Günümüzde Psikolojik Destek Almanın Bile Sınıfsal Olması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   gulfemkaya
   Hepimiz bu pandemi döneminden kötü etkileniyoruz. Artık kendimin gerçekten dipsiz bir kuyuya doğru gittiği düşündüğüm an dedim ki ben bir psikoloğa gideyim ve destek alayım bu şekilde ilerlemiyor çünkü. Devlet hastanelerinde psikologlara ulaşmak imkansız gibi bir şey zaten, o kısma hiç girmiyorum. İnanılmaz sıralar, öncesinde psikiyatri servisi ki çoğu doktor psikoloğa yönlendirme bile yapmıyor. Özel psikoloji kliniklerine, danışmanlık merkezlerine baktım. Arkadaşlar seans başı o fiyatlar ne ya. Ünlüler, influencerler her gün bugün terapiye gidip şöyle rahatladım, böyle rahatladım diyor. Fakat basit bir psikolojik yardımı bile maddi durum sebebiyle alamıyorum. Bu düzeni bu hale getiren herkesten ayrı ayrı nefret ediyorum. Psikolojik yardım almak isterken yaşadığım bu olaylar karşısında daha da kötü oldum. Teşekkürler Türkiye ruh sağlığı dünyasıı
    kania_
    Benimde hep ihtiyacım vardıda ben gitmiyorum içime ata ata artık Bi gün patlak vericek.
     moon_night
      merivella
      Çok kötü bir devre düştük Allah yardımcımız olsun
       merilolika
       aynen ya oraya vereceğim parayla daha çok psikolojim bozulur
        gregory_
        Hiç ugrasma herkes gibi antidepresani kabullen. O da sartlar degismedikce bos is zaten.
         kitaptakikurt
         oraya vericeğin parayla git alışveriş yap bak dert sıkıntı kalıyor mu ozaman gör😅
          asit
          Ünlüler ve influencerlar o parayı o kliniklere harcayabildiği için bi rahatlıyorlar zaten, üzerine psikolog da cilasını atıyor. Ama garipler öyle mi ? Derman ararken fiyatlara takılıp ekstradan dert sahibi oluyoruz.. Garibin yüzü gülür mü hiç ? :(
           sairsel
           Çok ücret isteyen psikoloğa tepkim:
           https://youtu.be/UJ-dxIZRtqU
           https://youtu.be/UJ-dxIZRtqU
            samyeli90
            Devlet hastanesinde gidiyorsun sana antidepresan verim yolluyor 😂 2 senedir depresyonday mışım haberim yokmuş 😂
             berat-albayrak-official
             Psikoloğa param olsa neden mutsuz olayım?
              gollummm
              Var ücretsiz terapi merkezleri. Bulunduğun bölgeye göre gidebilirsiniz. Ben de deli paralar verdim, terapiden her çıkışımda bir de verdiğim para için depresyona giriyordum.
               eflayilmaz
               Artık ekmek ya da yağ alırken zorlanıyoruz, psikoloğa gitmek bu ülkede her şey gibi ve birçok şeyden daha çok lüks
                canece
                hepsi aynı şeyleri söylüyor zaten bence. “öfkeni, mutluluğunu yazmalısın” ok boomer
                 gollum
                 Arkadaşlar çok da şey etmeyim. Ben gittim bir hayrını da görmedim. Verdiğim parayla kaldım :) Bazı şeyleri kabullenmek lazım. En iyi psikolog kendinizsiniz. Aslında düşününce çoğu şeyi takmayıp hayatı yaşamak o kadar da zor değil. Önemli olan düzgün bir birey olmak. Gerisi gelir.
