Gericilikte Zirve Yapan Kirli Zihinlerin Kurduğu Kan Donduran Cümleler
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   canece
   Özgecan Aslan, Şule Çet, Ceren Özdemir, Ayşegül Aktürk ve bugün de Pınar Gültekin... Her geçen gün kadın cinayetlerine isyan etsek de değişen hiçbir şey yok. Ama söyleyecek o kadar çok şey var ki... Peki karanlık zihniyetler canice öldürülen Pınar Gültekin'in katilini bu sefer nasıl aklamaya çalışacak sizce? "O da kadın başına o saatte orda olmasaymış", "Evlilik dışı ilişki yaşamasaymış" veya "O kadar kısa giyinip tahrik etmeseymiş" mi?
    ezgisarikaya
    bakın öyle uzun uzun yazmaya falan hiç ama hiç gerek yok. her kadın cinayetinde neden öldürmüş diye olayı didik didik edenler var ya sizin de yatacak yeriniz yok! yok kıskançlıktan yok aldatmış yok terk etmiş falan. siz kimsiniz ya bu eylemler ile bir kadının katledilmesini aynı cümlede kullanıyorsunuz? bu cinayetleri herhangi bir zemine dayandıramazsınız arkadaşım. DAYANDIRAMAZSINIZ! özgürlük istiyoruz, adım attığımızda, güldüğümüzde huzurlu olmak ve en en önemlisi bunun istisnasız güvencesini istiyoruz, yeter artık! YAŞAMAK İSTİYORUZ YA YAŞAMAK bir kansız cümlesi de benden gelsin: ''o da kuyruk sallamasaymış o zaman'' lanet olsun hepinize...
     redblack
     Sırf bundan dolayı gece vakti bir sokakta yuruyorsam onumdeki kadini gecmek zorunda hissederim kendimi, ama aradaki mesafeyi açmam, basina bir iş gelirse mudahale edebileyim, tedirgin olsa da sagsalim gidecegi yere varabilsin diye bir süre uzaktan da olsa eşlik ederim. Yaşlı genç fark etmez, taniyip tanimamam da önemli degil, elinde tasimakta zorlandigi bir sey varsa yardimci olmayi teklif ederim. Emin olun zor degil bunlari yapmak
      okadin
      Benim söyleyecek iki çift lafım yayın organlarına. Bu güzel kızlarımızın katledilmelerini o kadar seksist bir dille veriyorlar ki ortada bir özne kalmıyor. Sığ beyinler şorta, eteğe, geç vakte takıyor. Medya kamuoyu oluşturur. Haberlerinizi insan onuruna uygun bir dille verin artık. Cana kıymet verin, geleceğimizdi onlar bizim. Pırıl pırıl çocuklarımızdı. Biz geleceğimizden yiyoruz. Nedir bu kininiz, düşmanlığımız. Yeter artık.
       detokssuyu
       Bunun adı gericilik değil, bunun adı insan olamama durumu. Modern olamayabilirler, muhafazakardırlar geri düşünceleri muhafaza ederler tamam. Ama yitirilen bir canın ardından ama diyenler insan onurundan yoksun, sağlıksız zihinlerdir. Pınar için bağ evine gitti o yüzden diyorlar. Çıldırmamak gerçekten elde değil. Bunları gerici demek iltifat olur. Bunlara bir sıfat kullanmak bile iltifat olur.
        ulanayca
        allah senin belanı versin
         zodyakli
         Evli erkekle ne işi varmışmış ! Bu nasıl bir savunma. Bir de adam için instagram hesabı açmışlar savunmak için. Siz neyin kafasını yaşıyorsunuz ha neyin?
