Gri Olana Göt mü Denir?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   eskiciamca
   Bilmem duydunuz mu ? Ya aksındır ya kara gri olana göt denir diye bir cümle var. Sizce bu cümle ne kadar doğru? niyet olarak alırsak iyi olup ak, kötü olup kara mı olabiliyoruz sadece ? içimde her ikisini de taşıyıp gri olmak kötü bir şey mi? Götlüğü seçmek aslında ya yüz güldürüyorsa... dökün bakalım fikirlerinizi
    muammer.kyr
    Aklığı karalığı bilmem de net olacaksın. Gri misin ? çıkıp griliği savunabileceksin. kara yada gri olmak iyidir. AK olmayın! :D
     1kendinibilen
     Gri dengedir bence insanoğlu içinde her şeyi barındırabilir.
      fuzbing
      Orta şekerli kahve içilir mi diyen bazı orospu çocuğu zihniyetten türeyen fikir. Siktir et, bir şeye körü körüne bağlanmaktansa gri iyidir. Şairi ele al mesela, güzel şiir yazsa seversin, orospu çocukluğu yapar sevmezsin. Yada X Partisi, güzel bir şey yaptığında alkışla, kötü bir şey yaptığında eleştr. Bu bahsettiğin aynı zihniyet, neyse ben sakinim sakin olun sizde.
       damarcibasi
       Kafamızda yüzlerce minik saç teli var. Dünyaya geldiğimizde pür iyilikle doluyuz. İlk birkaç yıl bu saç tellerimiz yaptığımız saf güzel şeylerle o katıksız sevgiyle sıklaşır rengini alır. Sonra yıllar içinde araya tek tük beyazlıklar karışmaya başlar. Kötülük ettikçe beyazlıkların arttığını hayal et. Dibine kadar girdiğinde iyi olanla kötü olanı çok net ayırt edebilirsin ve kötülükleri koparıp atabilir ya da görmezden gelebilirsin. Ama birkaç adım uzaklaşınca bu iki rengin yarattıüı harmoni kır saç rengine dönecektir. Aslında gri saç rengi diye bir şey yok. Bu siyah ve beyazın dansından ibaret. İyilik ve kötülük kavramları da derinine inildiğinde net ayrımlara sahip olsa da bir araya gelip bir düzen içerisinde karıştıklarında onları birbirinden ayıramaz hale geliriz. Bir insanı iyi ya da kötü diye net bir kategoriye sokmak mümkün değildir. Benim bakış açımda siyah saç telleri çoğunluktaysa iyidir derim bir başkasının gördüğü yönde beyazlar çok fazladır ve pekala bu insan kötüdür kanaatine varabilir. Özetle iyi ve kötü, güzel ve çirkin, doğru ve yanlış bakış açısına göre değişkenlik gösteren kavramlar.
        sairsel
         starasena
         Beyazın içindeki siyah , siyahın içindeki beyaz olmayı seviyorum grilik biraz puştluk geliyor bana ya sorry
          tsukyomi
          Griyken sevilmedik bir kulağımın arkası kaldı, onu da eşime saklıyorum. Gerçi kulak fetişi yok ama olabilir de. Vantablack'e geçtim kafam rahat. Madem dünya kara diktatörlerin dünyası, varsın Hitler yanımda Che Guevara kalsın.
           cinayetvaraga
           Duruma ve olaya gore ddğişir. kimi vakalarda iki seçenek arasında kalmak makbul iken kimisinde alternatif seçenekler tat verebilir. gri göt diyen göttür.
            samyeli90
            Ben de ya siyah ya beyazdır gri yoktur hayatım da olanı da istemem net olacaksın
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.