3
12.5.2020
Günümüzde Hala Erkeklerin Kadınlardan Üstün Olduğuna Dair Bir Görüş Var. Peki Sen Ne Düşünüyorsun?
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   nursuduha
   Kadının erkeğin kaburgasından üretildiği, kadınların sadece anne olabildiği, kadınların erkeklerden her durum ve koşulda aşağıda olduğunu söyleyen bir grup hala var. Oysaki kadın ve erkeği eşitsiz konuma getiren bizlerin yaratılış farklılıkları değildir. bizlerin içinde yaşadığımızın kültürün bizlere yüklediği roller olduğunu söyleyebiliriz. Sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz?
    real.n.
    Bu konuda uzun bir yazı yazsam ve yaratılış gitsem Allah'a karşı çıkıyorsun diyenler olabilir. O yüzden şunu söyleyeyim. Bir inşaat firmasının eksik mallardan yaptığı onlarca binanın olduğu bir site ve bu evlerin sağlam olmadığını düşünüp yıkmak isteyenler var ama imkanları olmadığı için yalnızca yarı buçuk yıkabiliyorlar. Ne dediğimi anladın mı? Bu cümle bence herşey özetledi, katılıyor musun?
     nobody1
     Ya bırakın 19.yüzyılda yaşayanlar hala orda yaşasınlar. Zaten bizim dönemimize yakışmıyorlar...
      kanadadabiryusuf
      yıllardır böyle anlatıldığı için herkesin aklında aynı düşünce kalmış buda öğrenmemizi engelleyen bir sistemin olduğunu açık ve net şekilde belli ediyor oysaki herkese eşit olduğunu kitaplarda yazsalar ya da Kadınların erkeklerden yapıldığını söylemeseler böyle olmaz ama bazı gerçekler var oda şu "onu o yapamaz erkek adamsın sen yap" e hani eşittik neyse objektif bakmak lazım thank u...
       zodyakli
       eril ve dişil enerjiye inanırım ancak bunlar farklı cinsiyetlerde de olabiliyor. Yani illa erkekte eril olacak diye bir kural yok. Hatta erkek beyni dişi beyni diye bir ayrımda yapıyor biyologlar. Ama üstünlükten söz eden kimseye denk gelmedim.
        zzeuss
        Bu kadar saçma bir konuda düşünmüyorum.
        /
        0

        Tarihe Göre

        İçerik bulunamadı.