Günün Birinde Robot Sevgililerimizin Olabileceği Gerçeği
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   peripedia
   Şu sıralar Rus yapımı bilim-kurgu dizisi Better Than Us izliyorum ve aklıma bu gibi düşüncelerin gelmesini mazur görünüz lütfen ama böyle bir gerçek olduğu da uzun zamandır konuşuluyor. Dizinin ilk bölümünde "İnsana insan lazım" mottosu ile bu duruma bir set çekilmiş aslında "İnsansı robotların elektrik süpürgesinden ya da kahve makinesinden bir farkı yoktur. Hayatlarımızı kolaylaştırmak için üretilmiş aletlerdir" deniliyor ancak yakın zaman teknolojik yenilikleri arasında robot sevgili de var. Programlama şansımızın olduğu, her dediğimizi yapacak, etrafımızda pervane olacak, kavgasız, gürültüsüz robot sevgiliniz ya da eşiniz olduğunu bir düşünün. Çok uzak geliyor ama bence o kadar uzak değil. İnsanlar olası robot sevgililerimizi öptüğümüzde ağzımıza metal tadı gelecek olmasını bile tartışıyor bugün. Hatta bir robot sevgilisi olan insanların hayatlarındaki insanı aldatmış sayılıp sayılamayacağına ilişkin birçok tez bile var. Bence üzerine konuşulması gereken bir konu.
    ali-vercetti
    bal fetişi işe yaramaz ki o zaman
     detokssuyu
     Ben okeyim. Neden olmasın. Robotlaşmış insanlardan daha iyi olacağını düşünüyorum. İlişkiler zaten yalnız kalma korkusuyla birine duyulan ihtiyaca dönüşmüş durumda. Metal tadına da bir çözüm bulurlar elbet.
      asit
      samantha vardı bir ara seks robotu.. hayır deme özelliği eklemişlerdi.. bunlarda da değişik modlar olabilir mesela.
       benita
       Black Mirror’da buna benzer bir bölüm vardı, neden olmasın 😬
        tsukyomi
        Programlama şansımızın olduğu, her dediğimizi yapacak, etrafımızda pervane olacak, kavgasız, gürültüsüz robot sevgili ya da eş.. Kısaca köle ya da ölü diyelim. Ya da "kölü". Farklılıklarını sevmediğin, kavgasından zevk alamayacağın birini sevemezsin ki. Onun da seni sevmediğini, sadece sana köle olmaya programlandığını bilirsin. Asosyal, egolu ve bıçak kemiğe dayanmışların işine yarar tabi, ama normal insanlarda tutmaz bu iş.
         _laraa_
         yea robotla sevgili olacağıma kuşum limonla olurum daha iyi. zaten boyna bana ilanı aşk edio. beni öperken bir yandan cıvıldıo fln. snrm benimle evlenmek istedigini söyledi😮😄😂😂
          asit
          durmadan bi yerleri bozulur arıza yapar sanayiye götür getir,olmadık yerde pili biter, elektrik gider amaaaan
           ladydisko
           Her filmi geldi aklıma duygusal bağ olursa alır başını gider
            kaaninteyzesi
            Ev işi yapacaksa neden olmasın
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.