77
15.10.2020
Güçlü Kadın Yerine Ezik Kadını Tercih Eden Erkek
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   pillowtalk
   Şimdi feminist tayfa toplanıp triplere girmesin hemen. Ezik kadından kastım karakter olarak daha sakin daha sinmiş yapıda daha muhtaçlığa yatkın davranışlar sergileyen kadınlardan bahsediyorum. İnkar etmeyecek kadar çok var bu kadınlardan." Aman ben yapamam ki", "Ben beceremem ki", "Ben ne anlarım ki" triplerine girenlerden. Erkeklerin erkeklik gururlarına olan sevdasından mıdır bilemiyorum ama çevremde ne kadar güçlü kadın gördüysem hepsi ya terk edilmiş ya aldatılmış ya da hiç böyle işlere girişememiş. Çünkü erkekler bu kadınlara ya dayanamıyor ya da hiç tercih bile etmiyorlar. Çünkü güçlü kadın ihtiyaç duymaz, minnet etmez, sorgular, hakimiyet altına girmez, kolay kandırılmaz. Erkekliğini tatmin etmeye çalışan erkeklerin tercihleri asla olmaz. Erkekliğini tatmin etmeye çalışan ezik erkek de gider mıy mıy ezik bir kadın seçer ki rahat rahat hakimiyet kurabilsin üstünde, istediği gibi yalan söyleyebilsin. İstediği şekilde yönlendirme yapabilsin. Ama farkında değildir ki bu yalnızca ezik kişiliğini örtmek adına yaptığı saçma sapan bir tercihtir.
    cinayetvaraga
    Böyle bir ayrım normal. Gerçek bu. Yaşadığım şehirde profil olarak üst tabaka kalan mahallede çok fazla süslü püslü allı pullu zengin kadınlar var. Lüks sitelerde oturup kocalarının aldığı arabalara biniyorlar. O semtte başka sitede oturuyorum ve eşim bunlarla çok takılıyor. Arkadaşlar diye. ve haz etmiyorum hiç. Abi kadınlar bir furyadır başladılar 2 sene önce butik açmaya. Ulan küçücük semtte 20 tane butik giyim mağazası var. 20 m2 şık tenteli, civcikli vitrinli butikler. Koca parası ile açılan, hiçbir surette para kazanamayan, sadece kahve içmeye ortam yapmak için açılmış itici dükkanlar. Kocaları kapat diyor 2 günde dükkan boşaltılıyor. Kocişleri araba alıyor gelip fiyakalar, kocaları para veriyor memeler yaptırılıyor ama koca izin vermezse dışarı çıkamıyorlar. ancak eşlerle çıkılacak. Eşimden dolayı muhabbetler aşinalığım var. Gerçekten yitik kadınlar. Kişiliksiz ve duruşsuz. acıyorum. Güçlü olun lan! Halter kaldırın demiyoruz, karakterli olun yeter.
     okadin
     Erkeklerin çoğu kendilerinden daha iyi özelliklere sahip bir kadınla ,ona ne kadar aşık olursa olsun, yapamıyorlar. Maddi ya da manevi hiç fark etmez.Hep sevgilisinden/eşinden daha iyi olmak istiyorlar. Böyle olarak aslında genel anlamda baskın, sözü geçen taraf olmak istiyorlar. Çok yazık. Umarım bu erkekler bir an önce bu çağ dışı düşünceden sıyrılabilirler.
      tsukyomi
      Kişilik seçimlere yansır, seçimler de kişiliği yansıtır. Güçlü erkekler güçlü kadınları, zayıf erkekler zayıf kadınları ister. Burada güçten kastım maddi ve fiziksel güç değil, mental güçtür. Ego ne kadar büyürse o kadar kırılganlaşır, haliyle Allah olan erkeğimiz omurgası dik bir kadını kabul etmeyecektir, o omurga battığı an ego patlar çünkü. Aynı şey bunun kadın versiyonu için de geçerli. Davul bile dengi dengine tabi.
       kaaninteyzesi
       Böyle seviyorlar
        mevsimlerdensnbahar61
        Özellikle kız çocukları bir meslek sahibi olmalı kendine güvenmeli bir aile bunu çocuğa empoze etmeli ama baskılanmakla değil tabiki otorite önemli ama bu psikolojik şiddetle olmaz bir kadın yeri geldiğin de o kapıyı çekip çıkmayı bilmedikçe hep susar susmakla aşılmayacağını bile bile... bizim büyük büyük annelerimizin bu imkanları olmamış hep baskılanarak büyümüşler başka bir dünya öğretilmemiş çünkü ama onlarda aldatılmış adriana lima vs onun gibi mükemmel kadınlarda aldatılmış genel olarak bu karşıdaki insanın vasıfsızlığı olarak algılanmalı kadın gücünün kendinin farkında olmalı orası ayrı mevzu
         xlethex
         Aksine ayaklarinin uzerinde durabilen, muhtaç olmayan kadin daha tercih konusudur benim için. İleriye goturup evlilik oldugunu dusunuyorum, erkeğin veya kadinin basina bir hal geldiginde cevreye muhtac olmamasi gerek. Birbirinin hayat arkadasi olmak budur.
