24
22.9.2020
Güçlü Olmanın En Büyük İlkesi Ulaşılamaz Olmak mı?
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   sedefartuny
   Güç dediğimiz şey tam olarak nedir? Bir zamanlar para ya da bilgi olduğunu düşünürdüm. Şimdilerde ise uzak ve ulaşılamaz olmanın güç olduğunu, en azından çevremize karşı bizim elimizi güçlendirdiğini düşünüyorum. Bize ve hayatımıza en uzak. ulaşamayacağımız, hayatlarımızın hiçbir noktada kesişmeyeceğini düşündüğümüz insanlara bir güç tanımı yakıştırıyoruz bence. Sen ne dersin?
    gregory_
    Güç zekadır, zeki insan her çözümü üretir ve isterse ulaşılmaz da olur.
     eski_bi_tanidik
     Güç, özgüvendir. Tabii sadece bir şey ile güçlü olunmaz. Birden fazla ozelligin bir araya gelmesiyle oluşur. Ama bence en şart olan budur. Zekâ da bi güçtür ama özgüven olmadıkça zeka bi boka yaramaz. Yani bir şeyler yapabileceğine inanmaz insan. Kendine yetebilmektir. Ama ulaşilamazlik değildir bence. Çünkü ulaşılamaz olmak için de güç gerekir
      monaiman
      Güç, hayatın konrolünü elinde tutabilmek, onu zekice yönlendirebilmektir.
       rosemary_
       Herkesi iyi idare edebiliyor olmak, istediği doğrultuda kişileri kendi tarafına çekebiliyor olması diye düşünüyorum.
        who_am_i
        Bence güç zekadır
         badideasensei
         Güç önce "farkındalıkla" beraber farklı bir kimliğe sahipsen elinde olan şeydir. Trump örneğin kimse tınlamıyor ama adam koca bir ülkenin başında. İşte onun gücünü belirleyen statüsü-parası değil onu kimin dikkate aldığıdır. Asıl güç bir hiç olabilmek değildir ya da kalabalığın arasındaki başına buyruk hareket eden milyarlarca karıncayı düşünün onlar değildir güç Sahip olduğunu değerlendirerek var olmak istediğin kişiye dönüşebilmektir. Düz bir duvarda kendinden kat ve kat büyük bir parçayı taşıyabilmek sınırlarını aşabilmektir.
          mevsimlerdensnbahar61
          Bence güç sabırdır
           peripedia
           Bize uzak insanların hep daha çekici geldiği doğrudur ancak bu güç müdür bilinmez. Bizi dışarıya karşı daha güçlü kılar mı? Olabilir. Ulaşamadıklarımıza zarar da veremeyiz nitekim.
            azginteke
            Ulaşılamaz olmak için de güç lazım. Yani gücü olanlar ulaşılamaz oluyor. Güçten gelen artı bir özellik gibi.
             detokssuyu
             Yani insanlara ne kadar uzak olursan o kadar güçlü mü oluruz? Doğru. Gücümüzü, direncimizi kıran zaman zaman en yakınlarımız oluyor. İnsanlara ne kadar uzak o kadar iyi.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.