Görev Yerinde Olmayan Hemşireye 500 Kere "Ben Salağım" Yazma Cezası
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   arasserin
   Kumluca Devlet Hastanesi'nde görevli hemşirenin nöbeti sırasında başka bir servisteki hastaya yardım etmek için görev yerinden ayrılmasına başhekim Ayşegül Alkan tepki gösterdi. NTV'nin haberine göre başhekim Alkan'ın nöbetçi hemşireye “A4 kağıdına 500 kere ‘Ben salağım servisimden başka servise gittim’ yazacaksın” dediği öne sürüldü. Olayın sosyal medyada yer alması üzerine Antalya İl Sağlık Müdürlüğü soruşturma başlattı.
   https://www.ntv.com.tr/turkiye/antalyada-hemsireye-ilkokul-ogrencisi-cezasi,rAMDy7_AQ06WIA2s6ub5OA
   Kaynak
   Açıkçası böyle bir olayın yaşanma ihtimali bana nedense yüksek geliyor. Çocukluğumuzda da yanlış bir şey yaptığımız zaman bir deftere yaramazlık yapmayacağım diye sayfalarca yazardık. Türkiye'de çok sık kullanılan bir yöntem. Belki o an serviste o hemşireye çok ihtiyaç vardır ama ne olursa olsun, böyle bir yaptırım uygulanmamalı. Hem onur kırıcı hem de hemşirenin özellikle bu COVID döneminde psikolojisini çok yıpratacak bir davranış.
    me_out_bye
    Anandır salak 🤫
     imailahorsilahh
     Başhekim olmasına rağmen zekası ilkokul seviyesinde bir amip görüyoruz işte.
      meyvesebze
      Egoist b.k
       dr.rock
       Kamuda küçük Tayyipçikler var. Şirin minik parmakları ve pembiş ekoseli çeketleri. Biliyor musunuz hepsinin bolca düşmanı var. Artarak devam ediyor. Meslektaşıma yapılan bu hareket cezasız kalmayacak minik başhekimcik, emin ol. Hayııırrr sadece biraz, hımm nası desem Hah Yargılanacaksın Ve bu kez adalet mülkün temeli olacak Seni gömecekleri bir temel
        cinayetvaraga
        Sen başhekim olsan ne olmasan ne. akla mantığa sığar bir yanı var mı şu durumun? yok yok yok!
         thetalentedmrripley
         Başhekimlik de valilik gibi iktidarla ne kadar yakınsan o kadar istediğini elde edersin. Bir soruşturma, belki görev yeri değişikliği, olay unutulunca da terfi gibi daha iyi bir hastanede başhekimlik. Ne yazık ki bu dönemde böyle işliyor düzen.
         /
         0

         Tarihe Göre

         İçerik bulunamadı.