Günümüz Evliliklerinde Evlilik Sözleşmesinin Şart Olması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   eflayilmaz
   Günümüzde evliliklerini birçoğu 5 yıl içerisinde bitiyor. Bu noktada özellikle mal paylaşımı konusunda çok fazla sıkıntı çıkıyor. Evlilik sözleşmesi bizim toplumumuz tarafından evliliği zedeleyen, evlenecek kişilerin birbirine güvensizliğini gösteren bir belge olarak görülüyor ama bence tam aksine evliliğinin temelini sağlamlaştıran bir şey. Hepimiz bir birikim yapıyoruz, belki hayatımızı adıyoruz bazı işlere, varlıklara. Sırf evlendiğiniz için tamamen sizin kendi çabanızla aldığınız ya da sahip olduğunuz şeylere biriyle birlikte olduğunuz için onun da söz hakkının olması çok saçma. Ayrıca biriyle mal varlığını için evlenmediğinizin de göstergesi olan bir belge olduğunu düşünüyorum. Siz evlilik sözleşmeleri hakkında ne düşünüyorsunuz?
    mevsimlerdensnbahar61
    Bence bu güven eksikliğini temsil eder şahsen ben bunu ona söyleyemem kendi açımdan, o bunu diyebiliyorsa bi sıkıntı vardır ya hani bu benim görüşüm tabi
     palmiye
     Böyle bir sözleşmeyi bana sunuyorsa eğer demek ki beni yeterince tanımamıştır. Beni tanımayan biriyle bırak evliliği yanımda tutmam zaten. Evlilik duygusal bir durumdur mantık azaltılmalıdır. Iyi günde, kötü günde denilir, hastalık sağlık hesaba katılır. Tercihim ölümle sonlandirilmasidir. Eğer ben böyle düşünüyorsam karşımdakinin de böyle düşünmesini beklerim. Zaten tanırsa ayrılıkta dahi ondan bir kuruş almayacağımı bilir. Yapana saygım vardır ama ben ne yaparım ne de bana yapılmasını isterim.
      ggggggg
      Evlenmeye ne gerek var biri bunu açıklasın bana önce
       caresizcare
       Şartsa sıkıntı
        asit
        Evleneceğim kadınla yapacağım en iyi sözleşme, haftada bir akşam lahmacun sofrasıdır.. Diğer türlüsünü sunmam da, istemem de.. Evlenmişsem zaten bırak malı mülkü, can feda...
         sairsel
         Evlilik sözleşmesi bir güvensizlik meselesi değil tam tersine kendisine güvenen insanların yapabileceği bir harekettir. Bu sözleşme her iki tarafı da güvence altına alır. Ben seviyorum böyle bir şeyi yapamam diye düşünmeyin çünkü yeri gelir sevdiğiniz insanı bile kendinizden korumak zorunda kalabilirsiniz.
          cinayetvaraga
          Benim çok kansız bir kuzenim vardı. kuzenim demek bile istemem. kendisi tam bir zampara. 3. evliliğini çok zengin bir kadın ile yaptı. adım gibi emindim neden evlendiği hususunda, üstüne bir de çocuk yaptı ki tam bir mühür oldu. sonra ayrıldılar. Peki bilin bakalım ne oldu? sözleşme olmaz ise olan şey oldu. bir adam veya kadın da karakter, onur, haysiyet olacak. işte bu gibi durumlar için bu sözleşme hayat kurtarabilir. kimin ne olacağı hiç belli olmaz arkadaşlar.
           agac-ceviz
           sözleşme nedir ya o sözleşmeyle zaten aranda malıma göz dikme diyorsun aynı yolda yürüyeceğin insana
            zraporu
            Asla ve asla yapmayacağım bir şey. Aksi halde evlilik olmaz o zaten. Senin paran benim param mı var aq.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.