Gerginlik Anında Erkeğin Kaçma Kadının Deşme İsteği
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   _sofia_
   Çoğu erkek bu gerginlikten uzak durabilmek için geri çekilmek, yalnız olmak ve bir süre kendi başına kalmak ( erkekliğin %99 u kaçmaktır) ister. Çoğu kadın ise gerginlik zamanlarında erkeğin destek olmasına ve uzaklaşmamasına ihtiyaç duymaktadır. (Derinlemesine analiz, tripler, sanrılar ) Bu süreçte kadının isteği, yaşanan gerilimin daha derinlemesine konuşulması ve erkeğin onun duygularını daha iyi anlamasıdır. Ancaaak erkeğin ruhsal yapısı gerilime ve uzun süreli çatışmalara genellikle dayanıklı değildir. ( Hassas canlarını onların... ) Bu yüzden de erkek yalnız kalarak hem çatışmadan kaçar, hem de hissettiği kötü duyguları sindirmek için zaman kazanır. yalnız kalan erkek bir süre sonra hissettiği kötü duygularını sindirir, ruhsal olarak sakinleşir ve kadına geri döner. İlişki bu sayede başka bir yöne evrilmiş ve gelişmiş bir şekilde devam edecektir. Erkeğin çok uzun süre uzaklaşması ise kadının yalnız kalma ve terk edilme korkusu yaşamasına sebep olabilir. Kadın bu korkusu sebebiyle erkekle tekrar bir araya gelmek ister, ancak erkek genellikle daha da tepkisel davranır ve daha da uzaklaşır. ( Kovaladıkça kaçan ateş böcekleri... ) Yalnız kalan kadın, özellikle kadın arkadaşları ile iletişime geçerek onlardan sosyal destek arayışına girebilir. Erkek ise genellikle yaşadığı gerilimi kendi içinde yaşar ve arkadaşlarıyla daha az paylaşır. Erkeğe ulaşamayan kadının hissettiği diğer duygular öfke, çaresizlik ve hayal kırıklığıdır değersizlik, istenmemek, red edilmek ve tercih edilmemek hissettiği diğer duygulardır. Uzun süre yalnız kalan kadının bu duruma tahammülü giderek zorlaşabilir Erkek ise yalnız kaldıkça kendisini daha da rahatlamış hisseder. Eğer kadının canına tak edip ayrılmak isterse bu kadın için zor olsa da çabuk unutur çünkü o vakte kadar bin kere tartmıştır kafasında. Erkek ise bu beklenmedik* karar karşısında önce afallar sonra uzun soluklu bir depresif hâl, sorular, pişmanlık süreci.. Erkeğin çatışmanın gerilimine en azından bir süre tahammül etmesi, hemen geri çekilmemesi ve kendisini bu konuda geliştirmesi ilişki açısından daha yararlı olacaktır. Kadının ise ilişkide zaman zaman yalnız kalabilmenin normal olduğunu kabullenmesi, ve kendisini bu konuda geliştirmesi ilişki açısından olumludur. Bu gibi süreçlerde tarafların birbirlerini suçlamak yerine, çatışmadaki kendi hatalarına odaklanması daha yararlı bir yaklaşımdır. Bu yaklaşım her iki tarafın da karşılıklı olarak birbirini geliştirmesini sağlar ve ilişkiyi sağlıklı bir yönde ilerletir. Güzin abla kıvamında Sofia'nızdan sağlıklı yormayan ilişkiler yaşamanız dileğiyle efenim.
    maskoff
    bir şey söyleyeyim mi, burada okuduğum en güzel tespitlere sahip yazı olmuş. çok güzel cidden çok güzel tespitler. boboşov diyip affaladım kaldım. bu yazıya bir teoman şarkısı gider.
    https://www.youtube.com/watch?v=VfpnSv13DYY
    https://www.youtube.com/watch?v=VfpnSv13DYY
     busecikcik
     kesinlikle erkeğin sessizliği sakinliği hepimizi delirtmiyor mu? neden kaçıyor bunlar ve daha kötüsü neden kaçtıklarında kovalıyoruz 😂 ben de çok beğendim yazıyı
      killforyou
      Bir erkek olarak uzaklaşma ihtiyacını çok daha fazla hissettiğimin farkındayım ama kadın bir kere yalnız kalmak istiyorsa durum çok daha vahim oluyor. Katılıyorum.
       tsukyomi
       Bende bir bozukluk var, anladım bunu artık. Yine Harun Abi çıktım be Sofi. Kendi derdimi, tasamı kimseyi sıkmamak için anlatmam, kendi içimde yaşarım. Kavga ettiysek uzaklaşıp soğuyan kısım ben olurum. Çözülemeyecek bir problemse uğraşıp ağlamak yerine cart diye keser atarım cerahatli kısmı. Doğru mu yanlış mı onu da bilmiyorum ama keleşimde de değil. Çoğunluğun yarattığı algıya da sokayım, kendime de sokayım, komple varoluşa sokayım.
        sairsel
        Birbirimizden çok farklıyız önce bunu kabullenmemiz gerekiyor, ayrıca gerilim esnasında bir taraf ateş iken diğeri barut olursa patlama olabilir o yüzden bir taraf ateş iken diğeri su olmalıdır.
        https://youtu.be/X1TwvRFgHdY
        https://youtu.be/X1TwvRFgHdY
         absurdizm
         Bir kere ciddi oldum her şey bitti
          asit
          Mesele derinse ve tartışma hararetliyse o an ben de kaçmayı doğru buluyorum kendimce. Kaçmak doğru kelime mi bilmiyorum ama sıcağı sıcağına ağızdan çıkan her söz daha kırıcı ve yıpratıcı sonuçlar doğurabiliyor. Üzerinden zaman geçtikten sonra da mesele soğuyor. İki ucu da boklu değnek. Bu konuda hem erkek hem de kadının haklı sebepleri var bence.
           isirgan_otu
           Damacanayı mutfaktan dış kapıya kadar taşıyabilen, patlıcan dolmasını fırına koyduğu gibi kodumu oturtan, kavanoz kapağını yardım almadan açabilen, evdeki bütün minimum ev aletlerini güdümlü olarak headshot atabilen, 2 lahmacun üstüne 2 kunefe gömen canlı türüdür. sıkıyorsa kaçmayın 😅
            cinayetvaraga
            Bizde durum çok fena. evde dişi bir panter var. Benim ondan kalır yanım yok. kahkahalarla gülüp eğlenirken 30 sn de birbirimize dişlerimizi gösterip tıslamaya başlıyoruz. ben kaçarım arkadaş. gazap ateşine neden bulaşayim. geçer sükuna ererim sonra giderim yanına. ama o mırmır mırmır mırmır mırıldar. sonra iki yuz çevirir akşamına iş tamam. ama bu durumdan da çok rahatsız. kaçıyormuşum. kaçarım tabi. evliliği kurtarıyorum daha ne yapim 😈
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.