Günümüzde Evlilikler Neden Yürümüyor?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   nursuduha
   Boşanma oranları her geçen gün artıyor. Evlilikleri genellikle ihanetle bittiğine şahit oluyoruz. Günümüzde evlilikler neden yürümüyor bir fikriniz var mı?
    metinozdursun
    Kadınlar eşini değil evliliği seviyor, herşey en iyisi en güzeli olsun istiyor bir nevi kendilerini egosal olarak tatmin ediyor ki arkadaşlarıyla kıyaslama yaptıklarında kendisi ön planda olabilsin. Erkeklerin genel amacı ise kendilerine bakacak işlerini yapacak çoğalmalarını sağlayacak birileri olsun. Haliyle her iki taraf içinde egolar ön plana çıkıyor, benlikler ağır basıyor, çatışmalar çıkıyor anlaşmazlıklar başlıyor.
     redkit00
     Ben direkt olarak bu konuyla ilgili çalışıyorum. Evliliklerin boşanma aşamasına gelmesinde birçok etken var. Fakat en fazla gördüğüm kişilerin karşılıklı beklentilerinin farklılaşması veya evlenmeden önce aşk bakan gözlerle her şartta her koşulda beraber olsak yeter diyen insanların evlendikten sonra farklı düşünmeleri temelde yatıyor. Aldatma/ihanet evliliğin bitmesinde tabi ki önemli bir etken fakat diğer sorunlara nazaran çok fazla değil. Örneğin akrabaların evliliğe karışması olgusu var. Bu da evlilikler için hiç iyi olmayan şeyler doğuruyor. Taraflar evliliği özelde değil de genel olarak yaşıyorlar bu da artık bazı durumların değişmesine ve evliliğin sarsılmasına kadar gidiyor maalesef. Fark ettiğim bir diğer kısım ise aşk evliliklerinin diğer evliliklere göre mesela görücü usulü evliliklerine göre daha fazla boşanmaya gittiğidir. Tabi günümüzdeki ekonomik koşullar, stres altında yaşantı vb. birçok etken de evliliklerin bitmesine neden olmaktadır.
      velevkiozge
      Zorlama da o yüzden. İnsanlar evliliği bir gelenek gibi görüyorlar. Doğdum, büyüdüm, okudum-iş buldum, evlenmeliyim gibi görüyor herkes bence. Böyle olunca da hiç düşünmeden, sorgulamadan, ''yapmalıyım'' mantığında evlilikler oluyor. Dolayısıyla insanlar birbirlerini sevmediklerini, tahammül edemeyeceklerini evlilik içerisinde görüyor. Çünkü evlenmeden önce yalnızca evleneceği düşüncesine odaklanıyorlar ve partnerinin eksi yönlerini, anlaşamayacaklatı yönlerini göremiyorlar. Bu nedenle evlenmeden partnerle birlikte yaşamak, onun ev hallerini görmek, birlikte yaşamayı tecrübe etmek çok faydalı olacaktır.
       zeynebio
       Bence bunun sebebi artık kadınların da kendi ayakları üzerinde durmasında yatıyor. Annem hep senin kendine ait bir gelirin olsun ki kimseye muhtaç olma der. Artık kendi ayakları üzerinde duran kadınlar erkeğe muhtaç olmak zorunda değiş
        ayse_
        Çünkü kadınlar özgürlüklerini eline aldı. Eski zamanlardaki gibi evde oturup kocayı beklemek ya da her haliyle kocayı kabul etmek yok. Zaten kendi ayakları üzerinde durabildikleri için birinden vazgeçmek imkansız olmuyor.
         dicaxia
         Şu değişti bu değiştiden ziyade artık boşanmak daha kabul edilebilir bir şey olduğu için bitiyor
          _gizem_
          evlenmeden önce herkes her şeyi yapıyor sonra evliliğin bir anlamı ve heyacanı kalmıyor ya da yanlış kişiyi seçiyorlar maalesef
           kisi
           *Toplum ve aileler gençlerin evlenmeleri için çok baskı yapıyor. Evlenmiş olmak için evleniyorlar. *Aileler ve toplum evlenmeden aileden ayrı yaşanmasını hoş görmüyor. Uzaklaşmak isteyen evlenmek zorunda kalıyor. *Evlenenler ailelerinin çocuğu olmayı bırakamıyor. Ebeveynlere artık akraba olarak yaklaşması gerekirken yeni ailelerinin ortasına yerleştiriyorlar. *Nişan, düğün hazırlığı aşamasında ayrılmak ayıp karşılanıyor. Karşı taraf sorunlu da çıksa evlenme niyetine girildiğinde insanlar vazgeçmemek için direniyor. *Önemli konular evlenmeden önce tartışılmıyor. Tüm önemli tartışmalar evlendikten sonraya öteleniyor. *İnsanlar benimle evlensin diye kendilerini farklı gösterip yalanın dibine vuruyor. Evlendikten sonra bunu sürdüremedikleri için çok fazla kişi kendini evlenmek istediği kişiden çok farklı biri ile evlenmiş buluyor. *Evlenenler zorluklara katlanmıyorlar. Hayatlarını çalışarak daha iyi hale getirmeye çalışmak yerine her şeyi hazır bekliyorlar. En küçük aksamada da kaçmayı en kolay seçenek olarak görüyorlar. ...
            tarantor
            Toplumsal olarak tatminsiz nesillerin yaratılmasından. Sürekli tüketen, üretmekten bihaber, elinde olanların değerini bilmeyen, tüketmek ve daha iyisi, daha yenisi için yaratılan sanal ihtiyaç tuzaklarına düşün bir kültürsüzlük ortamında Trendyol'dan mal alır gibi partner seçimi yapıp, emek harcamak gibi şeyler için tembellik eden, özensiz, sevgisiz, şapşal loserlar olarak odlanıyorlar ortalıkta. Daha kendi kendine mutlu olmayı başaramayan bu loserlar bir başkası ile nasıl mutlu olsun.
             heygidigocadunya00
             Herkes genel olarak kadınların artık gözünü açtığından, ekonomik özgürlüğünü kazandığından, tahammül sınırlarının kalmadığından bahsetmiş ancak evliliklerin neden yürümediğindeki temel sebeplerden söz etmemiş. Maalesef günümüzde ilişkilerde NEZAKET kalmadı. Nezaket olmayınca da sevgi, saygı ve en önemlisi vicdanlar köreldi, merhamet kalmadı. Geçmişte yürütülen evliliklerin de sırrı burda aslında. Belki imkânlar kısıtlıydı ama bir tartışmada erkek şiddete başvurmaz kadın ise ben ayaklarımın üzerinde dururum, ekonomik özgürlüğüm var diyip boşanma davası açmak için avukatın yolunu tutmazdı. Yani özetle evlilik de nezaket olmalı, nezaket yoksa evlilik de bitmeye mahkûmdur..
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.