20
14.1.2021
Günlük Hayatta Meditasyon Etkisi Yaratan Eylemler
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   sedefartuny
   Çorba karıştırmak. Bugün farkettim daha önce bu kadar anda kaldığım, zihnimi bu kadar boşaltabilme fırsatı bulduğum başka bir an daha yaşamamıştım. Birçok kere meditasyon niyeti ile tütsülerimi yakıp, bağdaş pozisyonunda koltuğuma gömüldüğüm ama zihnimi bir türlü susturamadığım için çok daha stresli bir halde koltuktan kalktığım oldu. Keramet bir işe konsantre olmakmış meğer. Vay kapitalizm vay. Rahatlayalım, meditasyon yapalım, zihnimizi boşaltalım stresten uzaklaşalım diye applicationlar mı indirmedik, tütsüler, yoga matları mı almadık. İşte her şey popüler kültürden kaynaklanıyor. Şimdi ben yukarıda tanımladığım gibi bir pozisyonda meditasyon yapıp fotoğraflasam şahane yorumlar alırım değil mi? Çorba karıştırırken fotoğraf paylaşsam 'gelinlerin tatlı telaşı' yaftasını yapıştırırlar. Ama kendimizi o kadar kasmadan da günlük eylemlerimizde meditasyon etkisi bulabiliyormuşuz.
    caresizcare
    Çocukları banyo yaptırıp giydirmek Bu müthiş rahatlatır beni Temiz saç Temiz tombul eller Temiz elbiseler
     ggggggg
     Çikolata yedikten sonra soğuk su içmek. Beni en çok rahatlatan şey.
      kania_
      Yemek yemek bide internet ten alış veriş yapmak
       gregory_
       Kahve olurken mal mal makineyi izlemek bayagi rahatlatici hele aroma yayilmaya baslayinca inanilmaz.
        tsukyomi
        Wolfenstein 2'de şu elemanla kısa bir sohbet, kendisini öldürmeden önce tabi.
         mevsimlerdensnbahar61
         Çay, müzik ve manzara
          ladydisko
          soğuk suda yıkanmak, yüzmek, uzanmak
           peripedia
           Duştan çıktıktan sonra bornozla geçirilen zaman dilimi. Bedenen ve ruhen arınmış hissediyorum kendimi. Kıyafetlerimiz ne kadar da yük oluyormuş meğer, ne kadar da fazlalıklarmış.
            detokssuyu
            Neden kimse tuvalet dememiş? Bence zihin en çok tuvalet yapma eylemi ile rahatlıyor, sakinleşiyor. Fayansları falan sayıyorum ben çok iyi geliyor.
             mrlawyerkk
             Kış aylarında balkonda sigara içmek. O donmadan önceki dakikalarda zihin öyle bir resetleniyor ki şahane bir meditasyon. Ne zaman donarım acaba diye düşünürken sigara bitmeden asla içeri geçememek. Şahane eylem.
              4r4r4tboyc4h1t
              ben müzik izlemenin beni rahatlattigini sanıyordum safi yalan sadece çalan şarkıya göre anılarım depreşiyor eğer acıklı yada slow bi şarkı çalarsa gereksiz yere dertleniyor strese giriyordum anladım ki insanın tek meditasyonu çalışmak eğer bedenin çalışmazsa beyin çalışıyor beyinde belli nerde boktan bi anı varsa tutup onu getiriyor tabiki çalışmalar içinde neler rahatlatıcı derseniz bana göre; *Simetri takıntımdan dolayı yapılacak şeyler bir kağıda düz çizgi çizmek mesala yada kusursuz bir daire çizmek *. CS:GO * İYİ BİR AŞÇI DEĞİLİM AMA YEMEK YAPMAK * İS MAKİNALARINI İZLEMEK HEM BEDENİM HEM BEYNİMİN ÇALIŞMADIĞI TEK YER HİPNOZ EDİCİ ETKİSİ VAR SANKİ *ELEKTRONİK ÜRÜNLERİ ACMAK İNCELEMEK TAMİR ETMEK benim meditasyonum
               starr7
               Manitanın gülüşünü duymak
                gulfemkaya
                Sıcak bir duş sonrası en rahat pijamalarını giyip uyumak
                /
                0

                Tarihe Göre

                İçerik bulunamadı.