence olmamalı sonuçta bu ülkede yaşamıyorsan niye bu ülkede olup bitenlere karışıyorsun ki gelip bir ay yiyip içiyorsun diye söz sahibi olmak çok mantıklı gelmiyor bana.
         roxannee-
         Başka bir ülkede böyle bir hal var mı merak ettim. Ayrıca niye oy hakları var ki? Yıllar önce de çok şaşırmıştım karşılaştığımda bana anlamlı gelmiyor anlatacak biri varsa seve seve dinlerim :)
          heygidigocadunya00
          Türkiye'de yaşamayanların, zorlukları görüp katlanmak zorunda kalmayanların, yılda bir defa ceplerine koydukları bin Euro ile hava atarsasına tatile gelenlerin tabiki oy kullanma hakları iptal edilmelidir.
           shaheen
           TÜRK VARANDAŞLIĞı KANUNU Md. 5- Türk vatandaşlığı, doğumla veya sonradan kazanılır. Md. 7- (1) Türkiye içinde veya dışında Türk vatandaşı ana veya babadan evlilik birliği içinde doğan çocuk Türk vatandaşıdır. (2) Türk vatandaşı ana ve yabancı babadan evlilik birliği dışında doğan çocuk Türk vatandaşıdır. (3) Türk vatandaşı baba ve yabancı anadan evlilik birliği dışında doğan çocuk ise soy bağı kurulmasını sağlayan usul ve esasların yerine getirilmesi halinde Türk vatandaşlığını kazanır. Md. 9– (1) Sonradan kazanılan Türk vatandaşlığı, yetkili makam kararı veya evlat edinilme ya da seçme hakkının kullanılması ile gerçekleşir. Yetkili makam kararı ile Türk vatandaşlığının kazanılması Eskiden kahve ağzıyla tartışılırdı şimdi klavye bilmişliği ile tartışılıyor her konu. Bilmeden yorum yapmayın gençler...
            alevalevay
            Öyle bi dünya olabilir mi?? Onlar avrupada siz burdasınız diye kıskanmayın arkadaşlar ahahaha
             zimbo
             Bu iptal olma durumu neye gore kime göre olmalı?
              fuind
              Tartışmalı bir konu. Kriter sadece yurtdışında yaşamak olacaksa iptal edilmesi haksızlık olur. Gurbetçilerin -özellikle uzun zamandır orada kalanlar- birçoğunun en çok yakındığı ve içerlediği konunun kendilerini vatansız, sahipsiz hissetmesi olduğu göz önüne alındığında oylarını iptal etmek demek onları dışlamak ve asimile olmalarına teşvik etmek olur.
               t-rex
               Karadenizlilerin, İç Anadoluların, Fenerbahçelilerin ve Survivor yarışmacılarına smsle oy atanların oy hakkı iptal olmalı mı?
                cinayetvaraga
                Öyle fizandan tatile gelip kimse artizlik yapmasın. Oy moy kullanmasın i*netorlar.
                 silver-lininng
                 Bence iptal olmalı
                  lucifer666
                  bence iptal edilmeli onlar türkiye geldiklerinde güzelliklerini yaşayabiliyorlar , asıl acısını biz çekiyoruz .
                   1cerenaltay
                   Olmalı ya. Dışı beni içi seni yakar olayı.
                   /
                   0

                   Tarihe Göre

                   İçerik bulunamadı.