          attanin
          Neden beceremediniz sevmeyi, baba, abi, kardeş, arkadaş, sevgili olmayı? Neden kirlettiniz sevgiyi, sevip sevilmenin değerini ya da niye kabullenemediniz reddedilmeyi? Neden? Niye hissettiremediniz güven duygusunu, ne zaman kapıldınız kadınların size ait olduğu düşüncesine? Çok mu zordu sinir kontrolü yapmak, çok mu zordu reddedilince gurur yapmadan önüne bakmak ya çok mu zordu şu ataerkil düşünce yapısından sıyrılıp kadını objeleştirmemek? Size zor, size çok zor şiddet uygulamamak,anlayışlı olmak, kadına saygı duymak... Anlamadınız bizi, sözlerimizin, protestolarımızın, gözyaşlarımızın arkasındaki gerçeği, acıyı, korkuyu... Biz özgürüz dedik siz "kendini ne sanıyor" dediniz. Biz arkadaşlarımızla dışarı çıktık siz "bu saatte ne işi olur bir kızın dışarıda" dediniz. Biz şort, etek giydik "kısa giyinmeseydi, tahrik oldum, pantolon giyse tahrik olmazdım" dediniz. Biz hep özgür ve güçlü kadınlar olduğumuzu göstermek için çabaladık, evet çabaladık çünkü siz bunu anlamadınız, anlamak istemediniz. BİZ BİRER İNSANDIK. Biz annemizin, babamızın kızıydık;biz birilerinin kardeşiydik, ablasıydık. Birilerinin en yakanı arkadaşı, birilerinin de hayranıydık. BİZİM HAYATLARIMIZ VARDI ÇOK GÜZEL VE ÖZEL. BİZİM HAYALLERİMİZ, HOBİLERİMİZ VARDI. BİZ SİZİN SEVGİLİNİZ, EŞİNİZ, KIZ ARKADAŞINIZ OLMAKTAN FAZLASIYDIK VE BİZİM SİZSİZ DE BİR HAYATIMIZ VARDI. SİZLE BİRLİKTE OLMAK YAŞAM, SİZDEN AYRILMAK ÖLÜM DEĞİLDİ BİZİM İÇİN.EN AZINDAN ÖYLE OLMALIYDI. Sizin sokakta gördüğünüz şortlu kızdan çok daha fazlasıydık biz. BİRİLERİNİN ANNESİYDİK BİZ. AMA SIZ GÖRMEDİNİZ. HEP BIR SEBEBİNİZ VARDI "HAK ETMİŞ CANIM ÖLDÜRÜLMEYİ" (!) ÖLDÜRÜLMEK NASIL HAK EDİLİYORDU??? Sizin kıyafetlerinizde sorun yoktu istediğinizi giyerdiniz sonuçta ama biz teşhirci oluyorduk bir anda. Ama asıl sorun neydeydi biliyor musunuz: Sizin gözlerinizde ve kirlenmiş kalbinizde. ORTADA BİR SUÇ VARDI SİZE GÖRE VE BU EVLİ BİR ADAMLA BİRLİKTE OLAN KADINDAYDI. ERKEK İSTERDİ SORUN VERENDEYDİ(BUNDAN DAHA SAÇMA BİR CÜMLE DUYMUŞ OLAMAM.) VE BİR ANDA KÖRLEŞTİNİZ O KADININ KARŞISINDA BİR PARTNER VARDI VE SİZ ONU GÖRMEZDEN GELİP KADINA LAF SÖYLEMEKLE MEŞGUL OLDUNUZ. ALIŞTINIZ NASILSA HER DURUMDA KADINI SUÇLAMAYA. HİÇ DÜŞÜNMEDİNİZ EĞER EVLİ BİR KADINLA BİR ADAM BİRLİKTE OLSAYDI O ADAMI DA BÖYLE SUÇLAYACAK MIYDINIZ??? BÖYLESİ DAHA KOLAY AMA DEĞİL Mİ? HİÇ ACIMIYOR İÇİNİZ NASILSA. AMA ARTIK YETER BİZİM DE HAKLARIMIZ VAR HANİ O SİZİN UNUTTUĞUNUZ HAKLAR...ARTIK DAHA FAZLA KADININ CANI YANMAMASI İÇİN HATIRLANMASI GEREKEN HAKLAR... YAŞAMA HAKKIMIZI KİMSE ELİMİZDEN ALAMAZ. BİZ KADINDIK, İNSANDIK VE ERKEĞİN BİR ADIM ARKASINDA FALAN DA DEĞİLİZ OLMAYACAĞIZ DA. NE TRAFİKTE NE İŞ NE DE AŞK HAYATINDA SİZİN ŞİDDETİNİZE, TACİZİNİZE MARUZ KALMAK ZORUNDA DEĞİLİZ. İNSANLARA KADIN, ERKEK, TÜRK,KÜRT, MÜSLÜMAN, HRİSTİYAN, YOK ŞU PARTİDEN DİYE BAKACAĞINIZA "İNSAN " OLDUĞUMUZU HATIRLAYIN "BİZİM İNSAN OLDUĞUMUZU" BAZEN İNSAN KARŞISINDAKİNİ KENDİSİ SANIYOR AMA YOK BİZ "İNSANIZ " SADECE...
           atayurt00
           Gölgesinden korkan kadına hayvana işkence edip canını aliyor. Neden? ADALET YOK!!!
            bubbless
            Zamanında benim bi arkadaşımın sevgilisi vardı çocukla ayrılma sebebi evliymiş iki tane hesabı varmış ismi yalanmış hatta başka bir telefonu daha vardı! Kısacası bazı şeyleri farklı sunup “bakın” diye göstermeleri aşırı saçma! O detaya takılmaları sadece bahane arıyorlar, duymadığımız vakalarda var. Onlar ne olacak? Kendi derisinde hissedene kadar anlamaz bunlar! Yok evinde otursun yok açıkmış yok şöyleymiş yok böyleymiş. Kardeşim bu hayatı sizin için yaşamaya gelmedik bi siktirin gidin! Bunlara karşı en ağır şekilde konuşup rezil rüsva edip haddini bildireceksin! İnsanlığını unutmuş olana insanca davranılmaz!
             zimbo
             hangi cümle kurulursa kurulsun her türlü kadına şiddete ve cinayete uydurulan kılıf adilik ve şerefsizliktir...
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.