Günümüzde Tiyatrolar Neden Gişe Yapmıyor?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   eflayilmaz
   Koronavirüsten sonra tamamen çöken tiyatro sistemi virüsten önce de halk tarafından çok tercih edilen bir aktivite değildi. Devlet tiyatroları muhtemelen daha uygun fiyatları sebebiyle bilet bakımından bitse de halkın büyük bir çoğunluğunun tiyatroya gitmek gibi bir adetinin olmadığı aşikar. Peki bu neden böyle? Bana kalırsa tiyatro, çoğu zaman sinemadan çok daha eğlenceli vakit geçirmeye yarıyor. Gerçek oyunculuk görmek istiyorsak izlemesi çok daha keyifli. Sinema ve tiyatroyu aynı klasmanda değerlendirmek de çok doğru olmaz. İkisi de oyunculuk üzerine kurulu olsa da bunu çok farklı şekilde ifade ediyorlar. Bana kalırsa bu gişesizliğin en büyük sebebi tiyatrolara karşı bir teşvik olmaması ve sinema salonları kadar her yere yayılamaması. Sadece büyükşehirlerde sahne olunca bu doğrulta oyun çıkıyor ve bir süre sonra bu çeşitlilik epey azalıyor. Sizin bu konudaki görüşleriniz neler?
    moon_night
    Çünkü tiyatro insanlara göre gereksiz Bknz; my mom
     takmazuguramatakar1
     Çünkü gerizekalılar tiktok izlemeye bayılıyor beyinleri çalışmasın istiyor
      kania_
      Tiyatro çok güzel bişe ama bizim halkımız titktok zıkkımını izledikleri için ona bakmaya fırsatları olmuyor
       eo110
       Maalesef yaşadığım şehirde tiyatro bulunmuyor.Radyo tiyatrosu dinliyorum veya Ferhan Şensoy'un tiyatrolarını internet üzerinden izleyebiliyorum ancak. Ülke genelinde ne kadar izleniyor bilemiyorum ama beklentim doğal olarak yüksek değil :)
        efla_tun
        Aşırı gereksiz buluyor millet onlara göre silikon tabancası bir kızın biryerlerini sallaması daha izlemeye değer gibi geliyor _biraz ağır ama neyse_
         gregory_
         Şevket Çoruh'un tiyatrosu kapali giseymis demek yaptigin ise bagli.
          kitaptakikurt
          sanatın gereksiz görüldüğü çomar toplumu oluştu o yüzden
           nickiharuto
           Tiyatro izleyin izlettirin. Sevdiklerinize tiyatro biletleri hediye edin. Destek olarak olumlu anlamda katkıda bulunabilirsiniz umarım kıymeti bilinir. Şehrimizde kentinizde tiyatro yoksa internet üzerinde trend olana kadar mücadele verin. Şikayet etmek değil çözüm desteklemektir. Nur kaosa selam olsun. Başlığı açan sağolsun.
            a.l.p.o.l.l.o.n
            En son 2019 sonbaharda gitmiştim tiyatroya sanırsam. Tiyatronun havası farklı herkes bi tatmalı
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.