Gezici Araştırma'dan Z Kuşağı Raporu: Yüzde 15'i Namaz Kılıyor, Tamamı Eşitlik İstiyor
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   dio-gundem
   Gezici Araştırma, 20 yaş altını temsil eden ve Z kuşağı olarak adlandırılan gençlerle yaptığı ankette, Z kuşağının hayata bakış açılarını ve siyasi tercihlerini ortaya koydu. Gezici, ana muhalefetin oyuna yakın bir oyu olan Z kuşağı için sözlerini şöyle sürdürdü: "2018 seçimlerinde ilk defa oy kullananların yüzde 76.6'sı Cumhur İttifakı'na oy vermedi. Gerek iktidar ve gerekse muhalefetin Z kuşağına uygun politikalar belirlemesi şart. Özellikle 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimde Z kuşağı kesinlikle belirleyici olacaktır. Hatta Y kuşağının son dönemindeki gençleri de hemen hemen Z kuşağının hassasiyetlerini paylaşıyor. Muhalefetin adayı bu iki kuşağa yakın tercihler belirlemeli."
    fezayamuptela
    Z kuşağına güvenimiz tam.
     leprechaun
     Z kuşağı muhtemelen 10 yıla kadar, yeni bir tür Hippi-Baby Boomer gibi olacak. Ben öyle öngörüyorum. Her ne kadar şu an kapitalizm ve popülizm'in ciddi anlamda etkisinde olsalar bile, çabuk sıkılan bir kuşak olduğu için istediklerini alacaklardır.
      transylvania
      Ben pek güvenmiyorum Z kuşağına . Sosyal medyaya fazla bağımlılar.. Dünyayı yöneten insanlar Z kuşağını her ülkede nasıl rahatça kullanacağını iyi biliyor. Yeri geliyor eski bir resmi yeniymiş gibi paylaşarak bir kaos durumu çıkartıyor.. Yeri geliyor Bunu eşitsizlik nidaları üzerinden yaptırıyor.. Herkes iyi biliyor ki Siyahı beyaz göstermek artık çok kolay.. Eskiden daha kolay derlerdi ama şimdi de çok kolay.. Ve artık insanların kaybedeceği şeyler git gide azalıyor.. Buna Z kuşağı da dahil. Sen ben evimizde en iyi şekilde kahvaltımızı sosyalleşmemizi yapıyor olabiliriz .. Ama kendi kuşağını isyanla öfkeyle hırsla geçiren genç cok fazla.. Bu ileride bence hiç de güzel sonuçlar çıkarmicak ortaya.. MEVZU parti siyasetse.. Her gelen bir diğerinin laciverti olucak , sonuçta devletin vatandaştan başka geliri yok , Birileri gelip ülkenin kasasına milyarlarca euro mu bırakacaklar .. Yönetim değişicek gelen yönetim eski yönetimin bu kadar borç bıraktıgını ve bizim bu aidatı ödememiz gerektiğini söyleyecek ve haklıda olucaklar ama değişen hiç bişi olmicak..
       burakb_
       Çoğunlukla apolitik bir nesil yetişiyor her kesimden. Her şeyde olduğu gibi bu konuda da denge çok önemli ve Z kuşağının kuşkusuz bazı eksiklikleri var. Daha ileri gelecekte nasıl olur ve hayatta başarılı olmak için neler gerekir öngöremem ama en azından önümüzdeki 30-35 yıl için kendi adıma düşüncem bu kuşağın gidişatı çok da iyi gözükmüyor. Bence 90 lar nesli en güzel nesil ve Türkiyede henüz yönetime tam manasıyla gelemediler. Hepsi her şeyi biraz biraz gördü ve yaşadı. Kısacası hem kökleri daha sağlam hem de geleceğe dönükler. Şu an yönetimde olan nesil hakkındaki eksikleri görüyorlar. O yüzden kendim de bir 90 lar nesli olarak eğer önümüzdeki 10-20 seneyi sorunsuz atlatırsak güzel yerlere gelebileceğimizi düşünüyorum ülke adına. Ve oldukça genç bir ülkeyiz bu da bizim için çok fazla avantaj sağlayacak.
        diocubiri
        Ben de z kuşağındanım. Fakat şundan eminim ki biz diğer nesiller gibi olmayacağız. En azından 1970 lerde ve önceki zamanlarda doğanlar gibi dünyanın içine edip sonra da yaşadığımız zamandan dem vurmayacağımızı çok iyi biliyorum. Evt umut vadeden bir kuşağı ve benim de bu umuda güvenim tam açıkçası.
         velevkiozge
         Başlıkta neden özellikle namaz kılındığının belirtildiğine anlam veremediğimi belirtmek isterim. Ve sevgili z kuşağı. Keşke eşitlik kadar, özgür düşünce, adalet ve temel haklar da önemlidir. Lütfen önemseyin bunları da. Eğer dio'da bulunan z kuşağına mensup gençler varsa okuma tavsiyem de olacak;
         https://insanhaklarimerkezi.bilgi.edu.tr/tr/pusula/
         https://insanhaklarimerkezi.bilgi.edu.tr/tr/pusula/
         Link ile indirebilirsiniz, keyifle okuyacağınıza eminim.
         /
         0

         Tarihe Göre

         İçerik bulunamadı.