Gündemde Yine Onlar Var: 'Bekçiler Bekâr Kadınların Evlerini Gözetleyebilecek' İddiası
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   dio-gundem
   'Gece Kartalları' olarak isimlendirilen çarşı ve mahalle bekçilerine verilen geniş yetkiler tartışma konusu olmaya devam ediyor. Son düzenleme ile bekçilerin mahallelerde 'namus bekçiliği' veya 'ahlak polisliği' gibi görevler üstleneceğini söyleyen Avukat Cesim Parlak, düzenlemedeki ifadeler nedeniyle bekçilerin bekâr veya yalnız yaşayan kadınların evlerini gözetleyebileceğini de dile getirdi. Parlak, "lise mezunu, hayat tecrübesi olmayan kişiler" dediği bekçilerin silah kullanma ve arama yetkilerinin de keyfi uygulamalara yol açabileceğini vurguladı. Emniyet ise bu iddiaların asılsız olduğunu belirterek Avukat Cesim Parlak hakkında suç duyurusunda bulunulduğunu açıkladı. Haberin detayları:
   https://onedio.com/haber/gundemde-yine-onlar-var-bekciler-bekar-kadinlarin-evlerini-gozetleyebilecek-iddiasi-909166
   https://onedio.com/haber/gundemde-yine-onlar-var-bekciler-bekar-kadinlarin-evlerini-gozetleyebilecek-iddiasi-909166
    tiroyitbezi
    Yok ebenin artık yani . Ne alaka ya . Evde tek yaşayan bekâr bir kadın olarak hiç kimsenin benim namus bekçiliğimi yapmasına gerek görmüyorum. Korunmaya ihtiyaç duymuyorum.
     sucveceza
     Namus bekçiliğiymiş, hah! Ancak bi' tarafımın kenarı olursunuz.
      ofansifvekaramizah
      "Kız, sevgilisiyle gezip tozmak için bekçiden onay alacak, bekçi çocuğa ısınırsa kızın gezip tozmasına yarım saatcik izin verecek" maddesini bekliyoruz.
       patiklipengui
       Yatıya da kalsınlar daha iyi olur.
        ulrich
        Niye gommuyoruz ki kiz cocuklarini dogunca ...
         roxannee-
         Hııı bu bir iddia. Ama neden olmasın. Bende bu uygulamaya en başından beri karşıyım. Gece kartallarıymış pehh. Kimseyi işinden dolayı küçümsemiyorum ama bu insanların eğitim düzeyi ortada ki Türkiye'de istediğin kadar oku cahillik bakiyken bunların eğitimsizlikleri bu cahilliği daha da pekiştirdiğini düşünüyorum. Umarım bu gece kartalları (!) başımıza iş açmaz umarım !!!
          ilsasilem
          Bu karara istinaden kadınları taciz edip mahkemede kendilerini "gözetleyebilirsiniz dediler" diye savunmazlarsa ben de bir şey bilmiyorum
           lutfen-ama
           Herkes ben de bekçi olacağım falan yazmış var mı tanıdığınız size torpil yapacak birileri yoksa hayal kurmayın hiç. Bir de bekçi değil GECE KARTALLARI(!) diyeceksiniz.
            daisyyy
            Yok daha neler. Onlara mı kalmış genç kızların evini gözetlemek genç kızlara bekçilik etmek. Bu ülke gittikçe tuhaflaşıyor.
             moonlight3rd
             Gece martavalları. Gönder gönder. Biraz daha polis biraz daha bekçi. Zaten yeterince distopik değilmiş gibi.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.