Güç Yüzükleri - Yüzüklerin Efendisi
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   cinayetvaraga
   Çok çok uzun zamandır başlık açmıyordum ama bu konu için de açmazsam olmazdı diye düşünüyorum. Daha dizi fikri kulislerde duyulduğunda başlamıştı heyecanımız. Nasıl olur, hangi çağda geçer, orta dünyanın neresinden tutulur diyorduk ki dizi başladı artık. Bilenler bilir hastalık derecesinde severim Tolkien'ı, eserlerini ve başından sonuna orta dünyayı. Lakin dizi benim için az biraz hayal kırıklığı oldu. Beklenti büyüktü; acaba filmi ekarte edebilecek mi (Böyle bir ihtimali hiç düşünmedim bile ama düşünen oldu), karakterlere alışacak mıyız diye çok kafa patlattık. Ve evet görüntü ve ses ile muazzam bir kaliteyi yakaladıkları aşikar da... çok detay var konuşulacak. Bize verdiniz bir Galadriel, alın bunu izleyin dediniz. Hikaye nereye evrilecek, daha kimleri görecez bilmiyorum lakin Galadriel için seçilen cast mutsuz etti. uzun uzun yazmak yerine izleyip, üstüne konuşacaklarla kafa yormayı tercih ederim. saygılar.
    simerenyamdakicicek
    görselliğinden dolayı izlemek istediğim bir dizi bakalım nasıl olacak umarım siyah-beyaz, kadın-erkek, homo-hetero gibi saçma sapan dandik duyarlarla hazırlanmış bir dizi değildir tolkien'in dünyası böyle popüler kültürle alakası olmayan bir dünya. biz de gerçek bir dizi arayan bireyleriz neticede..
     patiklipengui
     Baştan beri ön yargılıyım bu yapıma. Lord of the rings'in üzerine koyabileceğini hiç mi hiç sanmıyorum hala ki böyle bir şey bence söz konusu değil. Onun dışında senaristlerin kadın cüce, zenci elf yaratması söz konusu. Evet kitapla tamamen uyuşacak hali yok sonuçta sinema evreni yönetmen de senaristler de kendinden bir şeyler katacak ama bunu Tolkien'in gittiği çizgiden yapabilirlerdi diye düşünüyorum. Ki Lord of the rings'de meşhur Miğfer Dibi savaşı kitaba uymaz ama örtüşmüştür. Neyse yapımı daha izlemedim ama dediğim gibi hala ön yargılıyım cast olarak Galadriel'i de beğenmedim kafamda daha başka bir şey vardı gibi.
      solenya
      3. bölümü bı kaç saat önce izledim. görsel olarak muazzam, müziklerde eski filmlerin devamı niteliğinde. Şuan için beni tatmin etti açıkçası 5 sezon olacakmış. konuşulacak çok şey var ilk sezonun bitmesini bekliyorum. Şunu da bırakıyorum
      https://youtu.be/z0ZcKLV6Hcs
      https://youtu.be/z0ZcKLV6Hcs
       tsukyomi
       Eveet ilk iki bölümü sadece bir kez izledim geldim. Galadriel konusunda benim de sıkıntılarım var. Galadriel filmlerde mistik, uhrevi bir varlık gibiyken dizide bildiğin sarışın Arya Stark izledim. Arya Stark diyorum zira o da son zamanlarda süper kahramana dönmüştü. Kadın Orta Dünya'ya yüzerek gidecekti ya, orada patlattım kahkahayı. Anlıyorum sonuçta gençlik halini çekiyorlar ama sonradan nurlanmadı ya bu kadın, elf bu yahu. Müteveffa eşine ve abisine göz koydum ama, tam benim kalemlerim :') Sevdiğim bir iki yer oldu ama. Bilhassa Meteor Adam'ın yere düştüğü sahneyi bebeyim Sauron'un gözüne benzetmeleri hoş bir göndermeydi. Ama Sauron değil o, ona eminim. Tam anlamıyla görsel bir şölen, buna diyecek bir lafım yok. Tabi ki yavaş yavaş akacak bir dizi olacak ama bilmiyorum bana biraz çiğ geldi ya.. House of The Dragon'da ilk üç bölümde sezaryen sahnesi, turnuva, turnuvada kafası yarılan şövalye, ejderhalar, zaman atlama ve bir adet de savaş izledim mesela. Ki HoTD için de ayrı bir başlık açılmalı, diyecek çok şeyim var. Uzun oldu bağlayayım; Tüm sezonu izlemeden kesin konuşmak istemiyorum, zira daha uzun yolu var. Eminim bir kötünün ortaya çıkışından sonra LOTR üçlemesi gibi saracaktır, hala umutluyum. Galadriel hariç.
        caresizcare
        Sırf başlık senin diye geldim :) Devamı gelir umarım senli başlıkların 😊 Konuya gelince hiç bir fikrim yok maalesef. O sebeple sessizce geldiğim gibi gideyim
         assassination
         Reklam ve sloganlarını görüyorum ama izlemediğim için nasıl nasıl değildir yorum yapma şansım yok. Ama kralın dönüşü gibisi olmaz favorim 3.cü bölüm olanı idi.
          trueliving
          Ben de izliycem ya bir türkü izleyemeidm
           silmarillion
           Alakasız karakterler eklemişler, silmarillion kitabıyla alakası yok, gereksizce karakterlerin çocukluğuna inmişler ve indikleri yerde de eşeğin ziki var, hiçbir şey yok. Diziyi sjwciler basmış sanki beyaz dwarf ın karısı zenci dwarf, zenci dwarf ne amk? neresinden tutarsan tut elinde kalıyor dizi, akmıyor da zaten o da ayrı konu..
           /
           0

           Tarihe Göre

           İçerik bulunamadı.