                  plazacalisani
                  Diğer pek çok şey gibi
                   gizemino
                   Valla kahrolduğumuz bir olay...para kazanıp terapi alacığımız günleri bekliyoruz
                    thelunaticisinmyhead
                    Yorumlardan psikoterapiye ne kadar yabancı ve aç olduğumuz çok net anlaşılıyor. Psikoterapi sadece bir dertlerden kurtulma yolu değil aynı zamanda o dertlerin tekrarlanmaması veya tekrarlandığı takdirde dertlerle başa çıkılabilmesi için gerekli bir temel sağlık gereksinimidir. Depresyon, anksiyete bozukluğu gibi pskilojik rahatsızlıklar hafife alınacak konular değildir, beyinde yaptıkları etkiler en az gözle görülür hastalıklar kadar somuttur ve acı vericidir. Bu hastalıklar beyindeki kimyasalların değişimi sonucu oluştuğu için öyle "takma" denilince geçecek kadar basit değildir. Eminim bu başlığı açan arkadaş için de sinir bozucudur bu durum çünkü takmamayı denemiş olduğuna eminim. Ancak depresyonu deneyimlememiş bir insanın depresyonun neye benzediğini anlamamasını anlayabiliyorum. Sanılanın aksine depresyon mutsuzluk değil, daha çok umutsuzluk durumudur. O yüzden saklamanın, içe atmanın veya alışveriş yapmanın anlık olarak faydası varmış gibi görünse de uzun vadede hastalık hala ordadır ve daha da büyüme potansiyeli vardır. O yüzden bu gibi durumlarda profesyonel yardım almak, tedavi görmek hem hastalığın tedavisi hem de başa çıkma yöntemlerinin öğrenilmesi açısından çok önemlidir dicem amaa Gel gör ki temel ihtiyacımız olan sağlığın bu ne kadar önemli olduğunu gün be gün tecrübe ettiğimiz dalı günümüzde ve ülkemizde bahsedildiği gibi ekonomik olarak ulaşılmaz halde. Hastanelerdeki ilaç ver gönder olayının psikoterapiyle alakası zaten yok ve hatta 20 dakikada daha ne olduğu bile anlaşılamadan verilen ilaçlar sonucunda beyin kimyası iyice bulanıyor bu da daha büyük sıkıntılara yol açıyor. Bu temel ihtiyacın daha ulaşılabilir hale gelmesi, getirilmesi lazım çok acill!
                     z2
                     Bundan 2 yıl önce garson olarak çalıştığım yerden izin alıp Antalya kepez devlet hastanesinde psikiyatri bölümüne gittim. Gitmemin sebebi ise aşırı agresiflik durumu, sürekli kabus görme, ağlama krizleri falan. 27 yaşımdaydım. Sağlık sigortam yoktu. Sonuçta üniversitedeki kafelerden birinde saatlik çalışıyorum. Ama ders harici her saat çalışıyorum tabi. (ctesi-pzr dahil) Neyse muayene ücreti 50 lirayı vezneye verdim. Çıktım doktorun yanına, sıram gelince içeri girdim. Hayatımda ilk defa psikiyatr ile görüşüyorum. Ben ne bileyim. -Şikayetiniz nedir? -agresiflik vs (anlattım) -ilaç yazıyorum. -bu kadar mı? Doktor hanımın dediğini aynen yazıyorum. -Ya ne olacaktı? Sabah 8'den beri çalışıyoruz burada. (Saat 11 falandı. Ben günde 16 saat çalışıyordum vicdansız kadın. Köpek kadın. Bok kadın. ) Herkesi saatlerce dinleyecek değiliz. (bilgisayara takır takır bir şeyler yazdı, bam diye enter tuşuna bastı.) ilaçlarını yazdım. Gidip alabilirsin. Geçmiş olsun! Ağzımı açmadım. Sadece odadan çıktım. Sadece sağlık problemim olduğunu düşünüp doktora gittim. Ülkemizde resmi kurumlardan hizmet almak için illa zengin ya da makam-mevki sahibi mi olmamız gerekiyor? Şimdilerde durumum iyi. Hatta yakında yurt dışına çıkıyorum. Ama bu olayı asla unutmadım ve unutamayacağım.
                      _adem_
                      Adam rakıyı icat etmiş. Siz hala psikoloğa mı gidiyorsunuz..😊
                      /
                      0

                      Tarihe Göre

                      İçerik bulunamadı.