Güçlü Kadın Yerine Ezik Kadını Tercih Eden Erkek
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   pillowtalk
   Şimdi feminist tayfa toplanıp triplere girmesin hemen. Ezik kadından kastım karakter olarak daha sakin daha sinmiş yapıda daha muhtaçlığa yatkın davranışlar sergileyen kadınlardan bahsediyorum. İnkar etmeyecek kadar çok var bu kadınlardan." Aman ben yapamam ki", "Ben beceremem ki", "Ben ne anlarım ki" triplerine girenlerden. Erkeklerin erkeklik gururlarına olan sevdasından mıdır bilemiyorum ama çevremde ne kadar güçlü kadın gördüysem hepsi ya terk edilmiş ya aldatılmış ya da hiç böyle işlere girişememiş. Çünkü erkekler bu kadınlara ya dayanamıyor ya da hiç tercih bile etmiyorlar. Çünkü güçlü kadın ihtiyaç duymaz, minnet etmez, sorgular, hakimiyet altına girmez, kolay kandırılmaz. Erkekliğini tatmin etmeye çalışan erkeklerin tercihleri asla olmaz. Erkekliğini tatmin etmeye çalışan ezik erkek de gider mıy mıy ezik bir kadın seçer ki rahat rahat hakimiyet kurabilsin üstünde, istediği gibi yalan söyleyebilsin. İstediği şekilde yönlendirme yapabilsin. Ama farkında değildir ki bu yalnızca ezik kişiliğini örtmek adına yaptığı saçma sapan bir tercihtir.
    cinayetvaraga
    Böyle bir ayrım normal. Gerçek bu. Yaşadığım şehirde profil olarak üst tabaka kalan mahallede çok fazla süslü püslü allı pullu zengin kadınlar var. Lüks sitelerde oturup kocalarının aldığı arabalara biniyorlar. O semtte başka sitede oturuyorum ve eşim bunlarla çok takılıyor. Arkadaşlar diye. ve haz etmiyorum hiç. Abi kadınlar bir furyadır başladılar 2 sene önce butik açmaya. Ulan küçücük semtte 20 tane butik giyim mağazası var. 20 m2 şık tenteli, civcikli vitrinli butikler. Koca parası ile açılan, hiçbir surette para kazanamayan, sadece kahve içmeye ortam yapmak için açılmış itici dükkanlar. Kocaları kapat diyor 2 günde dükkan boşaltılıyor. Kocişleri araba alıyor gelip fiyakalar, kocaları para veriyor memeler yaptırılıyor ama koca izin vermezse dışarı çıkamıyorlar. ancak eşlerle çıkılacak. Eşimden dolayı muhabbetler aşinalığım var. Gerçekten yitik kadınlar. Kişiliksiz ve duruşsuz. acıyorum. Güçlü olun lan! Halter kaldırın demiyoruz, karakterli olun yeter.
     okadin
     Erkeklerin çoğu kendilerinden daha iyi özelliklere sahip bir kadınla ,ona ne kadar aşık olursa olsun, yapamıyorlar. Maddi ya da manevi hiç fark etmez.Hep sevgilisinden/eşinden daha iyi olmak istiyorlar. Böyle olarak aslında genel anlamda baskın, sözü geçen taraf olmak istiyorlar. Çok yazık. Umarım bu erkekler bir an önce bu çağ dışı düşünceden sıyrılabilirler.
      mevsimlerdensnbahar61
      Özellikle kız çocukları bir meslek sahibi olmalı kendine güvenmeli bir aile bunu çocuğa empoze etmeli ama baskılanmakla değil tabiki otorite önemli ama bu psikolojik şiddetle olmaz bir kadın yeri geldiğin de o kapıyı çekip çıkmayı bilmedikçe hep susar susmakla aşılmayacağını bile bile... bizim büyük büyük annelerimizin bu imkanları olmamış hep baskılanarak büyümüşler başka bir dünya öğretilmemiş çünkü ama onlarda aldatılmış adriana lima vs onun gibi mükemmel kadınlarda aldatılmış genel olarak bu karşıdaki insanın vasıfsızlığı olarak algılanmalı kadın gücünün kendinin farkında olmalı orası ayrı mevzu
       tsukyomi
       Kişilik seçimlere yansır, seçimler de kişiliği yansıtır. Güçlü erkekler güçlü kadınları, zayıf erkekler zayıf kadınları ister. Burada güçten kastım maddi ve fiziksel güç değil, mental güçtür. Ego ne kadar büyürse o kadar kırılganlaşır, haliyle Allah olan erkeğimiz omurgası dik bir kadını kabul etmeyecektir, o omurga battığı an ego patlar çünkü. Aynı şey bunun kadın versiyonu için de geçerli. Davul bile dengi dengine tabi.
        redblack
        Aksine ayaklarinin uzerinde durabilen, muhtaç olmayan kadin daha tercih konusudur benim için. İleriye goturup evlilik oldugunu dusunuyorum, erkeğin veya kadinin basina bir hal geldiginde cevreye muhtac olmamasi gerek. Birbirinin hayat arkadasi olmak budur.
         csa
         Kendisi de aslında eziktir. Toplum içinde erkeğe dayatılan rolleri yerine getirerek kendini güçlü ve üstün hissetmeye çalışır. Olay özetle bundan ibaret.
          gizem-menekay
          Ezik kadın tercih eden erkek demeyelim de özgüven problemi olan varlık diyelim
           eski_bi_tanidik
           Yoo erkekler kendine güvenen kadınları severler senin kastettiklerini değil bence. Yanı en azından ben cevremde hiiiiç öyle birine rastlamadım 😅 Senden de ilk defa duyuyorum shjsjsjs ama aşıksa bilemem tabii 🤷🏽‍♀️
            me_out_bye
            Öyle bir laf var evet. Güçlü kadın tek kalırmış. Öyle miydi ? Nasıldı ? Unuttum şimdi ama vardı öyle bir şey. Bir ara söylerdim unutmuşum.
             catherine-earnshaw
             Nerede yılışık varoş bir kız var, erkekler çevrelerinde pervane oluyorlar akıl alır gibi değil. Yine de boş verelim. Beyinleri aşağıdaki et parçasının kontrolünde, iyi kadınları harcayıp kötü ve yetersiz kadınlara köpek olsunlar. Allah'ın sopası yok, rabbim bir taraflarından çıkartıyor o kırdıkları kalbin acısını.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.