          eski_bi_tanidik
          Yoo erkekler kendine güvenen kadınları severler senin kastettiklerini değil bence. Yanı en azından ben cevremde hiiiiç öyle birine rastlamadım 😅 Senden de ilk defa duyuyorum shjsjsjs ama aşıksa bilemem tabii 🤷🏽‍♀️
           _umut_
           Ben de bu tip kız tercih ederim. Hatta ettim öyle bir sevgilim vardı. Üzerinde hakimiyet kurmak için değil, istediğimi yaptırmak için de değil yada erkeklik gururumu artık işte her neyse onu da tatmin etmek için değil. Kendimi bildim bileli bu tip kızlardan hoşlandığım için. Hoşlanmamın nedeni de tamamen zevkimden kaynaklanan birşey. Böyle bir sevgilim oldu evet ama yine istediklerimi yaptırmaktan çok açıkladım, birlikte üzerinde tartıştık ve kendi kararları ile yaptı veya yapmadı. Yapacaksın dedim ve yaptı değil yani. O sizin dediğiniz mıy mıy tarafı ise onun en sevdiğim çocuk yanı oldu benim için ve çok cana yakın hissettirdi kendini ben o çocuk yanını sevmiştim onun. Bana çok iyi geliyordu beni çok mutlu ediyordu çocuk ruhu. Çocuk ruhu olmasa bile benim mutlu olmam için yapıyordu ve ben ona bu yanını sakın kaybetme hep böyle çocuk kal diyordum. Eğer ben tüm bunları baskı kurmak için filan yapmışsam baskı kurmam gereken noktada da ayrılmazdım zaten baskı kurmaya çalışırdım. Erkek bir kadını tek bir yönü, davranışı, düşüncesi, için bile tercih edebilir. Ayrıca kadınları güçlü ve ezik diye ayırmak yerine her kadının güçlü ve zayıf yanları olduğunun ve bu yanlarının oluşturduğu karakterin hitap ettiği kişiyle birlikte olduğunu düşünüyorum ben kendimce.
            gizem-menekay
            Ezik kadın tercih eden erkek demeyelim de özgüven problemi olan varlık diyelim
             me_out_bye
             Öyle bir laf var evet. Güçlü kadın tek kalırmış. Öyle miydi ? Nasıldı ? Unuttum şimdi ama vardı öyle bir şey. Bir ara söylerdim unutmuşum.
              burakb_
              Standart erkek yerine hep en güçlüsünü arayan kadın... Bu yüzden normal bir erkek güçlü bir kadını tercih edemez zaten. Siz kendiniz arayıp buluyorsunuz. Bazılarının ruhunda var eziklik.
               eflayilmaz
               Daha sessiz sakin olunca ezik mi oluyoruz anlamadım ben? Erkekler söyledikleri her şeyi sorgusuz sualsiz kabul eden kadınlar istiyorlar. Sevgili değil de hizmetçi kısaca
                cokbilmisdegilcokbilen
                Çok klasik olacak ama kendine güveni yoktur.
                 pazartesi
                 Çevremde gözlemlediğim durum. Bir kadın tarafından "ihtiyaç duyulmak", erkeğin en ilkel dürtüsünü uyarıyor. Muhtaç kadınlar erkeğin her zaman ilgisini çekmiştir. O yüzdendir ya kadına yavru ceylan benzetmesi, erkeğe ise aslan benzetmesi yapılır. Kadının iç güdüleri erkeğin güçlü olmasını isterken erkeğin iç güdüleri ise kadının, kendi gücünü ortaya çıkaran olmasını ister. Tabii bu durum belli bilinç seviyesinin altı için geçerli. Yani zekanız hayvana ne kadar yakınsa iç güdüler o kadar devrededir.
                  csa
                  Kendisi de aslında eziktir. Toplum içinde erkeğe dayatılan rolleri yerine getirerek kendini güçlü ve üstün hissetmeye çalışır. Olay özetle bundan ibaret.
                   dr.rock
                   Kadının gücü karakteridir, duruşudur, öyle kadınlar gördüm ki tek kurşun atmadan işi bitirir, öyle karınlar gördüm ki ağzında makinalı tüfek, hepsi karavana
                    alper_
                    Bilmem 🤷‍♂️
                     badideasensei
                     Arkadaşım git kendi çapindakilerle dans et bulaşma
                      samyeli90
                      Asla öyle bir kadın değilim de olmam da yalnız kalayım sorun yok bir erkeğe muhtaç olmaktansa
                       the_lord
                       Kendi ezik olan Erkektir
                       /
                       0

                       Tarihe Göre

                       İçerik bulunamadı.