Gezi Parkı İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Elinden Alındı
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   arasserin
   Bu sabah hepimiz güne mükemmel (!) haberlerle başladık. Gündem o kadar yoğun ki gözünüzden kaçmıştır diye bir ekleme de ben yapayım. Galata Kulesi gibi Gezi Parkı da İBB'nin elinden alınmış. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın yaptığı son açıklama ile Gezi Parkı'nın mülkiyet hakları da Sultan Beyazıt Hanı Veli Hazretleri Vakfı'na geçirilmiş. Bu olaydan sonra artık Gezi Parkı, park olarak kalır mı bilemiyoruz tabii ki. Açıklamanın üzerine İBB tarafından da bir açıklama yayınlanmış. Açıklama şu şekilde başlıyor: "23 Haziran 2019 seçimlerinden sonra, merkezi yönetimin İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne yönelik tavrı kamuoyu bilgisi dahilindedir. Ne yazık ki, diyalog, uzlaşı, ortak akıl ve birlikte çalışma kavramlarından daha çok; ‘hesaplaşma’, ‘gününü gösterme’, ‘iş yaptırmama’, ‘engelleme’ ‘vesayet’ ve ‘yetki gaspı’ anlayışıyla devam eden sürecin son halkası Taksim Gezi Parkı’nın İBB mülkiyetinden alınması olmuştur. Talimatla bu kararı alanların açıklamalarında kanun maddelerine atıfta bulunulması, bu kararları hukuksal kılmadığı gibi vicdanlarda da aklamaz. Daha kısa süre önce, 166 yıldır İBB mülkiyetinde olan Galata Kulesi de aynı şekilde gasp edilmiştir."
   https://tr.sputniknews.com/turkiye/202103201044073522-ibbden-gezi-parki-aciklamasi/
   Açıklamanın Devamı için bakabilirsiniz
    mrlawyerkk
    Adamlar kafalarına koydukları her şeyi birbir hayata geçiriyorlar ya. Bu nasıl bir sistem nasıl bir düzen. Bir dursanız ve soluklansanız mı acaba artık?
     sedefartuny
     Aynı gün İstanbul Sözleşmesi, Gezi Parkı bu bir mesaj mıdır peki? Bir saldırı olarak görüyorum ben. Vakıflara devredilmiş başına neler gelecek ilerleyen süreçte Allah bilir. Bu bir rövanş ya başka bir şey değil.
      kuzey34
      Sırf buralara bir şeyler yapılmasın diye bunlar yapılıyor gerçekten çok üzücü... Yani her şeyi biz yaparız kafasındalar bu net belli oluyor artık. Biz dışımızda kimseye proje yaptırmayız diyorlar kısaca....
       kayaca
       Çok üzücü gerçekten ne olacak bu ülkenin hali bu siyasi ortamın hali.. Yani taksim, gezi parkı daha güzel olacak dedik ama içine sıçıp bıraktılar ve şimdi tekrar eski güzelligine kavuşmasına bile izin vermiyorlar hemen belediyenin elinden yangından mal kaçırır gibi alıyorlar..
        deniz006
        Çok üzücü. Özetle hiçbir şey yaptırtmak istemiyorlar bunun net açıklaması bu.
         gulfemkaya
         Bakalım haftaya cuma nasıl değişiklikler yapılacak?
         /
         0

         Tarihe Göre

         İçerik bulunamadı.