Gün, Mevlit, Taziye ve Yılbaşı Kutlamasının Yasaklanması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   pillowtalk
   Açık konuşmak gerekirse en ama en başta yasaklanması gerekiyordu bunların. Yine yumurta kapıya dayanınca alınan önlemler yani. Bir yaz geçirdik öyle tam sosyalleşmeli. Millet tatiline gitti, düğününü yaptı. Şimdi ceremesini herkes çekiyor. Adam covid-19'dan ölüyor mesela. Millet taziyeye, cenazeye gitme derdinde. Ayıp olurmuş. Hasta olmak falan kimsenin umurunda değil. Tabi şöyle bir durum da var, artık herkes bıktı. Bulaşırsa da bulaşsın da ne oluyorsa olsun düşüncesi var. Özellikle kurallara elinden geldiğince uyanlar artık kafayı yemek üzere. Bunlardan biri de benim. Bu yasaklar işe yarar yaramasına da günlük 30.000 vaka çıkıyor yani. Yarasa da ne kadar yarar tartışılır.
    busrawashere
    gün yaparken bi' an polis mi basacak?
     cinayetvaraga
     Şu saatten sonra hiç yapmadığım şeyi yapar etrafımda 2 kişiden fazla bir araya gelen tüm herkesi ihbar ederim.
      dr.rock
      Öldürüyor Sakat bırakıyor Geberircesine hasta ediyor Bir sürü covid hastası gördüm Hadi bizim el mecbur Size nooluyo Alooo
       redblack
       Her halükarda çalıştım, covid+ olup karantinada olması gerekirken dükkana geleni de gördüm. "Gorono var dohtora gidemiyom" diyip avm avm gezeni de gördüm. Maskesini indirip "maske kirlenmesin" diye öksürüp, hapşıranı da gördüm. Yasak varken yemekli düğün yapan malum parti yöneticisi de gördüm. Bizim halkımızın büyük kısmı bu anlattığım gibi. Uygulama belli Çin gibi silah zoruyla tıkacaksın insanları eve. En son baş edemeyip polisi, orduyu şehre indirmişlerdi.
       /
       0

       Tarihe Göre

       İçerik bulunamadı.