45
30.11.2020
Güneş Sistemini Tartışan Çocuklar
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   littlejohn
   Gunun sosyal medya trend listesinde olan olaylardan biridir.
   https://twitter.com/yurdumminsani/status/1333138619352092672?s=21
   https://twitter.com/yurdumminsani/status/1333138619352092672?s=21
   Video uzerine biraz yorum yapacak olursam, ilk izledigimde trol oldugunu dusunmustum. Ancak gerek cocuklarin heyecani gerekse mimikleri beni yanildigim fikrine surukledi. Tabi asil sorun konustuklarinin tamamina yakini yanlis bilgi :)) ve bu durum uzerine sosyal medyada tartismalar da yasanmakta. Sizce cocuklar yanlis bilgiye sahip olsalar da cabalari takdir mi edilmeli yoksa bu ne lan tum bildiklerimizi unutturacak bu manyaklar diye linclenmeliler mi? ( tabi videonun trol olmadigini varsayarsak)
    alys
    bilgileri her ne kadar yanlış olsa da para,seks, kadınlar dışında bir konuyla,bilimle ilgili konuştukları için tebrikler.bu yolda devam etsinler zaten araştırıp doğruyu öğrenirler.
     mrlawyerkk
     Birçok insana bildiklerini unutturuyor olsalar da sorgulama güzel şey, ortamları hoş. Takdir etmek lazım. İyi bir başlangıç ve doğruları böyle böyle öğrenecekler.
      talihsizinteki
      saygı çerçevesinde bilgilendirici bi tartışma farklı konulara değindikleri videoları bekliyorum
       killforyou
       şematik olarak gösteren arkadaş öyle bir anlattı ki bildiğimi unuttum. kim kimin etrafında dönüyor noluyor babacım birileri aydınlatsın bizi. bilgileri tazeleyelim.
        cinayetvaraga
        Daha ilkokulda bize öğretilen temel ve hayati bilgilerdendir bu konu. bu yaşa gelip de bunu tartışıyor olmaları bende herhangi bir sevecenlik oluşturmuyor.
         who-am-i
         Bilince dünya tersine dönmeyecek o yüzden siktir ettt
          dr.rock
          Şu kızın memesi bu kızın baldırı tartışmasından daha ehemmiyetli helal
           okadin
           İyi hoş ama bir zahmet kamera önünde tartışacakları konuyu öğrensinler. Üzerine yorum yapabilirler ama gerçekten temel bilgileri hiçe saymak ne olursa olsun doğru değil.
            sedefartuny
            Güldüren, düşündüren, beyin yakan ama yine de mutlu eden bir çalışma. Hoşuma gitmedi desem yalan olur.
             peripedia
             Bu gençlerde insana bildiklerini de unutturan gizemli bir güç var gerçekten. Umarım bu durum tehlikeli bir hal almadan münazaralarını doğru bilgilerle yapmaya başlarlar.
              johnbwatson
              Muhabbet konusu gayet güzel ama neyi anlatıyorlar belli değil ki zaten anlattıkları konuya da pek hakim değiller belli. Ben her zaman insanların yetersiz bilgisi olduğu gereken yerlerde susmasını savunuyorum. bu videonun çekilme amacı ne acaba çok merak ediyorum. Her şeyi gördüğünüz gibi kabullenmeyin. Eminim bu arkadaşların konuştuğu konular full bu tarz olsa burada bu videoyu izlemiş olmazdık. Tamamen dikkat çekmek için kurgulanmış bir videodan ibaret.
               redblack
               Galileo Galilei : yıl olmuş 2020 tartıştıkları konuyu skim.
                monaiman
                En azından düşünebiliyorlar :D
                 asit
                 bu videoyu izledikten sonra doğru bildiğimi unuttum amk
                  nickimdebileolmaz
                  İnsana bildiğin unutturacak bir ortam :D devamın da neden güneş etrafın da döndüğümüzü de konuştular mı acaba (*_*)
                   rarero
                   Yanlış biliyor bile olsalar bir araya geldiklerinde böyle bir tartışma içine girmeleri yani boş boş muhabbet etmelerindense böyle bilimsel bir şeyi yalan yanlış da olsa tartışmaları gayet olumlu ve güzel bir durum bence.
                    ozymandiase
                    İyi hoş tartışıyorsunuz da hiç mi doğru bir şey öğrenmediniz yavrum evladım. Hocalarınız hiç mi size düzgün bir bilgi vermedi bu konuda. Madem tartışıyorsunuz google'a falan yazın. Araştırın 3-5 şey öyle tartışın yani.
                     roar
                     Güneş sistemi ile alakalı hiçbir bilgileri yok gibi olmasa da böyle tartışmaları güzel. Ülkemizde böyle manzaraları görmek umut verici. Meclisteki tiplere örnek olsun.
                      delimiy
                      Doğrusunu unutmamla birlikte biraz da garipsedim. Bilimi kendi fikirlerinden çok üstte tutan bir Adam'ın ülke emanet ettiği gençlerin böyle bir video ile gündem olması üzdü
                      /
                      0

                      Tarihe Göre

                      İçerik bulunamadı.