Görüşlerimizi Paylaşıp Tartışalım! Asgari Ücret Çalışanın Yararına Mıdır?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   rahat
   Asgari ücret olmasaydı nasıl olurdu? İlk akla gelen şey, insanlık dışı ücretlerde çalışılacağı. Fakat ben başka türlü bakış açısına sahibim. Eğer piyasa kendi koşullarını belirleseydi ve herkes inanılmaz komik ücretlere çalışacak olsaydı, toplumsal sözleşme tekrar müzakere edilmez miydi? Bana öyle geliyor ki, asgari ücret çalışanları dizginlemek için konulmuş bir illüzyon. yani bakın ben sizi köle gibi çalıştırmıyorum. Kuru soğan parasına çalışmıyorsunuz şükredin, demek gibi bir şey. Dizginliyor ve uyutuyor insanları. performansa göre çalışmanın önüne geçiyor. yatan da, köpek gibi çalışan da aynı ücreti almaya zorlanıyor.
    redblack
    Asgari ucret altinda sgksiz calisan insanlar hala var. İş veren pişkin piskin "calismazsan calisma, dunya kadar suriyeli var bu sartlarda calisacak" diyip yaptiginin normal oldugunu savunuyor.
     mehmet_08
     asgari ücret almanyada 1500 eurodur ama kimse 1500 euro almaz en az 150 200 euro fazla alır. asgari ücret çalışanın alması gereken minimum ücrettir yani illa onu almak zorunda değil fakat buradaki işverenler direk asgari ücret neyse onu veriyor. YAŞASIN FÜHRER kahrolsun MARADONA
      handeyakar07
      Yurt dışını bilemem ama Türkiye'de kesinlikle zararına olur. Çakal Türk işvereni Suriyeli, Afganı'ı yarı fiyata çalıştırır ve Türk işçi daha düşük fiyata çalışmaya mahkum olur.
      /
      0

      Tarihe Göre

      İçerik bulunamadı.