21
25.8.2020
Gündemi Takip Etmeyen İnsan
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   okadin
   Arkadaşlar, bazen bazı sosyal gruplarda kendimi başka bir dünyadan gelmiş gibi hissediyorum gündeme dair bir şeylerden konuşurken bazılarının bir haber olduğunu görmek beni çok üzüyor. Tatlı bir dille uyardığımda “Ben gündemi takip etmiyorum” ya da “Ben apolitiğim” yanıtını alıyorum. İyi de ben sadece siyaset gündeminden bahsetmiyorum ki. Dünyada ülkemizde olup biten her şeyi gündemimize almamız, ucundan kıyısından bilmemiz gerekiyor. Uzayda yaşamıyoruz en nihayetinde değil mi? Ne dio’sunuz?
    benita
    Murat Övüç’ü bile gündem yapan bir potansiyeli çoğu zaman ben de takip etmiyorum ne yalan söyliyim
     ozymandiase
     Benimdir. Takip etmek hiçbir işe yaramıyor çünkü. Canım sıkılıyor gerçekten.
      cinayetvaraga
      Gündemle kalsa iyi. Yaşadıkları ülkenin yakın geçmişini dahi bilmiyorlar. neden-sonuç ilişkisi kuramıyorlar. Cahilliklerine kılıf uydurup, ucuz ukalalıklar ve laf cambazlıkları ile kendilerini entellektüel sanıyorlar. Eskiden burada takılırken bir keyif alıyordum lakin tipleri tanıyınca anladım ki sokaktaki profil ile buranın hiçbir farkı yok. Kendi boşluklarının kral ve kraliçesi olarak avunmaya devam etsinler.
       roar
       Takip edilecek bir gündem olsa gündemi takip ederdim ancak edemiyorum. Hem çok hızlı değişmesinden hem de birilerinin isteğine göre değişmesinden.
        belizzimaaa
        Bir ay önce viral olan videoyu çok komik diye atıyorlar ya. deli oluyorum
         omrsbs
         ben gündemi takip etmeyi bırakalı o kadar çok oldu ki. benim gündemimle, gündem diye sunulan şeyler çok alakasızdı çünkü. o yüzden kendi gündemimi oluşturmaya çalışıyorum zira ülkemizde gündem diye sunulan şey genellikle mahalle yanarken bir takım insanların kuaföre fazlaca gitmesini konu alıyor.
          cokbilmisdegilcokbilen
          Bizim ülkemizde öyle bir şey mümkün mü ya ? Her gün her dakika yeni bir şey oluyor duymamak imkansız
           orbitty
           Akıl sağlığım ülke gündeminden daha mühim
            karalayanadam
            Bir arkadaşın tez çalışması kapsamında adını duyup, News Diet/ Haber Takip Etmeyenler Araştırması'na katıldığımda öğrenmiştim adını. Ki bunu öğrenmeden önce 3 yıl kadar bu diyeti uyguluyor idim. Dağın başında iletişimsiz yaşarken dahi illaki mühim olan gelişmelerden haberim oluyordu. Şiddetle tavsiye ederim. Geri dönüşleri inanılmaz.
             mortie
             özenmiyor değilim yalan yok.
              -_-merve-_-
              Dedem ilk önce kanal 7 deki haberi izler sonra atv sonra a haber
               _umut_
               Tam anlamıyla benimdir ve herkese de tavsiye ederim. Olumsuz düşüncelerden uzak tutuyor.
                hickurusu
                bir süre sonra takip etmeyi bıraktım, kötü haberler beni çok yıpratıyor
                 djsinemovic
                 İnatla bilmediği her konuda yorum yapmıyorsa bireysel özgürlüğüdür. Herkes sizinle sizin istediğiniz şekilde sohbet etmek zorunda değil bence kitlesini sevmediğiniz platformlarda takılmayın olur biter
                  sozdedegilgozde
                  Günümüzde gündemden uzak yaşamak pek mümkün değil. Bilinçli takip etmek istemediğiniz zaman dahi mutlaka maruz kalıyoruz. Ben bazen detoks uyguluyorum açıkçası. Gündemi de sosyal medya hesaplarını da takip etmiyorum. Bir hocam şöyle demişti: Türkiye'de gündemi bir gün takip etmeyin çok şey kaybedersiniz ama bir yıl takip etmeyin hiçbir şey kaybetmezsiniz."
                   zeynebio
                   Ben mutlaka takip ederim özellikle de onediodan takip ederim.
                    banyedimbentokum
                    Kesinlikle ben. Öyle Bi göz gezdiririm okadar. Fazlası beynimin denge demirlerini yerinden oynatıyor:)
                     ilsasilem
                     gündem pembe dizi gibi. çılgın gibi de değişiyor ve her seferinde saçma sapan şeylerle karşılaşıyoruz. nasıl takip edelim ayol
                      badideasensei
                      Bizim evde her kanalın haberlerine göz gezdirilir moralim bozuldukça arada atv fln açıp iki gülüyorum sonra cnn-ntv açıp saçma sözde tartışma programlarında da tartışamayan amca ve teyzelerle yalaka spikerlere laf söyleyince kumandayı ani bir hareket de bulunmadan anneme teslim etmem isteniyor.
                      /
                      0

                      Tarihe Göre

                      İçerik bulunamadı.